10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)

30. července 2011
TWEET SDÍLET
10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)
Futurama nebo Babylon 5, co je lepší? Pamatujete na velmi povedené seriály UFO nebo V? Ohlédněte se s námi za Hrdiny a prozkoumejte Hranice nemožného.

Futurama (1999 - )

Americký animovaný seriál, který stvořili Matt Groening a David X. Cohen, autoři oblíbených a nejdéle z animovaných seriálů vysílaných Simpsonových. Oproti současnému Spriengfieldu se Futurama odehrává po roce 3000 v Novém New Yorku a přilehlém vesmíru.

Průvodcem diváka po 31. století se stává poslíček s pizzou Philip J. Fry, který na Silvestra roku 1999 spadl do mrazáku v kryogenické laboratoři. Smolařský zoufalec a zmatkař s nepříliš vyvinutou inteligencí je po 1000 letech rozmrazen a nestačí se divit.

V adaptaci na nové poměry mu pomůže jeho jediný vzdálený příbuzný, praprapra… synovec, postarší a poněkud senilní profesor Farnsworth. Majitel zásilkové společnosti Planet Express, zabývající se doručováním zásilek po celém vesmíru. Jejím prostřednictvím financuje svou podivnou vědeckou činnost.

Philipa zaměstná jako intergalaktického poslíčka ve firmě, kde pracuje i zbytek hlavních postav. Tedy rozmazlená milionářská dcera a čínská stážistka Amy Wongová a jamajský účetní s byrokratickými sklony Hermes Conrad, který býval vrcholovým sportovcem v disciplíně podlézání. Vedle zástupců lidské rasy působí coby společníci ve firmě i mimozemští tvorové. Obhroublý robot s kleptomanskými a násilnými sklony Bender, který postrádá jakýkoliv smysl pro čest. Pohledná jednooká kapitánka Turanga Leela z mimozemské rasy Kyklopů s příznačným služebním označením 1-OK, jež naopak oplývá smyslem pro zodpovědnost. A pozoruhodný míšenec humanoida a korýše doktor Zoidberg, který zde působí jako lékař s velmi chabými znalostmi anatomie.

Animace ve Futuramě i neustále variovaná úvodní znělka jsou prvky, jež má Futurama společné se žlutou čtyřprstou rodinkou. Místo Barta, čmárajícího za trest na tabuli, je zde krátký úvodní titulek pod logem seriálu a gaučovou scénku nahrazuje krátký úryvek z klasických animáků.

Parodování klasických děl (Star Trek) a námětů (cestování časem, mimozemská invaze) žánru science fiction, hostující celebrity a hlavně satirické vyobrazení života v budoucnosti, který je velmi blízký životu současnému, to jsou kořeny úspěchu tohoto fenoménu.

 

Prvních 72 dílů seriálu uvedla stanice Fox ve čtyřech produkčních sériích. Pátou sérii tvoří 16 epizod, sdružených do čtyř celovečerních filmů po čtyřech částech. Šestá řada právě běží každý týden v americké televizi Comedy Central, sedmá by se měla objevit v příštím roce.

Témata článku: Filmy, Filmy, které musíte vidět, Seriály, Sci-fi

Určitě si přečtěte

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

S novým Shieldem jsme mohli strávit pár hodin a získat tak nejen technické specifikace, ale i pár prvních dojmů. Na trh přichází právě nyní.

29 Tomáš Holčík

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

36 Alexandr Bray

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

29 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík