10 nejlepších filmů, které otestují nejen váš televizor

10 nejlepších filmů, které otestují nejen váš televizor

Otestujte si televizor i domácí kino. Které filmy jsou nejlepší? Které otestují obrazové kvality vašeho televizoru a důkladně prověří toleranci vašich sousedů?

Ceny vstupenek v kinech jsou dost vysoko, ale ceny velkých televizorů a domácích kin klesají. Když má navštívit kino celá rodina, zaplatí několik set korun (nejméně). Podobnou částku zaplatíte za Blu-ray, ale film budete mít doma, v maximální kvalitě a se špičkovým zvukem.

Podívejme se na Blu-ray filmy, které stojí po obrazové, zvukové a také po dějové stránce za zhlédnutí. Díky své zvukové a obrazové kvalitě maximálně „proklepnou“ domácí kino. Pro větší objektivitu to doplníme hodnocením kvality obrazu/zvuku z High-Def-Digest magazínu.

A vzhledem k tomu, že se pomalu blíží vánoční čas, může se vám výběr hodit, abyste věděli, jakým Blu-ray filmem můžete sobě (či někomu jinému) udělat radost. Pro méně znalé poznamenávám, že v drtivé většině pro maximální kvalitu zvuku je třeba použít originální zvukovou stopu, nikoliv případný český dabing (je-li na disku)


Šílený Max: Zběsilá cesta

Nový Šílený Max zaznamenal obrovský úspěch jak u diváků tak u odborné kritiky. Nekompromisně natočené akční scény, vynikající režie, fantastické kaskadérské výkony a samozřejmě skvělé herecké obsazení dělá z tohoto filmu jedno z největších pozitivních překvapení roku 2015. Obrazově jde o parádní film také, nechybí spousta detailů, prach, výbuchy, rychlá akce, ale také postupné barevné přechody a kouř poslouží výborně pro prověření kvality obrazu. Po zvukové stránce film nezaostává a metalová kytara šlehající plamen vám bude v uších znít ještě dlouho.

Šílený Max: Zběsilá cesta
obraz   10
zvuk   10

Pokračování 2 / 10

Jurský svět

První Spielbergův Jurský park je do dneška skvělým filmem pro vaše domácí kino, při kterém budou sousedi přemýšlet, jestli Tyranosaurus Rex pobíhá ještě u vás v bytě, nebo se už chystá projít zdí na návštěvu. Letošní Jurský svět má sice průměrný scénář plný nesmyslů a klišé, ale po technické stránce jde o excelentní Blu-ray, a to jak obrazově, tak zvukově. Řev pravěkých potvor, detailní obraz, tmavé scény – to vše je ideálně namixované. Takže vypněte mozek a užívejte si.  

Jurský svět
obraz   10
zvuk   10

Pokračování 3 / 10

Strážci Galaxie

Výborný film a další velmi milé překvapení. Film navzdory rozporuplným očekáváním sklidil chválu ze všech stran a divácký úspěch byl ohromný. Film má původní poměr stran 2,40:1, obraz je excelentní, zvuk je v DTS-HD Master Audio 7.1. Vesmírná čerň prověří kvalitu podání černé a tmavých odstínů televizoru, akční scény provětrají měniče reprosoustav. Film má velmi dobrý scénář, skvělé obsazení a výbornou režii, takže ho lze doporučit po všech stránkách

Strážci Galaxie
obraz   10
zvuk   10

Pokračování 4 / 10

Pí a jeho život

Film režiséra Anga Lee nabízí fascinující vizuální podívanou, je to jeden z prvních titulů, který je převáděn do 4K a můžete ho vidět při předvádění Ultra HD televizorů s HDR. V této nejvyšší kvalitě ale zatím je pouze krátké demo, Ultra HD Blu-ray zatím na trhu není. Přesto i klasický Blu-ray bude velmi dobrou volbou, neboť výborný obraz doplňuje excelentní zvuková stopa DTS-HD Master Audio 7.1.

Pí a jeho život
obraz   9
zvuk   10

Pokračování 5 / 10

John Wick

A máme tu další překvapení. John Wick má dobrý scénář, film natočil kaskadér, který pracoval už několikrát s Keanu Reevesem, takže akční scény jsou přehledné, nestříhané, spousty tmavých scén prověří kvality televizoru, osazeného panelu i nastavení barev. Zvuková stopa nabízí Dolby TrueHD, hudební doprovod i akční scény provětrají vaše domácí kino. Výstřely a létající kulky jsou namixované skvěle, takže vás čeká střelba ze všech směrů.  

John Wick
obraz   10
zvuk   10

Pokračování 6 / 10

V hlavě

Po letech studio Pixar natočilo opravdu výborný animák pro malé i velké, který ocení jak dospělí, tak děti. Originální úvod do psychologie jedenáctiletého dítěte je pojatý humorně, s nadsázkou i patřičnou hloubkou. Původní anglická zvuková stopa je excelentní, nicméně český dabing je také povedený, u nás bude ve variantě Dolby True HD 5.1.  Jakož to animovaný film bude k dispozici i v 3D verzi, která nabízí taktéž výbornou kvalitu obrazu.  

V hlavě
obraz   10
zvuk   10

Pokračování 7 / 10

Na hraně zítřka

Film z roku 2014 – skvělé sci-fi, které udělá radost tohoto žánru. Obrazově jde o příkladný film s detailním obrazem, kdy zejména bitva na pláži je plná písku, kouře a prachu, to vše doplněno výborným prostorovým zvukem je výborným Blu-ray diskem do domácí kolekce filmů, které stojí za to mít. Subbasový LFE  kanál je neustále využíván a nenechá vydechnout subwooferu ani sousedům.  

Na hraně zítřka
obraz   10
zvuk   10

Pokračování 8 / 10

Avengers: Age of Ultron

Pokračování Avengers se nesetkalo s takovým nadšením jako první film, přesto jde film. Po obrazové stránce nechybí nic, co by neprokleplo dokonale obraz vašeho televizoru nebo projektoru, v prodeji je i kvalitní 3D verze pro fanoušky této technologie. Detaily v tmavých scénách jsou excelentní, stejně jako úroveň černé, nejsou de žádné známky obrazových chyb, vad či kompresních artefaktů. Zvuková stopa je také velmi dobrá, údernosti nového Mad Maxe však nedosahuje.  

Avengers: Age of Ultron
obraz   10
zvuk   9

Pokračování 9 / 10

Avatar

I když jde o starší film, tak několik let se jednalo o referenci v kvalitě 3D obrazu. Tento film odstartoval 3D mánii v kinech a kvůli němu byla spousta premiér posunuta kvůli vytvoření 3D verzí.  Jde stále o jeden z nejlepších 3D filmů, i když tato naivní ekologická pohádka už je notoricky známá, neměla bych chybět ve videotéce filmového fanouška.  

Avatar 3D Blu-ray
obraz   9
zvuk   9

Pokračování 10 / 10

Gravitace

Tento film z roku 2013 zvláště ve své 3D verzi je dokonalou ukázkou moderní kinematografie. Samotný film vás nenechá vydechnout,  po vizuální stránce je černý vesmír s hvězdami nejen pastvou pro oči, ale výborným testovacím prostředkem pro ověření kvality obrazu a nastavení vašeho televizoru. 3D verze je tak dokonalá, že film ve své klasické 2D verzi vás může i zklamat. Zvuková stopa DTS-HD Master Audio 5.1 je velmi dobrá, nabízí skvělý prostorový mix i dynamiku, zvuk použitý v kině, Dolby Atmos, by ale mohl nabídnout ještě více.  

Gravitace
obraz   10
zvuk   9

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, Max, Disney+ a dalších streamovacích službách.

Určitě si přečtěte

Články odjinud