10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]

21. června 2015
TWEET SDÍLET
10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]
Pátý Terminátor i Mission Impossible, druhý Méďa, restart Fantastické čtyřky, marvelovský Ant-Man, pixarovka V hlavě, bizarní western Slow West nebo nový Woody Allen.

Ant-Man

r. Peyton Reed, USA 2015

Ant-Man neboli Mravenčí muž se poprvé objevil v komiksech v roce 1962. První člověk, který přijal toto alter-ego, byl Dr. Henry Pym. Zakládající člen spolku Avengers, jenž za pomocí nově objevených částic disponoval schopností zmenšení, aniž by při tom přicházel o významnou sílu. Skrze svou speciálně přilbu mohl navíc kontrolovat a ovládat mravence.

Po smrti jeho tajnou identitu převzal zloděj Scott Lang a nakonec amorální agent skupiny S.H.I.E.L.D. Eric O´Grady. A právě na příběh Scotta Longa se zaměří další marvelovské dobrodružství.

To měl původně režírovat Edgar Wright, tvůrce snímků Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení, nebo Scott Pilgrim proti zbytku světa. Na projekt se ve spolupráci s hercem, scenáristou (Tintinova dobrodružství) a režisérem (Útok na věžák) Joem Cornishem poměrně dlouho připravoval, ale nakonec z něho sám vycouval. Údajně proto, že studio ho chtělo mít co nejrodinnější, což odporovalo jeho vizi.

Herci se s jeho odchodem smiřovali velmi nelehko a dávali to i veřejně najevo (Michael Douglas, Evangeline Lilly). Režie byla svěřena Peytonu Reedovi, převážně televiznímu režisérovi a tvůrci komedií sportovních (Bravo, girls!) a vztahových či romantických (Kašlu na lásku, Rozchod!, Yes Man). Právě o něm se v roce 2005 spekulovalo, že by měl točit Fantastickou čtyřku, ale nakonec se toho zhostil Tim Story. Takže se dočkal až letos.

Původní scénář dvojice Wright-Cornish a teď je otázka, zda aktualizoval nebo zcela předělal Adam McKay (Zprávař: Příběh Rona Burgundyho, Bratři z donucení, Benga v záloze), jemuž byla režie snímku rovněž nabídnuta. Na scénáři se podílel i představitel hlavní role Paul Rudd, jehož známe z komedií 40 let panic, Kámoš k pohledání nebo Prince Avalanche.

Právě on ztvárňuje svobodného otce a zlodějíčka Scotta Langa, který se jednoho večera vloupe do bytu vědce Hanka Pyma (Michael Douglas) a ukradne v něm Ant-Manův oblek. Okradený a zloděj jsou ale nuceni spojit své síly, aby svět ochránili před hrozbou v podobě Starkova konkurenta Darrena Crosse (Corey Stoll) alias Yellowjacketa. Ten chce schopnosti ovládat mravence a zmenšovat se zneužít ve svůj prospěch.

Přepisovaný scénář, změna režiséra na poslední chvíli a výměna tvůrce osobitého za spíše řemeslníka, to nikdy nevěstí nic dobrého. Tak si počkejme, jak tato potenciálně o něco méně atraktivní látka, v porovnání s těmi ostatními marvelovskými, v jeho rukou dopadne.

Témata článku: Filmy, RHA

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

33 Jaromír Puk

Velké srovnání nejlepších sluchátek s aktivním potlačením hluku [test z Computeru]

Velké srovnání nejlepších sluchátek s aktivním potlačením hluku [test z Computeru]

Časopis Computer srovnal bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku. Všech sedm modelů z vyšší kategorie bylo skvělých, přesto se podařilo najít vítěze.

16 Jakub Michlovský

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

8 Jaromír Puk

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

34 Jaromír Puk

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Zájem o zcela bezdrátová (True Wireless) od jejich uvedení na trh raketově roste. Novinka Sony WF-1000XM3 míří na nejvyšší příčky a právem. Kombinuje výborný zvuk, skvělé potlačení hluku a příkladnou ergonomii. Zkrátka máme tu novou referenci pro ostatní a nejlepší True Wireless sluchátka na trhu.

43 Jaromír Puk

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech