10 nejočekávanějších velkofilmů roku 2014

10 nejočekávanějších velkofilmů roku 2014


Expendables 3

r. Patrick Hughes, USA 2014

Příběh sleduje skupinu žoldáků, známých jako Expendables, která se dostane do konfliktu s nemilosrdným obchodníkem se zbraněmi Conradem Stonebanksem (Mel Gibson). Ten kdysi s Barneym Rossem (Sylvester Stallone) Expendables založil. Jejich přátelství ale vzalo za své poté, když si Conrad začal přivydělávat nelegálním obchodem se zbraněmi.

Barney jej proto musel odstranit. Mazanému Stonebanksovi se ho ale povedlo ošálit, když před ním nafingoval svou vlastní smrt. Nyní po letech „vstává z mrtvých“ a chce se pomstít. Terčem jeho odvety se stává Barneyho tým.

Známou sestavu Postradatelných ve složení Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Arnold Schwarzenegger, Randy Couture a Terry Crews doplní čtveřice posil, která si oproti týmovým veteránům mnohem líp rozumí s hi-tech technologiemi a moderními typy zbraní. K Barneyho jednotce se připojí Herkules Kellan Lutz, Ronda Rousey, Glen Powell a boxer Victor Ortiz.

Mlaďochy se Stallonemu zapojit podařilo, ale hodně z těch, jež by fanoušci série očekávali, se zde neobjeví. Především Steven Seagal, Jackie Chan a Nicolas Cage. Hořekovat zas tak úplně nemusí, protože kromě Mela Gibsona, který na sobě zapracoval v posilovně, se tu představí i Harrison Ford, Antonio Banderas a Wesley Snipes. Ten posledně jmenovaný spolu s Gibsonem v záporácké šarži. Naopak ochuzen bude tým o Bruce Willise, který se s produkcí nedohodl na uspokojivém honoráři a z vyprávění proto zmizel.

O scénář se kromě Sylvestera Stalloneho postarala dvojice Creighton Rothenberger a Katrin Benedikt, jež scenáristicky debutovala filmem Pád Bílého domu s Gerardem Butlerem v hlavní roli. Takže čekejme opět sebeironií prodchnutou akční zábavu v duchu osmdesátých let.

Zda se jí podaří nepříliš zkušenému, ale talentovanému režisérovi Patricku Hughesovi (moderní western Red Hill: Krvavý zapadákov) nakopnout trochu novým směrem, zatím nevíme, ale pro sérii by to bylo přínosné. Potřetí opakovat ten stejný model vyprávění by už mohlo působit únavně.

Určitě si přečtěte

Články odjinud