10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)

30. července 2011
TWEET SDÍLET
10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)
Futurama nebo Babylon 5, co je lepší? Pamatujete na velmi povedené seriály UFO nebo V? Ohlédněte se s námi za Hrdiny a prozkoumejte Hranice nemožného.

Hrdinové (2006 - 2010)

Na vlnu zájmu o superhrdinské komiksové adaptace, které na čas takřka vytlačily klasické akční filmy osmdesátkového ražení, zareagoval i scenárista Knight Ridera Tim Kring. Pro stanici NBC zkombinoval reálný svět s prostředím známým z komiksových sešitů a vytvořil obří mikrosvět, v němž superhrdinové samostatně i v týmu čelí hrozbám zvenčí i tajemstvím, stojícím za ziskem jejich superschopností.

V první sezóně po vzoru jednotlivých filmů marvelovského universa a jejich „origin“ adaptací se každá z postav seznamuje se svým výjimečným nadáním a učí se s ním zacházet, neboť i zde platí známé heslo, že s velkými schopnostmi přichází i odpovídající zodpovědnost. Účel tohoto daru jim ještě není zřejmý a každý se s nastalou situací vyrovnává po svém.

Japonský úředník jednoho dne zjistí, že se dokáže teleportovat v čase a prostoru. Sedmnáctiletá roztleskávačka vládne schopností spontánní regenerace. Americký senátor umí létat. Policista za pomocí telepatie a psychické manipulace myšlenkou přinutí jedince udělat to, co chce. Asistentka guvernéra ovládá karyokinezi, tedy zmrazování a kontrolu nad ledem a vodou. Pomocník lékařského personálu Peter Petrelli si pouhým dotykem osvojuje schopnosti ostatních „hrdinů“ a později je replikuje i bez jejich přítomnosti.

Seriál má čtyři sezóny. Na druhé se silně projevila scenáristická stávka, která ji zkrátila o dobrou polovinu. Takže zatímco v prvním roce pomalejší tempo seriálu nevadilo, ve druhé řadě se po ve stejném rytmu představených sedmi epizodách začaly v dalších dílech za sebou urychleně vršit zásadní zvraty typu resetu schopností nebo ztráty paměti. A v ději se začaly objevovat očekávatelné chyby a logické kopance, díky nimž už se série nikdy nevrátila ke kvalitě úvodních 20 dílů.

 

Témata článku: Filmy, Filmy, které musíte vidět, Seriály, Sci-fi

Určitě si přečtěte

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

22 Jaromír Puk

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Asociace EISA letos v kategorii kompaktní audiosystém titulem ocenil "nejlepší" populární mikrosystém Marantz Melody X. Možná to není zařízení pro náročného audiofila, ale při běžném poslechu vám radost z hudby určitě neodepře.

23 Daniel Březina