10× on-line filmy a seriály: služby placené i zdarma

12. října 2016
TWEET SDÍLET
10× on-line filmy a seriály: služby placené i zdarma
Klasické videopůjčovny jsou mrtvé, přišla doba on-line služeb. Vybrali jsme deset služeb, kde lze filmy legálně zhlédnout, stačí si vybrat.

HBO Go

www.hbogo.cz/group/offers

Jednu z prvních služeb pro streamování filmového obsahu u nás zavedlo HBO. Zpočátku však bylo dostupné pouze pro zákazníky, kteří měli filmový kanál předplacený u některého z kabelových či satelitních operátorů. Postupně se však HBO dohodlo i s poskytovateli internetu a aktuálně je otevřená registrace pro všechny. I přesto zde však najdeme nutného prostředníka, kterým je služba Sledovanitv.cz.

Klepněte pro větší obrázek 
Nabídka HBO Go obsahuje i aktuální novinky

Ta se specializuje na on-line vysílání běžných televizních kanálů a v nabídce najdete dvě možnosti, které vám umožní sledovat filmy a seriály na HBO Go. Může to být běžné předplatné kanálu HBO, kde je v ceně také i služba Go a vyjde vás na 255 Kč. Pokud ale o vysílání HBO zájem nemáte, můžete ušetřit a zaplatit si na Sledovanitv.cz pouze HBO Go. Bohužel, rozdíl je minimální, za měsíc totiž zaplatíte 250 Kč.

V nabídce HBO Go najdete kompletní produkci včetně seriálů Hra o trůny či Silicon Valley a širokou nabídku filmů. Občas přibyde i obsah cizích distributorů, byť jen na omezený čas. Filmy lze sledovat přímo v prohlížeči a také na mobilních platformách, v aplikacích pro smart TV nebo multimediální přehrávače, jako je Apple TV. Výhodou je česká lokalizace – u drtivé většiny obsahu najdete možnost originální zvukové stopy i českého dabingu, případně jsou dostupné i titulky.  

+ Kompletní nabídka HBO
+ Aplikace pro další platformy
- Nutná registrace přes prostředníka


iTunes

www.apple.com/cz/itunes

Platforma Applu je jedinou z našeho výběru, která neumožňuje přehrávání filmového obsahu ve webovém rozhraní. Podobně jako další produkty Applu vyžadují proprietární software nebo zařízení. V tomto případě si tedy budete muset na počítače s Windows doinstalovat ne příliš oblíbený multimediální balík iTunes. Mezi další možnosti pro přehrávání samozřejmě patří iPhony, iPady nebo Apple TV.

Klepněte pro větší obrázek 
Filmy z iTunes jsou dostupné na všech platformách

Výhodou je jednoznačně široká nabídka, která čítá přes tři tisícovky filmů, na druhém místě je Google Play s 2 300 filmy. Nevýhodou potom ceny, které jsou zde udávány v eurech a zápůjčka v HD rozlišení se v případě novinek vyšplhala až na 5 eur, tedy asi 135 Kč. Ještě více zaplatíte za zakoupení filmu napořád. V tomto případě zaplatíte 14 eur – asi 380 Kč, nicméně na rozdíl od většiny dalších platforem si film opět přehrajete pouze v iTunes.

K obyčejnému souboru, který byste mohli otevřít v běžném přehrávači, se zkrátka nedostanete. Českou lokalizaci najdete u většiny filmů, které do iTunes přibyly v posledních dvou letech. U starších snímků je spíše výjimkou. Na rozdíl od Google Play však najdete titulky a někdy také český dabing i u novinek.  

+ Největší nabídka v Česku
+ Lokalizované novinky

- Přehrávání pouze na zařízeních Applu nebo v iTunes
- Vysoké ceny


Netflix

www.netflix.com/cz

Výběr filmových služeb by nebyl kompletní, kdyby v něm chyběl Netflix, ačkoli není pro našince příliš dobře použitelný. Důvody?  Pouze zlomek americké nabídky, kompletní absence lokalizace na začátku (už se objevují první české titulky) a také nízké rozlišení při platbě za nejlevnější tarif. Ten vyjde na 8 eur (asi 220 Kč) za měsíc.

Klepněte pro větší obrázek 
Po 10 měsících od spuštění v ČR si u některých titulků konečně můžete zvolit české titulky

Protože je však v době velkých televizních obrazovek HD prakticky nutností, počítejte spíše s dražším tarifem o dvě eura dražším. Další možností jsou potom rodinné tarify s cenovým zvýhodněním, kdy může za jedno předplatné sledovat filmový obsah více členů domácnosti. Absence lokalizace však přece jen nemusí být tou největší nevýhodou – s pomocí několika nástrojů do Netflixu dostanete externí titulky podobně jako do běžného desktopového přehrávače.

Základem je doplněk Super Netflix pro prohlížeč Chrome. Ten umí načíst titulky ve formátu DFXP, do kterého je potřeba stáhnuté titulky konvertovat z nejběžnějšího SRT. K tomu poslouží web SubFlicks, kam soubor nahrajete a ihned stáhnete v překonvertovaném formátu. Poté již stačí ve webovém rozhraní klepnout na tlačítko pro externí titulky a nahrát nový soubor.

+ Cena předplatného
+ Rozšířené aplikace
- Téměř bez lokalizace
- Omezená nabídka ve srovnání se zahraničím


O2 TV

www.o2tv.cz

Mobilní i internetoví operátoři mají ve svých nabídkách kromě kabelových televizí také videotéky, které umožňují přístup k filmovému archivu. Většina z nich omezuje přístup pouze na vlastní zákazníky, kteří si platí i další produkty, jako jsou mobilní tarif nebo internetová přípojka. Jinak je tomu u O2, které svoji O2 TV Videotéku nabízí všem.

O2 TV: Televize na velké obrazovce, v mobilu i prohlížeči

O2 TV: Televize na velké obrazovce, v mobilu i prohlížeči

Před dvěma lety na českém trhu odstartovala hromada IP TV. K těm nejstarším patří O2 TV. Dokázala své letité zkušenosti přetavit v dokonalý produkt?

Najdete zde mix starších snímků zahraniční i tuzemské produkce a s novými trháky zde nepočítejte. I přesto není výběr nijak malý, najdete zde asi 650 filmů, za které je možné zaplatit SMS zprávou. O2 nabízí také platbu v rámci faktury, ale tato možnost je logicky dostupná pouze pro zákazníky s mobilním nebo internetovým tarifem.

Cena filmů je nastavena na 45–55 Kč, za které získáte možnost zhlédnout je během 48 hodin od prvního spuštění. Nevýhodou je nutné vybavení prohlížeče. O2 totiž pro svůj přehrávač používá technologii Silverlight vyžadující instalaci doplňku. Ten může být vzhledem k utlumenému vývoji potenciální dírou pro malware.

+ I pro uživatele mimo O2
+ Ceny filmů

- Menší nabídka
- Platba pouze přes SMS
- Silverlight


Voyo

voyo.nova.cz

Mezi nejstarší pokusy se streamováním filmů na webu má televize Nova, která spustila portál Voyo. Zpočátku byl určen především pro přehrávání původního obsahu nebo rozšířených reportáží, postupně se však nabídka rozrostla i o filmy a seriály české i zahraniční produkce. Aktuálně jich nabízí přes 1 500.

Klepněte pro větší obrázek

V nabídce najdete především obsah, k němuž má Nova vysílací práva také pro běžnou televizní distribuci. Nečekejte zde tedy filmové či seriálové novinky, ale spíše českou i zahraniční klasiku. Nechybí Trainspotting, Město bohů nebo česká série Básníků. Voyo funguje na principu předplatného, které uživatele vyjde na 189 Kč měsíčně.

Kromě přístupu ke kompletnímu archivu za tuto částku Nova nabízí také svůj kompletní archiv a sledování vysílání včetně placeného kanálu Nova Sport. Součástí jsou také vybrané zápasy hokejové NHL. Jen škoda, že přehrávač Voyo stále vyžaduje instalaci doplňku Flash. Kromě webového přehrávače jsou dostupné mobilní a smart TV aplikace.

+ Široká nabídka
+ Cena předplatného
- Vyžaduje Flash Player
- Chybí filmové novinky


Poznámka redakce: Článek by převzat z časopisu Computer.

Témata článku: Filmy, Filmy zdarma, Filmy on-line, Seriály

Určitě si přečtěte

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

39 Jaromír Puk

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

5 Jakub Michlovský

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

33 Jaromír Puk