10 nejočekávanějších velkofilmů roku 2014

10 nejočekávanějších velkofilmů roku 2014


Monster filmy


Godzilla

r. Gareth Edwards, USA 2014

V Zakázané zóně (2010) britský režisér Gareth Edwards ukázal, že umí s omezeným rozpočtem předvést opravdu velkolepou podívanou. Komorní monster sci-fi film o dvou lidech a pár chapadlovitých obludách prodchnul sugestivní a napínavou atmosférou. Objevily se proto hned přirovnání k Neillu Blomkampovi (District 9, Elysium) nebo Guillermovi del Torovi.

V čase šedesátého výročí od uvedení klasické Godzilly japonského režiséra Iširó Hondy se mu proto studio Warner Bros. rozhodlo svěřit režii její nové verze, která by měla k známé látce přistoupit mnohem dospěleji a vážněji, než to udělal popcornový spektákl Rolanda Emmericha z roku 1998.

Scénář si vzala na starosti dvojice Max Borenstein a Dave Callaham, z nichž ten druhý má za sebou adaptaci počítačové hry Doom nebo první a třetí Expendables. V průběhu přípravy se na scénáři filmu vystřídala ale i mnohem zvučnější jména jako Frank Darabont (Zelená míle, Mlha), Drew Pearce (Iron Man 3) nebo David S. Goyer (batmanovská série).

Děj filmu je zahalen tajemstvím, ale objevují se fanouškovské spekulace, že arogance vědeckých kapacit, sdružených v organizaci MUTO, způsobí, že se na Zemi objeví zlovolná monstra, která budou ohrožovat lidskou existenci. Proti nim se postaví Godzilla coby přírodní síla, chápaná v režisérově pojetí jako boží hněv za lidskou zpupnost.

Vedle přerostlé ještěrky se v příběhu objeví voják Ford (Aaron Taylor-Johnson), jeho manželka, zdravotní sestra Elle (Elizabeth Olsen) a její bratr, vědec Joe v podání Bryana Cranstona. V dalších úlohách se představí Ken Watanabe, Juliette Binoche, Sally Hawkins nebo David Strathairn.

Snímek bude uváděn ve formátu 2D, 3D i pro IMAX kina a trailery už teď naznačují, že destruktivní orgie v kulisách města budou mít patřičně temný, vážný a realistický ráz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud