10 filmů podle úspěšných počítačových her

20. září 2015
TWEET SDÍLET
10 filmů podle úspěšných počítačových her
Super Mario Bros., Street Fighter, Mortal Kombat, Lara Croft, Resident Evil, Silent Hill nebo Max Payne. Proč se až na čestné výjimky nedaří tvůrcům spojit film a videoherní svět?

Street Fighter: Poslední boj  

r. Steven E. de Souza, USA / Japonsko 1994

Krutá občanská válka ve východoasijském Shadaloo vstupuje do osmého měsíce svého trvání. Po tvrdých nočních bojích obsazují vojska Spojených národů, vedené plukovníkem Williamem F. Guilem (Jean-Claude Van Damme) jihovýchodní asijský přístav Militia.

Nejnovější zprávy z bojiště zní: dvanáct spojeneckých jednotek zabito, tři důstojníci nezvěstní a šedesát tři humanitárních pracovníků, kteří byli do země vysláni, aby zmírnili utrpení vesničanů, bylo vzato jako rukojmí zlotřilým generálem Bisonem (Raul Julia). Výkupné: 20 miliard dolarů. Lhůta na předání peněz: 72 hodin. Umístění rukojmích: neznámé.

Zatímco organizace Spojených národů chce opatrnicky vyjednávat, Guile pochopí, že psychopatický vraždící maniak se světovládnými sklony musí být okamžitě zastaven. Velitel Guile má tedy tři dny na to, aby se pokusil o nemožné.

To znamená infiltrovat shadalooské podsvětí, jemuž vládne jednooký boss a dodavatel zbraní pro Bisonovu armádu Victor Sagat (Wes Studi). Poté proniknout do Bisonovy tajné podzemní pevnosti, odkud chce tento patologický tyran ovládnout svět. Zlikvidovat ho a osvobodit desítky rukojmí, čímž ušetří nerozhodným Sjednoceným národům mnoho starostí a nezanedbatelných dvacet miliard dolarů výkupného.

Tak jednoduché to ale nebude. Bison totiž kromě světovládných ambicí rád nepohodlným lidem láme vaz, a když jde do tuhého, dokáže své bojové umění podepřít i vražednými dávkami supravodivého magnetismu. Na své straně má zabijáky Zangiefa (Andrew Bryniarski) a Dee Jaye (Miguel A. Núñez Jr.). Ve své genetické laboratoři pak drží jako rukojmího doktora Dhalsima (Roshan Seth), po němž chce, aby předělal bezmocného zajatce ve vražedné zmutované monstrum.

Guilemu kromě správně nažhavených modrých přileb pomáhají dva "streetfighterové", napravení překupníci zbraní Ken Masters (Damian Chapa) a Ryu Hoshi (Byron Mann). A také snaživá novinářka Chun-Li (Ming-Na Wen), poháněná touhou po pomstě za smrt svých rodičů a snahou získat od sympaťáka Guilea exkluzivní interview. A tak, zatímco Bison sní o svém megaměstě Bizonopolis, řítí se na bojových superčlunech k jeho ochrannému minovému poli ke všemu odhodlaný výsadek v čele s plukovníkem Guilem.

Prostředí členitého podzemního Bisonova sídla, v němž se odehrává hlavní část vyprávění, poskytlo kostymérům a architektům mimořádnou příležitost stvořit bizarní svět, v němž si zvláštní zmínku zaslouží vybaveni generálovy ložnice.

Raul Julia, který v témže roce umřel, zde stvořil svou poslední filmovou roli a snímek je mu věnován. Rajcovní Kylie Minogue, Jean-Claude s vytetovanou americkou vlaječkou na bicepsu a přehrávající a očima koulející Raul Julia jsou největšími přednostmi této béčkové bojovky podle bojové hry firmy Capcom.

Témata článku: Filmy, Marshall

Určitě si přečtěte

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

S novým Shieldem jsme mohli strávit pár hodin a získat tak nejen technické specifikace, ale i pár prvních dojmů. Na trh přichází právě nyní.

29 Tomáš Holčík

Terminátor: Temný osud – recyklace toho, co měli diváci rádi na prvních dvou dílech série [recenze filmu]

Terminátor: Temný osud – recyklace toho, co měli diváci rádi na prvních dvou dílech série [recenze filmu]

Dobře zvládnutý akční film s fungující chemií mezi hereckými protagonisty, který obohacují subtilnější tóny v rámci ústředního ženského trojlístku.

13 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

46 Jaromír Puk

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Asociace EISA letos v kategorii kompaktní audiosystém titulem ocenil "nejlepší" populární mikrosystém Marantz Melody X. Možná to není zařízení pro náročného audiofila, ale při běžném poslechu vám radost z hudby určitě neodepře.

23 Daniel Březina

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta a násilné revolty, kterou tento neuspokojivý stav společnosti vyvolává. Joaquin Phoenix a jeho oscarová kreace v tíživém psychologickém dramatu.

8 Marek Čech