16
Fotogalerie

10 tipů na MP3/MP4 přehrávače pod stromeček [Vánoce 2012]

Kapitoly článku:


Poznámky a třešničky

Je potřeba se určitě zmínit o přehrávačích, které sice neuvidíte v českých elektrech, ale pro uživatelé zaměřené primárně na poslech hudby jsou pravděpodobnou cestou k ucházejícímu zvuku na cesty.

Colorfly C4.jpg
Colorfly C4

Cena takových zařízení není zrovna výprodejní. Platíte za kvalitní „střeva“, která by měla alespoň podle specifikací překonávat konvenční přehrávače. Funkční vybavení je často spartánské, protože vás přeci zajímá jen zvuk, nic jiného. A samozřejmě si za to nechají výrobci i tučně zaplatit.

  headstage arrow.jpg HiFiMAN HM-602.jpg
Hadstage Arow, HiFiMAN HM-602
 

„Řetězec je tak slabý jako jeho nejslabší článek“ tvrdí jedno z hi-fistických klišé. A tak je potřeba při ladění přenosné sestavy popřemýšlet i nad dalšími periferiemi. Tou nejcitelnější a neopomenutelnou jsou sluchátka. Jsou tím základním kamenem, kde se začíná stavět na kvalitní reprodukci zvuku.

iRiver AK100.jpg
iRiver AK100

Dalším prvkem v tzv. „portable rigu“ může být sluchátkový zesilovač, dopomůže sluchátkům dodat potřebnou energii k rozkmitání membrán měničů. Sluchátkový zesilovač může sdílet krabičku s dalším zařízením – digitál/analog převodníkem. Ten obchází interní převodník přehrávače a přepočítává vaše digitální soubory na analogový zvuk (polopaticky řečeno).

FiiO E11.jpgFiiO E17.png
FiiO E11, FiiO E17

Samozřejmě je potřeba takový DAC (digital/analog converter) připojit k přehrávači odpovídajícím kabelem, který taková data dokáže přenést (typicky dok konektor u rodiny iPod). Za takový kabel můžete samozřejmě utratit i několik tisíc, aby data přenesl v co nejlepší kvalitě.

Určitě si přečtěte

Články odjinud