10
Fotogalerie

10 tipů na televizory pod stromeček [Vánoce 2013]

Kapitoly článku:


Úsporný televizor s Ambilightem pro každého
Philips 42PFL5008K

Philips 42PFL5008K.jpg 
 

Cena orientační: 16 000 Kč

Jen málo lidí, co vyzkouší Ambilight, není uneseno barevným podsvícením televizoru, které se mění v závislosti na obraze. Zkrátka film přesahující až na stěny pokoje působí zajímavě, kladem je menší únava očí a subjektivě lepší podání černé. Letos se konečně objevuje i v levnějším televizoru Philips 42PFL5008K.

Řada 5000 navíc patří do energetické třídy A++, přitom nechybí tři digitální tunery, nahrávání na HDD a pasivní 3D obraz. Zápory? Pro některé nevyhovující uživatelské rozhraní, malá nabídka aplikací Smart TV, podpora videoformátů by mohla být lepší.


Televizor s maximální výbavou a pohybovým ovládáním
Samsung UE55F8000

Samsung UE55F8000.jpg

Cena orientační 59 990 Kč

Proč Samsung UE55F8000? Důvodů je mnoho: exkluzivní vzhled s ultratenkým rámečkem, exkluzivní ovládání pohybem a hlasem, vestavěná kamera i mikrofon, ovladač s dotekovou ploškou, vynikající multimediální výbava s podporou DLNA, zdvojený digitální tuner pozemní (DVB-T/T2), kabelový i satelitní, dvoutunerový PIP, nahrávání na pevný disk s možností sledování jiných pořadů, možnost budoucího HW upgrade, ostrý a efektně působící obraz. Více ve velkém testu 46" verze TV řady F8000.

Zkrátka je toho hodně, za vysokou cenu dostanete špičkově vybavený televizor s designem, který je mimořádný. Zápory? Horší pozorovací úhly, náročný divák večer uvidí menší clouding a pro někoho obrazovka bude příliš lesklá.

Článek pokračuje v další kapitole

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud