10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]

21. června 2015
TWEET SDÍLET
10 filmů, které musíte o prázdninách vidět [video]
Pátý Terminátor i Mission Impossible, druhý Méďa, restart Fantastické čtyřky, marvelovský Ant-Man, pixarovka V hlavě, bizarní western Slow West nebo nový Woody Allen.

Fantastická čtyřka

r. Josh Trank, USA 2012

Po jedné události získají dva mladí přátelé Reed Richards (Miles Teller) a Ben Grimm (Jamie Bell) neuvěřitelné bizarní schopnosti. Reed se stane vědeckým géniem, který může své tělo roztáhnout a zformovat do nelidských rozměrů. Ben se stává monstrózním humanoidem s oranžovou tvrdou kůží a super silou.

Avšak jejich schopnosti jim přerostou přes hlavu a začnou je používat jako zbraně. Poté, co oba dospějí, setkávají se s dalšími dvěma lidmi, kteří získali také nadlidské schopnosti. Sue Storm (Kate Mara) získá schopnost neviditelnosti a její bratr Johnny Storm (Michael B. Jordan) se stane lidskou pochodní.

Fantastická čtyřka (2005) a dvojka s podtitulem Silver Surfer (2007) na sebe při zhruba stomilionových rozpočtech a třísetmilionových tržbách vydělaly. Jejich režijní uchopení rutinérem Timem Story ale této nejstarší komiksové látce nakladatelství Marvel Comics (pochází z roku 1961) udělalo službu spíše medvědí.

Není proto divu, že se Foxové rozhodli tuto značku restartovat. Pro tento účel ji svěřili třicetiletému talentovanému americkému režisérovi Joshovi Trankovi, který před třemi lety zaujal levnou (12 milionů dolarů) a přitom výdělečnou Kronikou, v níž si nápaditou formou pohrál se superhrdinskými archetypy.

Režisér, který má za tři roky představit zatím nepojmenovaný starwarsovský spin-off, ke spolupráci na restartu Fantastické čtyřky přizval scenáristu Simona Kinberga, který má na svém kontě filmy jako Mr. & Mrs. Smith, Sherlock Holmes nebo X-Men: Budoucí minulost.

Pokud se trochu vyznáte v komiksech s Fantastickou čtyřkou, tak film by měl být inspirován příběhem s názvem Ultimate Fantastic Four. Čtyři přátelé už mají za sebou střední školu a stojí na prahu dospělosti. Můžeme tedy očekávat příběh nejen o dospívání, ale i o tom, jak získali své schopnosti.

Čtveřice mladých outsiderů je teleportována do nebezpečného paralelního vesmíru, následkem čehož dojde k šokující proměně jejich fyzické podoby. Jejich životy se nezvratně změní a týmu nezbývá nic jiného, než se naučit využívat nové schopnosti a spolupracovat. Pokud mají zachránit svět před bývalým kamarádem, který se změnil v nepřítele.

Oním bývalým kamarádem je Victor Von Doom, který bude ve filmu vykreslen jako přistěhovalec Victor Domashev, který se straní lidí, celé dny prosedí u počítače a online používá přezdívku „Doom“. Toho ztvární britský herec Toby Kebbell.

Tvůrci slibují, že se budou držet spíš při zemi a že jejich snímek bude mít blíž k dramatu než ke komedii. Nebude to prý taková temnota jako Nolanův Batman, ale něco na pomezí mezi režisérovou předchozí Kronikou a Raimiho Spider-Manem.

Témata článku: Filmy, RHA

Určitě si přečtěte

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

23 Jaromír Puk

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech

Dual DT-450: dobrý dostupný gramofon pro ty, kdo chtějí naskočit na vinylovou vlnu [test]

Dual DT-450: dobrý dostupný gramofon pro ty, kdo chtějí naskočit na vinylovou vlnu [test]

Dual DT-450 přináší velmi solidní protihodnotu za investované peníze - získáte pocit, že máte "kus gramofonu". Když vám navíc v rozpočtu zbude něco peněz na lepší přenosku, tak dostanete díky vibrace dobře absorbujícímu šasi opravdu dobrý základní Hi-Fi gramofon

1 Daniel Březina