10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]

21. června 2015
TWEET SDÍLET
10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]
Pátý Terminátor i Mission Impossible, druhý Méďa, restart Fantastické čtyřky, marvelovský Ant-Man, pixarovka V hlavě, bizarní western Slow West nebo nový Woody Allen.

Ant-Man

r. Peyton Reed, USA 2015

Ant-Man neboli Mravenčí muž se poprvé objevil v komiksech v roce 1962. První člověk, který přijal toto alter-ego, byl Dr. Henry Pym. Zakládající člen spolku Avengers, jenž za pomocí nově objevených částic disponoval schopností zmenšení, aniž by při tom přicházel o významnou sílu. Skrze svou speciálně přilbu mohl navíc kontrolovat a ovládat mravence.

Po smrti jeho tajnou identitu převzal zloděj Scott Lang a nakonec amorální agent skupiny S.H.I.E.L.D. Eric O´Grady. A právě na příběh Scotta Longa se zaměří další marvelovské dobrodružství.

To měl původně režírovat Edgar Wright, tvůrce snímků Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení, nebo Scott Pilgrim proti zbytku světa. Na projekt se ve spolupráci s hercem, scenáristou (Tintinova dobrodružství) a režisérem (Útok na věžák) Joem Cornishem poměrně dlouho připravoval, ale nakonec z něho sám vycouval. Údajně proto, že studio ho chtělo mít co nejrodinnější, což odporovalo jeho vizi.

Herci se s jeho odchodem smiřovali velmi nelehko a dávali to i veřejně najevo (Michael Douglas, Evangeline Lilly). Režie byla svěřena Peytonu Reedovi, převážně televiznímu režisérovi a tvůrci komedií sportovních (Bravo, girls!) a vztahových či romantických (Kašlu na lásku, Rozchod!, Yes Man). Právě o něm se v roce 2005 spekulovalo, že by měl točit Fantastickou čtyřku, ale nakonec se toho zhostil Tim Story. Takže se dočkal až letos.

Původní scénář dvojice Wright-Cornish a teď je otázka, zda aktualizoval nebo zcela předělal Adam McKay (Zprávař: Příběh Rona Burgundyho, Bratři z donucení, Benga v záloze), jemuž byla režie snímku rovněž nabídnuta. Na scénáři se podílel i představitel hlavní role Paul Rudd, jehož známe z komedií 40 let panic, Kámoš k pohledání nebo Prince Avalanche.

Právě on ztvárňuje svobodného otce a zlodějíčka Scotta Langa, který se jednoho večera vloupe do bytu vědce Hanka Pyma (Michael Douglas) a ukradne v něm Ant-Manův oblek. Okradený a zloděj jsou ale nuceni spojit své síly, aby svět ochránili před hrozbou v podobě Starkova konkurenta Darrena Crosse (Corey Stoll) alias Yellowjacketa. Ten chce schopnosti ovládat mravence a zmenšovat se zneužít ve svůj prospěch.

Přepisovaný scénář, změna režiséra na poslední chvíli a výměna tvůrce osobitého za spíše řemeslníka, to nikdy nevěstí nic dobrého. Tak si počkejme, jak tato potenciálně o něco méně atraktivní látka, v porovnání s těmi ostatními marvelovskými, v jeho rukou dopadne.

Témata článku: Filmy, RHA

Určitě si přečtěte

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

40 Jaromír Puk

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Konečně se naplno rozjíždí i v České republice souboj Netflixu proti HBO GO. Dosavadní náskok HBO v lokalizovaném obsahu se začíná zmenšovat.

17 Tomáš Holčík

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

9 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

15 Ondřej Králík

10 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

10 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

Kvalitní přenosná sluchátka vydrží déle než smartphone nebo jiný přehrávač. Vybrali jsme ty nejzajímavější od dostupnějších až po ty nejdražší.

6 Jaromír Puk