10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)

30. července 2011
TWEET SDÍLET
10 nejlepších sci-fi seriálů II. (video + anketa)
Futurama nebo Babylon 5, co je lepší? Pamatujete na velmi povedené seriály UFO nebo V? Ohlédněte se s námi za Hrdiny a prozkoumejte Hranice nemožného.

Hranice nemožného (2008 - )

v originále Fringe. 23. září 2011 představí stanice Fox první epizodu čtvrté řady, přičemž předchozí tři zaznamenaly úspěch díky zkoumání tenké hranice mezi vědou a fikcí či možným a nemožným.

Čtvrtý společný projekt J. J. Abramse a scenáristů Alexe Kurtzmana a Roberta Orciho (Alias, Mission: Impossible III, Star Trek) svou strukturou (jednotlivé případy jako součást vyššího plánu) i mysteriózním laděním hodně připomíná Akta X. Na rozdíl od nich se ale nesnaží v lidech vzbudit obavy z tajemných vládních konspirací a neznámých bytostí z vesmíru, ale otevřeně přiznává, že jde o fikci, která je chytře postavená na postavách a často velmi originálních vyšetřovaných případech.

Na letišti v Bostonu přistane letadlo s mrtvými pasažéry. K vyšetřování je povolána zvláštní agentka FBI Olivia Dunhamová (Anna Torvová), zabývající se tzv. okrajovými vědami. Ta s dlouhá léta v blázinci pobývajícím vědcem dr. Walterem Bishopem (John Noble) a jeho synem Peterem (Joshua Jackson), který se o něj stará mimo léčebnu, vytvoří speciální tým. Společně odhalí, že tento incident nebyl prvním, ale spíše posledním v sérii podivných záhad, které nebyly nikdy uzavřeny. Všechny dohromady tvoří tzv. Vzorec, jehož povaha se stanem novým předmětem vyšetřování.

V zdánlivě spolu nesouvisejících případech se setkávají s celou řadou fenoménů (mutace, chiméry, manipulace s DNA) a technologií (teleportace, vstup do alternativního vesmíru či pevné hmoty), které si běžný jedinec dovede jen obtížně představit.

Zároveň je nám postupně poodkrývána minulost Petera Bishopa (který byl v roce 1985 po výzkumech svého otce Waltera unesen z paralelního vesmíru), tajemných Pozorovatelů či nadnárodní společnosti Massive Dynamic, jejímž zakladatelem byl spolupracovník Waltera Bishopa. Skrze tyto vzpomínky se více dozvíme o tajných výzkumech Bishopa st. v 80. letech pro vládu, jimiž se snažil prozkoumat paralelní vesmír. Právě jeho schopnosti a znalosti se ukážou klíčové pro řešení podivných případů.

 

Témata článku: Filmy, Filmy, které musíte vidět, Seriály, Sci-fi

Určitě si přečtěte

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Vlastníci, Nabarvené ptáče, Budiž světlo, Ostrým nožom, Staříci, Na střeše, Tiché doteky, Amnestie, Národní třída, Karel, já a ty, Hra, Abstinent. Dvanáct nejzajímavějších domácích a slovenských titulů, které se letos objevily v našich kinech.

7 Marek Čech

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Které pojmy popisují vlastnosti sluchátek? Jejich pochopení vám pomůže s výběrem i prokouknutím marketingových blafů.

AVmania.cz

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

23 Jaromír Puk

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

16 Jaromír Puk

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

67 Jaromír Puk