10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]

21. června 2015
TWEET SDÍLET
10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]
Pátý Terminátor i Mission Impossible, druhý Méďa, restart Fantastické čtyřky, marvelovský Ant-Man, pixarovka V hlavě, bizarní western Slow West nebo nový Woody Allen.

Mission Impossible - Národ grázlů

r. Christopher McQuarrie, USA 2015

Pátý díl série po Bradu Birdovi přebírá Christopher McQuarrie. Tvůrce, který má na svém kontě scénář k filmu Obvyklí podezřelí, za nějž získal Oscara, nebo k Singerově Valkýře. Před patnácti lety režijně debutoval štvaneckým thrillerem Únosci, v roce 2012 následoval film Jack Reacher: Poslední výstřel, který Tom Cruise produkčně zaštítil a zahrál si v něm hlavní roli.

Loni dotáhl do finální podoby scénář k Na hraně zítřka, kde jsme mohli obdivovat jak sofistikovaně a přitom zábavně pracuje s motivem časové smyčky. U M: I 5 první verzi scénáře napsal Drew Pearce (Iron Man 3), následně po něm tento úkol převzal nepříliš známý Will Staples, aby se toho nakonec chopil McQuarrie. Spolupráci s Tomem Cruisem už má vyzkoušenou, ostatně ne poprvé fungují v symbióze jako režisér a producent.

V pětce agentuře IMF, tedy Impossible Mission Force, hrozí, že bude rozpuštěna. Někdo likviduje její členy a CIA je znepokojena. Na Ethanu Huntovi (Tom Cruise) a jeho spolupracovnících pak je, aby nejen dokázali, že existuje bájný Syndikát, který za tím stojí, ale pokusili se ho i zlikvidovat.

Dámy a pánové z tohoto Syndikátu mají skvělý výcvik i vybavení a baží po moci. Včetně té nejvyšší politické, pomocí níž chtějí ovládnout svět. Udržují atmosféru strachu eskalujícími teroristickými útoky a zdá se, že se neštítí ničeho. Ethanův tým se Syndikátu postaví společně s britskou agentkou Ilsou Faust (Rebecca Ferguson), u které však není jasné, zda náhodou nepracuje pro Syndikát sama.

Lokace nalezli filmaři v Maroku, v Monaku, v Londýně, na britském venkově a ve Vídni. V hlavním městě Rakouska se Tom Cruise v metru a na střeše Vídeňské státní opery pustil do svých oblíbených kaskadérských kousků. V Londýně se pak natáčelo ve Westminsterském paláci, na Olympijském stadionu a v 310 metrů vysokém mrakodrapu The Shard, který je po moskevském Mercury City Tower druhou nejvyšší budovou v Evropě. Zda se podaří překonat v adrenalinových scénách minulé lezení nejvyšší budovu světa Burj Khalifa v Dubaji, na to si musíme počkat.

Už před čtyřkou se zvažovalo, že by do budoucna mohl v sérii převzít hlavní žezlo Jeremy Renner jako analytik William Brandt, ale celosvětové tržby ve výši 700 milionů dolarů a chvála, která se ve čtyřce nesla na Cruiseovo přirozené tahounství celé série, studio přesvědčilo, aby od tohoto záměru ustoupilo.

Což je dobře, protože ač můžeme mít výhrady k hercovým sympatiím ke scientologické církvi a může nám připadat občas otravná ta jeho věčná image správného amerického chlapíka, který nešetří thymolinovými úsměvy, role agenta Ethana Hunta mu sedí čím dál líp. Protože v ní našel tu správně vyváženou hranici mezi ponořením se do postavy a nadhledem nad ní, jakým vládli představitelé Jamese Bonda. Nejvíce snad Sean Connery a Pierce Brosnan.

Vedle Toma Cruise a Jeremyho Rennera se v pětce objeví i ostatní členové jeho týmu ze špionážní agentury IMF. Počítačový expert a technik Benji Dunn (Simon Pegg), který do vyprávění vnáší potřebné odlehčení, agentka Jane Carterová (Paula Patton) a jeho parťák od prvního dílu série Luther Stickell (Ving Rhames), který by tu měl mít větší prostor než posledně.

Na roli, již ztvárňuje švédská herečka Rebecca Ferguson, známá ze seriálu The White Queen nebo z Herkula s Dwaynem Johnsonem, studio lákalo Jessicu Chastain. Ta ale kvůli plnému diáři nemohla. Šéfa Rebeccy Ferguson by si měl zahrát britský Simon McBurney (Jeden musí z kola ven, Borgiové, Kouzlo měsíčního svitu) a nováčky v sérii budou i Sean Harris a Alec Baldwin, který by se měl objevit v úloze šéfa CIA.

Témata článku: Filmy, RHA

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

34 Jaromír Puk

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Pokračovatel úspěšného rodu OLEDů s precizním obrazem a fascinujícím zvukem přichází. Přiblíží své kvality alespoň na dohled k předchůdci? Nebo ho porazí o koňskou délku? Máme výsledek!

23 Alexandr Bray

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Magnat Transpuls 1500: skvělé Hi-Fi reprobedny pro milovníky starých dobrých časů [test]

Magnat Transpuls 1500: skvělé Hi-Fi reprobedny pro milovníky starých dobrých časů [test]

Magnat Transpuls 1500 fungují skvěle jako pocta myšlenkám konstrukcí čtyřicet (a více) let starých a také ukazují, že staré neznamená zastaralé. Jakkoliv dnes umí technika nabídnout podobné frekvenční rozsahu nebo dynamiku z malých a tedy snáze umístitelných ozvučnic, zvuk z velkých proporcí je prostě trochu jiný. Tohle je skutečně příkladná nabídka "hodně muziky za málo peněz".

Daniel Březina

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

17 Ondřej Králík