10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]

21. června 2015
TWEET SDÍLET
10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]
Pátý Terminátor i Mission Impossible, druhý Méďa, restart Fantastické čtyřky, marvelovský Ant-Man, pixarovka V hlavě, bizarní western Slow West nebo nový Woody Allen.

Terminátor Genisys

r. Alan Taylor, USA 2015

V předchozích dílech terminátorské ságy šlo o válku mezi lidmi a inteligentními stroji, které se snažily lidstvo vyhladit. Aby si tyto stroje zajistily vítězství, posílaly s pomocí stroje času do minulosti robotické zabijáky, kteří měli odstranit vůdce lidského odboje dřív, než se jimi stanou.

Nejinak tomu bude i v příběhu, který se odehrává v roce 2029. John Connor (Jason Clarke), hlavní vůdce hnutí odporu pokračuje dál ve válce proti strojům. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sarah (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít.

Jenže i lidští rebelové mají přístupu k ukořistěnému stroji času a za Sarah do minulosti pošlou statečného a důvěryhodného poručíka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu.

Kyle Reese zjišťuje, že Sarah není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, protože jí jeden už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost.

Film se má odehrávat v několika časových rovinách, přičemž zřejmě dojde k revizi událostí z prvních dvou dílů. Arnold Schwarzenegger si zahraje hned několik verzí T-800, včetně zestárlého robota, který se bude muset postavit svému mladšímu a svalnatějšímu já. Budou se přitom recyklovat notoricky známé hlášky o tom, že se vrátí ap., což činí v takřka každém druhém filmu, v němž se objeví.

V roli tekutého kyborga T-1000 se představí korejský herec Byeong-heon Lee, známý ze série G. I. Joe nebo Red dvojky. J.K. Simmons, jenž si odnesl Oscara za bubenické drama Whiplash, by tu měl ztvárnit detektiva, který už léta sleduje podezřelé aktivity, spjaté s výskytem Terminátorů. Vedle zmíněných herců působí ostatní omlazené herecké tváře spíše matně.

Scenáristé Laeta Kalogridis (Alexander Veliký, Prokletý ostrov) a Patrick Lussier (Drive Angry) hovoří o tom, že s těmito postavami už je přichystaná rovnou celá trilogie, ale to se tvrdilo i v případě čtyřky Terminator Salvation (2009) s Christianem Balem a jak to dopadlo.

Režisérem pětky je Alan Taylor (Hra o trůny, Impérium - Mafie v Atlantic City, Thor: Temný svět) a všichni fanoušci jsou jistě napnutí, jak se mu po konvenční dvojce Thora bude dařit se znovuoživením terminátorské série.

James Cameron po promítání prohlásil, že právě viděl snímek, který může být právem považovaný za třetí díl, navazující na jeho dva Terminátory. Zda má „otec zakladatel" pravdu, o tom se přesvědčíme na začátku července.

Témata článku: Filmy, RHA

Určitě si přečtěte

10 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

10 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

Kvalitní přenosná sluchátka vydrží déle než smartphone nebo jiný přehrávač. Vybrali jsme ty nejzajímavější od dostupnějších až po ty nejdražší.

6 Jaromír Puk

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka s kabelem nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 1100 Kč.

10 Jaromír Puk

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

38 Jaromír Puk

Panasonic TX-55GZ1000E: parádní 4K HDR Hollywood můžete mít doma i vy [test OLED TV]

Panasonic TX-55GZ1000E: parádní 4K HDR Hollywood můžete mít doma i vy [test OLED TV]

Dostat se na vrchol není snadné. Setrvat tam delší čas, patří ale k daleko těžším úkolům. Již dopředu prozradíme, že OLED Panasonic TX-55GZ1000E se znovu vyšplhal až na samotnou špici technologicky možného. A leccos ještě vylepšil…

61 Alexandr Bray

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech