10
Fotogalerie

10 tipů na mikrosystémy a domácí kino [redaktoři radí]


Denon DRA-N4

Cena orientační 9 490 Kč

denon-dra-n4-micro-netzwerk-receiver-receiver-midrange-white-2-x-45w-stereo-amplifier-and-receiver.png

Malinký síťový Hi-Fi mikrosystém Denon DRA-N4 s výborným zvukem zaujme ty, kdo už fyzická média nepoužívají. Nepřítomnost CD mechaniky (a FM rádia) nahrazuje síťové a bezdrátové připojení Bluetooth/NFC, Wi-Fi či AirPlay. Samozřejmostí je podpora DLNA, hudbu můžet přehrávat i z NASu. Nechybí kompatibilita s Windows 8, možnost Internetových rádií, Spotify. Přes USB připojíte také pevný disk. 

Denon DRA-N4 podporuje audioformáty MP3, WMA, AAC, FLAC 192/24, WAV 192kHz/24bit, ALAC, AIFF 192kHz/24bit. Výkon je 2x 40 W, mikrosystém nabízí 1 analogový vstup a 1 digitální optický, takže například můžet připojit televizor. Pro informaci o skladbách slouží třířádkový OLED displej, systém se dá pořídit v bílé a černé barvě.


Cambridge Audio Minx Xi

Cena orientační 21 990 Kč

 

Cambridge Audio Minx Xi.jpg 

S přehrávačem Cambridge Audio Minx Xi nebudete určitě zklamáni – má kvalitní zvuk, poctivou konstrukci a jednoduché ovládání. Jestli chcete síťový přehrávač, tak tento nabízí vše potřebné za docela rozumnou částku a přitom bez kompromisů. Základem je velmi kvalitní D/A převodník Wolfson WM8728, výkon 2x 40 W, pokud vám to nestačí, výstup pro aktivní subwoofer je zde také.

Kromě dvou USB vstupů je zde k dispozici síťové připojení a podpora souborů 16/24bit – 32 až 96 kHz, včetně Hi-res. Nechybí ani tradiční Bluetooth. Seznam podporovaných formátů je kompletní: ALAC, WAV, FLAC, AIFF, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG. Přes relativně malé rozměry má mikrosystém hmotnost 5,8 kg. Asi jediným záporem je nemožnost přehrávat Hi-res audio nad 24bit/96kHz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud