10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)

30. července 2011
TWEET SDÍLET
10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)
Futurama nebo Babylon 5, co je lepší? Pamatujete na velmi povedené seriály UFO nebo V? Ohlédněte se s námi za Hrdiny a prozkoumejte Hranice nemožného.

V (1983 - 1985), (2009 - )

Televizní projekt scénáristy a producenta Kennetha Johnsona, který Česká televize odvysílala v 29 dílech po 45 minutách, se v originále sestává ze tří částí. Slovo „V“ v názvu je odvozené od anglického slova visitors, tedy návštěvníci.

Úvodní minisérie z roku 1983, nazvaná The Original Miniseries, nás zavádí do střední Ameriky uprostřed národně-osvobozeneckého boje. Novinář Mike Donovan (Marc Singer) zde natáčí své válečné zpravodajství, když se najednou na obloze objeví obrovský mimozemský koráb. Během krátké doby jsou tyto koráby nad všemi většími městy. Návštěvníci přicházejí s přátelskými úmysly a chtějí pouze využít naše továrny na výrobu chemikálií, kterých se jim na jejich planetě nedostává. Na oplátku nabízejí své znalosti a technologie (např. lék proti rakovině). Návštěvníci vypadají jako lidé v červených oblecích, pouze jejich oči musí před prudkým světlem chránit brýle a mají také jiný hlas. Jejich hlavními představiteli jsou velitel John, zlá a všehoschopná lady Diana a hodný nešika Willy (Robert Englund).

Druhá minisérie z roku 1984, označovaná jako The Final Battle, se odehrává čtyři měsíce od doby, kdy došlo k prvnímu kontaktu s návštěvníky, s nimiž začali někteří lidé kolaborovat. Vetřelci zcela ovládají světové veřejné mínění a připravují se k likvidaci lidského odporu. Ale i v řadách návštěvníků z vesmíru se najde pár osob, kterým se postup, směřující k vyhlazení lidstva nezamlouvá a raději by volili cestu dohody obou stran. Snaží se proto tajně navázat spolupráci s odbojem na Zemi. Hlavním představitelem této tzv. Páté kolony je mimozemšťan Martin, který pomáhá rebelům na Zemi jednak poskytováním informací o slabých místech vetřelců a také dodávkou zbraní a obleků.

Samotný seriál pak představil v jedné sezóně 19 dílů po 45 minutách. Dějově uplynul již rok od doby, kdy byli návštěvníci donuceni odejít ze Země kvůli bakterii Rudý prach. Velitelka vetřelců Diana, která má být na Zemi souzena za zločiny proti lidskosti, unikne. Ham Tyler a Donovan ji pronásledují. Diana se dostane do komunikačního centra, odkud pošle své flotile zprávu a oni ji později na Zemi vyzvednou. Návštěvník z Páté kolony Martin je Dianou zabit a Hvězdné dítě Alžběta se připravuje v jeskyni na metamorfózu. Elias otevírá bar, který bude po návratu návštěvníků sloužit jako úkryt a opěrný bod odboje. Do hry vstupuje zámožný podnikatel Nathan Bates.

 

V roce 2009 uvedla stanice ABC ve dvou sériích remake této látky. V něm opět na planetu Zemi přicházejí technologicky vyspělí mimozemšťané podobní lidem, kteří dávají okázale najevo své mírové úmysly. Sledují však mnohem temnější cíle, což rozpozná agentka protiteroristického oddělení FBI Erica Evansoví (Elizabeth Mitchellová).

 Zjistí, že návštěvníci ve skutečnosti už několik desetiletí tajně pronikají do lidských vládních, ekonomických a náboženských institucí a v současnosti jsou v konečné fázi plánu na převzetí planety. Připojuje se k hnutí odporu, kde se setkává s mimozemským spícím agentem Ryanem, jenž přešel na stanu lidstva. Vetřelci jsou ale mazaní a umí si sympatie lidí (včetně Eričina syna) získat a využívat ve svůj prospěch.

 

Témata článku: Filmy, Filmy, které musíte vidět, Seriály, Sci-fi

Určitě si přečtěte

Philips 55OLED804: 4K HDR OLED televizor s Ambilightem a titulem nejlepší koupě [test]

Philips 55OLED804: 4K HDR OLED televizor s Ambilightem a titulem nejlepší koupě [test]

OLED televizor Philips 55OLED804 je držitelem titulku EISA "nejlepší koupě", kombinuje fascinující Ambilight s úžasným kontrastem OLED obrazovky. Přidává univerzální Android a výsledkem je televizor, který uspokojí drtivou většinu majitelů.

27 Alexandr Bray

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

39 Alexandr Bray

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

23 Jaromír Puk

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

Nikdy neodvracej zrak, Irčan, Joker, Sbohem, synu, Poslední večery na Zemi, Le Mans '66, Bolest a sláva, Narušitel systému. Čtvrté ohlédnutí za nejlepšími snímky, které se letos objevily v našich kinech nebo na streamovacích platformách.

4 Marek Čech

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

41 Jaromír Puk

16 nejlepších žánrových filmů roku 2019 – akční, sci-fi, komiksové adaptace, horory a thrillery

16 nejlepších žánrových filmů roku 2019 – akční, sci-fi, komiksové adaptace, horory a thrillery

John Wick 3, Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, Ad Astra, Terminátor: Temný osud, Avengers: Endgame, Captain Marvel, Slunovrat, Krvavá nevěsta, Složka 64. Druhý výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v našich kinech.

5 Marek Čech