10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)

30. července 2011
TWEET SDÍLET
10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)
Futurama nebo Babylon 5, co je lepší? Pamatujete na velmi povedené seriály UFO nebo V? Ohlédněte se s námi za Hrdiny a prozkoumejte Hranice nemožného.

Hranice nemožného (2008 - )

v originále Fringe. 23. září 2011 představí stanice Fox první epizodu čtvrté řady, přičemž předchozí tři zaznamenaly úspěch díky zkoumání tenké hranice mezi vědou a fikcí či možným a nemožným.

Čtvrtý společný projekt J. J. Abramse a scenáristů Alexe Kurtzmana a Roberta Orciho (Alias, Mission: Impossible III, Star Trek) svou strukturou (jednotlivé případy jako součást vyššího plánu) i mysteriózním laděním hodně připomíná Akta X. Na rozdíl od nich se ale nesnaží v lidech vzbudit obavy z tajemných vládních konspirací a neznámých bytostí z vesmíru, ale otevřeně přiznává, že jde o fikci, která je chytře postavená na postavách a často velmi originálních vyšetřovaných případech.

Na letišti v Bostonu přistane letadlo s mrtvými pasažéry. K vyšetřování je povolána zvláštní agentka FBI Olivia Dunhamová (Anna Torvová), zabývající se tzv. okrajovými vědami. Ta s dlouhá léta v blázinci pobývajícím vědcem dr. Walterem Bishopem (John Noble) a jeho synem Peterem (Joshua Jackson), který se o něj stará mimo léčebnu, vytvoří speciální tým. Společně odhalí, že tento incident nebyl prvním, ale spíše posledním v sérii podivných záhad, které nebyly nikdy uzavřeny. Všechny dohromady tvoří tzv. Vzorec, jehož povaha se stanem novým předmětem vyšetřování.

V zdánlivě spolu nesouvisejících případech se setkávají s celou řadou fenoménů (mutace, chiméry, manipulace s DNA) a technologií (teleportace, vstup do alternativního vesmíru či pevné hmoty), které si běžný jedinec dovede jen obtížně představit.

Zároveň je nám postupně poodkrývána minulost Petera Bishopa (který byl v roce 1985 po výzkumech svého otce Waltera unesen z paralelního vesmíru), tajemných Pozorovatelů či nadnárodní společnosti Massive Dynamic, jejímž zakladatelem byl spolupracovník Waltera Bishopa. Skrze tyto vzpomínky se více dozvíme o tajných výzkumech Bishopa st. v 80. letech pro vládu, jimiž se snažil prozkoumat paralelní vesmír. Právě jeho schopnosti a znalosti se ukážou klíčové pro řešení podivných případů.

 

Témata článku: Filmy, Filmy, které musíte vidět, Seriály, Sci-fi

Určitě si přečtěte

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

12 Marek Čech

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

22 Jaromír Puk

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

45 Jaromír Puk

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk