10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]

21. června 2015
TWEET SDÍLET
10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]
Pátý Terminátor i Mission Impossible, druhý Méďa, restart Fantastické čtyřky, marvelovský Ant-Man, pixarovka V hlavě, bizarní western Slow West nebo nový Woody Allen.

Slow West

r. John Maclean, Velká Británie / Nový Zéland 2015

Sedmnáctiletý Jay Cavendish (Kodi Smit-McPhee) přijíždí z chladného Skotska do Colorada, aby zde našel dívku, do níž se v Kaledonii zamiloval. Vždycky si myslel, že je Amerika čistá a svobodná země, záhy však zjišťuje, že americká divočina dokáže být hodně nebezpečná. Proto souhlasí, že mu za úplatu bude dělat ochránce a průvodce tajemný cizinec Silas Selleck (Michael Fassbender).

John Maclean ve svém celovečerním debutu, který získal jednu z hlavních cen na festivalu Sundance, přichází s žánrovým útvarem, který bychom mohli označit jako artový western. Režisér na nejtradičnější z amerických žánrů nahlíží pohledem Evropana, kterému je blízký bizarní humor Wese Andersona i westernová poetika bratří Coenů nebo Jarmuschova Mrtvého muže.

Absurdní humor, groteskní situace i jemná melancholie se tu potkávají s nekontrolovanými výtrysky násilí. Film má velmi pomalé atmosférické tempo, které nám zprostředkovává onu drsnou a krutou povahu místa bez naděje, do něhož mladý aristokrat přichází.

Šestákovou story jednoho putování nebezpečnou krajinou režisér balí do velmi přitažlivého vizuálního hávu. Nádherné scenérie Nového Zélandu se snad nikdy neokoukají a kamera Robbieho Ryana (Fish Tank, Bouřlivé výšiny) je umí spolu s těmi skotskými náležitě prodat.

Působivý soundtrack řekne víc než málomluvné postavy, z nichž ta Fassbenderova hodně připomíná Clinta Eastwooda v dolarové trilogie od Sergia Leoneho. Kodi Smit-McPhee se dobře vžil do úlohy naivního zamilovaného snílka, který by pro svou životní lásku i zemřel. Caren Pistorius jako jeho láska Rose Ross si pak pro sebe krade explozivní finále.

Pokud je vám blízká poetika filmů bratří Coenů, máte rádi absurdní humor Wese Andersona, a oceníte vytříbenou vizuální stránku, Slow West by mohl být western právě pro vás.

Témata článku: Filmy, RHA

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

33 Jaromír Puk

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

12 Marek Čech

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Inteligentní sci-fi o vzdálenostech mezi planetami i lidmi, v níž režisér James Gray umně propojuje osobní, psychologickou linii vyprávění s tou žánrovou, epickou.

2 Marek Čech