10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]

21. června 2015
TWEET SDÍLET
10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]
Pátý Terminátor i Mission Impossible, druhý Méďa, restart Fantastické čtyřky, marvelovský Ant-Man, pixarovka V hlavě, bizarní western Slow West nebo nový Woody Allen.

Fantastická čtyřka

r. Josh Trank, USA 2012

Po jedné události získají dva mladí přátelé Reed Richards (Miles Teller) a Ben Grimm (Jamie Bell) neuvěřitelné bizarní schopnosti. Reed se stane vědeckým géniem, který může své tělo roztáhnout a zformovat do nelidských rozměrů. Ben se stává monstrózním humanoidem s oranžovou tvrdou kůží a super silou.

Avšak jejich schopnosti jim přerostou přes hlavu a začnou je používat jako zbraně. Poté, co oba dospějí, setkávají se s dalšími dvěma lidmi, kteří získali také nadlidské schopnosti. Sue Storm (Kate Mara) získá schopnost neviditelnosti a její bratr Johnny Storm (Michael B. Jordan) se stane lidskou pochodní.

Fantastická čtyřka (2005) a dvojka s podtitulem Silver Surfer (2007) na sebe při zhruba stomilionových rozpočtech a třísetmilionových tržbách vydělaly. Jejich režijní uchopení rutinérem Timem Story ale této nejstarší komiksové látce nakladatelství Marvel Comics (pochází z roku 1961) udělalo službu spíše medvědí.

Není proto divu, že se Foxové rozhodli tuto značku restartovat. Pro tento účel ji svěřili třicetiletému talentovanému americkému režisérovi Joshovi Trankovi, který před třemi lety zaujal levnou (12 milionů dolarů) a přitom výdělečnou Kronikou, v níž si nápaditou formou pohrál se superhrdinskými archetypy.

Režisér, který má za tři roky představit zatím nepojmenovaný starwarsovský spin-off, ke spolupráci na restartu Fantastické čtyřky přizval scenáristu Simona Kinberga, který má na svém kontě filmy jako Mr. & Mrs. Smith, Sherlock Holmes nebo X-Men: Budoucí minulost.

Pokud se trochu vyznáte v komiksech s Fantastickou čtyřkou, tak film by měl být inspirován příběhem s názvem Ultimate Fantastic Four. Čtyři přátelé už mají za sebou střední školu a stojí na prahu dospělosti. Můžeme tedy očekávat příběh nejen o dospívání, ale i o tom, jak získali své schopnosti.

Čtveřice mladých outsiderů je teleportována do nebezpečného paralelního vesmíru, následkem čehož dojde k šokující proměně jejich fyzické podoby. Jejich životy se nezvratně změní a týmu nezbývá nic jiného, než se naučit využívat nové schopnosti a spolupracovat. Pokud mají zachránit svět před bývalým kamarádem, který se změnil v nepřítele.

Oním bývalým kamarádem je Victor Von Doom, který bude ve filmu vykreslen jako přistěhovalec Victor Domashev, který se straní lidí, celé dny prosedí u počítače a online používá přezdívku „Doom“. Toho ztvární britský herec Toby Kebbell.

Tvůrci slibují, že se budou držet spíš při zemi a že jejich snímek bude mít blíž k dramatu než ke komedii. Nebude to prý taková temnota jako Nolanův Batman, ale něco na pomezí mezi režisérovou předchozí Kronikou a Raimiho Spider-Manem.

Témata článku: Filmy, RHA

Určitě si přečtěte

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz

Magnat Transpuls 1500: skvělé Hi-Fi reprobedny pro milovníky starých dobrých časů [test]

Magnat Transpuls 1500: skvělé Hi-Fi reprobedny pro milovníky starých dobrých časů [test]

Magnat Transpuls 1500 fungují skvěle jako pocta myšlenkám konstrukcí čtyřicet (a více) let starých a také ukazují, že staré neznamená zastaralé. Jakkoliv dnes umí technika nabídnout podobné frekvenční rozsahu nebo dynamiku z malých a tedy snáze umístitelných ozvučnic, zvuk z velkých proporcí je prostě trochu jiný. Tohle je skutečně příkladná nabídka "hodně muziky za málo peněz".

Daniel Březina

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

39 Jaromír Puk