10 nejočekávanějších velkofilmů roku 2014

10 nejočekávanějších velkofilmů roku 2014


Hercules: The Thracian Wars

r. Brett Ratner, USA 2014

Brett Ratner je většinou filmových fanoušků vnímán jako řemeslný rutinér, který pohřbívá úspěšné filmové série. Ať už jde o tu hannibalovskou v Červeném drakovi nebo mutantí v trojce X-Menů Poslední vzdor. Vždy po něm pak musí přijít někdo, kdo ji znovu a jinak nastartuje.

Je proto trochu s podivem, že právě jemu studio Paramount svěřilo režii tohoto výpravného fantasy spektáklu a vysněného projektu Dwaynea Johnsona alias The Rocka. Čím dál mohutnější herec, jehož budeme tentokrát moci spatřit s dlouhými vlasy, si zde zahraje titulní postavu Herkula.

Děj by měl vycházet ze stejnojmenného komiksu Stevena Moorea, který bájného reka na počátku vykresluje jako zničeného muže, pronásledovaného hříchy minulosti. Herkules přišel o svou rodinu a jedinou útěchu nachází v krvavém boji.

Spolu s pěti věrnými druhy cestuje antickým Řeckem a jako námezdní žoldák využívá své pověsti k zastrašování nepřátel. Vlídný král Thrákie Cotys (John Hurt) ho spolu se svou dcerou a léčitelkou Ergenií (Rebecca Ferguson) požádá, aby jeho říši ochránil před povstáním krutého barbara Rhesa (Tobias Santelmann).

Před Herkulem tak stojí úkol, aby spolu se svými druhy vycvičil nejen bojeschopnou armádu, která se nepříteli bude umět postavit, ale aby i on sám sobě odpustil a stal se znovu oním vzývaným mýtickým hrdinou. V bájích totiž pod vlivem kouzla bohyně Héry zabil svou manželku Megaru, kterou zde ve svém filmovém debutu ztvární světoznámá ruská modelka Irina Shayk.

Aby odčinil své hříchy, uvolil se vykonat dvanáct náročných úkolů, které mu uložil král Eurystheus (Joseph Fiennes). Příběh tohoto vyprávění zasazuje scenáristická dvojice Ryan Condal a Evan Spiliotopulos (Zamilovaný profesor, připravovaný Wanted 2) ale až do doby po vykonání těchto úkolů. Slibuje přitom, že se pokusí mýtotvorný příběh zbavit nadpřirozených prvků a učinit ho víc realistickým.

Tak uvidíme, zda si tvůrci povedou líp než Renny Harlin ve zrození Herkulovy legendy, která má tento týden premiéru v našich kinech.

Určitě si přečtěte

Články odjinud