10 nových sitcomů na televizních obrazovkách

10 nových sitcomů na televizních obrazovkách

V září načíná nová seriálová sezóna, podívejme se na první desítku naprostých novinek. Na které nové komediální seriály se můžete těšit?

Koncem srpna nejen, že se pomalu chýlí ke konci letní seriálová sezóna, ale čím dál rychleji se blíží i ta podzimní. V USA se ke stávajícím pořadům tentokrát přidá okolo 30 nových, z toho má jedna třetina za úkol nám lechtat bránice a vyvolávat salvy smíchu. Kterých deset komediálních pořadů si pro nás americké stanice nachystaly?

1. Go On

Jako první vlétne do éteru moderátor sportovních pořadů v rádiu Matthew Perry (Přátelé). Jemu, respektive Ryanu Kingovi, zemřela před měsícem žena, on je však připravený vrátit se zpět do práce, což si bohužel nemyslí jeho šéf. Na jeho žádost tak musí Ryan navštěvovat skupinové terapie, kde se všichni podivíni svěřují a smiřují se svými problémy. Poněkud sebestředný šašek Ryan si ze všeho dělá jen legraci, hlavně se ale snaží vymyslet, jak se co nejrychleji z terapií dostat a nastoupit zpátky do rádia.

Seriál bude vysílat stanice NBC každé úterý. Přestože již byl prvotní díl uveden na obrazovky začátkem srpna, druhého se v USA dočkají až 11. září. Zatím si můžete přečíst, jak si pilotní díl vedl na webu edna.cz v jejich recenzi.

Pokračování 2 / 10

2. Animal Practice

I tento seriál stanice NBC má již za sebou premiéru svého pilotního dílu. A i tomuto seriálu stane v čele další televizní hvězda. Justin Kirk (Tráva) je veterinář, který se svým trošku ztřeštěným týmem a opicí (je to ta, kterou známe např. z Noci v muzeu anebo z Pařby v Bangkoku) léči zvířata všeho druhu, sám se však nesnese s jejich páníčky.

S ničím si nebere servítky a svou práci vykonává pečlivě, dokud však nedojde v jeho životě ke zvratu – nemocnici, kde má zřízenou svou ordinaci, náhle zdědí jeho bývalá manželka, která se ihned ujme vedení. Kolotoč komických událostí tak nabírá ještě silnější otáčky.

Druhého dílu se dočkáme ve středu 26. září, recenzi pilotní epizody najdete opět na edna.cz.

Pokračování 3 / 10

3. The New Normal

Třetí novinka stanice NBC pochází z hlavy Ryana Murphyho, který stojí např. za hudebním hitem Glee anebo loňskou kontroverzní novinkou American Horror Story. Už v Glee se jedním z ústředních témat stala homosexualita (Murphy sám je homosexuál), v této novince se však dostává přímo do popředí. Justin Bartha (Pařba ve Vegas) a Andrew Rannells (muzikál The Book of Mormon) hrají dva gaye, kteří chtějí vlastní dítě.

Shodou všech náhod se poznají se svobodnou matkou Georgiou King (Malá Dorritka), která se rozhodne jejich potomka zplodit, aby si tak sama vydělala na právnickou školu a splnila si svůj sen. Tomu všemu však odmítá přihlížet její puritánská matka, která je nápadem své dcery naprosto zděšená. Tato kombinace charakterů tak dává vzniknout netradičnímu rodinnému dramatu a zároveň každodenní komedii života.

Seriál startuje v úterý 11. září hned po Go On.

Pokračování 4 / 10

4. Guys with Kids

Poslední komedií s logem NBC jsou Chlapi s dětmi, jak bychom mohli přeložit název seriálu. Gary, Nick a Chris (Anthony Anderson – Právo a pořádek, Zach Cregger – Friends with Benefits, Jesse Bradford – Západní křídlo) jsou tři třicátníci, kteří se starají o své tři malé prcky. A že to není vůbec jednoduché, toho budeme svědky v mnoha zábavných situacích, které již částečně odhalil první trailer. Sitcom navíc pochází z pera Jimmyho Fallona, který je známý především ze své talkshow Late Night with Jimmy Fallon, takže o řečenou zábavu by mělo být opravdu postaráno.

První díl uvidíme již ve středu 12. září.

Pokračování 5 / 10

5. The Inbetweeners

Máte pocit, že už jste tento název někde slyšeli? Máte naprosto správný pocit. Původní seriál The Inbetweeners pochází z Velké Británie, kde se dočkal tří sérií a velkého úspěchu. Jak už je ale v USA zvykem, velice rádi se snaží své britské kolegy přesvědčit, že jejich vlastní látku dokážou zvládnout sami. I zde totiž uvidíme naprosto stejný příběh, který jsme viděli u Britů.

Čtyři kamarádi Simon, Jay, Will a Neil jsou typičtí středoškolští looseři, kteří se protloukají svým životem a výjimeční jsou snad jen svou blbostí. V hlavních rolích této hořké a černé komedie stanou Bubba Lewis, Zack Pearlman, Joey Pollari a Mark L. Young.

Seriál startuje již v pondělí 20. srpna na stanici MTV.

Pokračování 6 / 10

6. The Neighbors

Stanice ABC letos uvede dvě komediální novinky - za tou první stojí tvůrci Takové moderní rodinky. S pětičlennou rodinou Weaverů se přestěhujeme do New Jersey, kde se usadí ve velice prazvláštním sousedství. Jejich sousedé jsou totiž mimozemšťané, v jejichž komunitě otěhotní vždy muži, jedí očima čtením knih a brečí zelený sliz ušima.

Na Zemi uvízli již před 10 lety a stále čekají na záchranu. Hlavou mimozemšťanů bude Simon Templeman, kterého aktuálně můžete pamatovat z jedné epizody sci-fi Událost, jeho hlas si však možná vybavíte z počítačových her, které často dabuje.

První díl uvidíme ve středu 26. září.

Pokračování 7 / 10

7. Malibu Country

V hlavní roli této komedie uvidíme americkou herečku a country zpěvačku Rebu McEntire, jež si zahraje americkou country zpěvačku Rebu Gallagher, která se se svou matkou a dvěma dětmi přestěhuje z Nashvillu do slunné Kalifornie poté, co zjistí, že ji podvádí manžel, aby tak začala novou kapitolu svého života. Vrátit se zpět do studia a zapadnout mezi další obyvatele Malibu se však ukáže jako mnohem tvrdší oříšek, než si původně myslela.

Stanice ABC tuto novinku uvede každé úterý, počínaje 2. listopadem.

Pokračování 8 / 10

8. Partners

Jen jeden nový sitcom mezi svých 5 komediálních stálic zařadí stanice CBS. Louis (Michael Urie – Ošklivka Betty) a Joe (David Krumholtz – Čísla) jsou dva dlouholetí kamarádi, oba spolupracující architekti, jejichž společné přátelství nyní čeká nová zkouška – Louis se zasnoubí s pohlednou Ali (Sophia Bush – One Tree Hill), s čímž se teď musí Joe a jeho přítel Wyatt (Brandon Routh – Chuck) vyrovnat.

Podobný sitcom stejného jména vznikl již v roce 1995 na stanici FOX, kde ho po 22 epizodách zrušili. O jeho obnovení se teď postarali David Kohan a Max Mutchnick, kteří jsou známí především svým seriálem Will a Grace.

„Partnery“ uvidíme poprvé v pondělí 24. září.

Pokračování 9 / 10

9. Ben and Kate

Dva sourozenci Ben (Nat Faxon – Zkažená úča) a Kate (Dakota Johnson – 21 Jump Street) jsou každý úplně jiný. Zatímco Ben je věčný snílek, který se svým chováním pohybuje tak nějak mimo obyčejnou realitu, Kate je možná až přehnaně starostlivá matka, která předčasně otěhotněla a její život se obrátil naruby. Když Ben vidí, že Kate nestíhá vychovávat svou pětiletou dcerku a žít si svůj profesní i osobní život, rozhodne se, že se k ní nastěhuje a s výchovou jí pomůže.

První epizoda startuje v úterý 25. září na stanici FOX.

Pokračování 10 / 10

10. The Mindy Project

Kdo má rád Bridget Jones, ten by si měl v této poslední novince určitě přijít na své. Mindy Lahiri je gynekoložka, která se musí nejen ohánět v práci, ale zabrat jí dává také její osobní život. V obou dvou si navíc často počíná právě jako jmenovaná Bridget. O každodenní trampoty tedy určitě nebude nouze. Scénáře a také hlavní role se ujme Mindy Kaling z Kanclu, kde působila nejen jako herečka, ale také jako scénáristka.

Seriál má naplánovanou premiéru na úterý 25. září na FOXu.

Máte již teď nějakého vybraného favorita, na kterého se na podzim těšíte? Co z této desítky vás zaujalo nejvíc a čemu zkusíte dát šanci?


Článek byl připraven ve spolupráci s EDNA.CZ

Určitě si přečtěte

Články odjinud