11x nejlepší videopřehrávače pro pohodlné sledování filmů a seriálů

18. července 2013
TWEET SDÍLET
11x nejlepší videopřehrávače pro pohodlné sledování filmů a seriálů
Přehrávače videa si všechny poradí s přehráním běžných formátů. Při volbě tak rozhodují zdánlivé maličkosti: uživatelské rozhraní a spousty drobných maličkostí.

VLC

Zdarma: videolan.org/vlc

Přehrávač VLC potěší čistou a rychlou instalací. Nabízí příkladnou podporu formátů, dokáže přehrát téměř každý formát videa. Na DVD a Blu-ray vás ušetří reklam, automaticky totiž přeskočí na menu disku. Samozřejmostí je to, že program zvládne příjem streamovaného vysílání z internetu, a poradí si dokonce i s videi na YouTube, i když nenabídne tolik možností jako webový přehrávač. Tato možnost se nicméně může hodit při sledování delších videí, neboť si můžete (na rozdíl od webu YouTube) nechat přednačíst video v celé délce.

VLC ovšem dokáže video i streamovat. Film uložený v počítači si tak můžete přes domácí síť pustit na přehrávači u televize nebo na tabletu, aniž byste nejprve museli přenášet samotný soubor videa. Vybrat si k tomu můžete z protokolů HTTP, RTSP/RTP, MMS a dalších, přičemž s minimálně prvními dvěma by si měla poradit většina zařízení. Ke streamovanému videu můžete také přidat titulky (budou přímo součástí obrazu) či zvolit překódování do nižší kvality, kde ovšem může nastat problém na slabších počítačích, které nestihnou video kódovat a zároveň posílat přes síť.

Součástí přehrávače je i konvertor videa, byť se složitějším ovládáním. Ocenit lze rovněž dva režimy nastavení programu – zjednodušený pro začátečníky a pokročilý pro zkušené.

Klepněte pro větší obrázek
Přehrávač VLC si poradí s každým videem, které mu předhodíte.
Streamovat filmy z počítače do telefonu nebo tabletu? Maličkost

+ Streamovací server
+ Konvertor médií
+ Verze pro Android

- Problémy s diakritikou v titulcích
 


The KMPlayer

Zdarma: kmpmedia.net

Tvůrci KMPlayeru se z přehrávače snaží udělat všestranné multimediální centrum, zatím se jim to ale moc nedaří a program kvůli tomu jen zbytečně bobtná. Poznáte to už při instalaci, která je zdlouhavá a nutí různý balast. Pokud ale v poinstalačním průvodci zvolíte možnost User defined settings a vypnete volbu Enable album art, stane se z KMPlayeru opět ten štíhlý přehrávač, jakým byl dříve.

V okně přehrávače najdete jen volby přehrávání, vše ostatní se skrývá v nabídce, která se zobrazí po klepnutí do obrazu. Ta sice obsahuje spousty nastavení, kterými můžete ladit i ty nejmenší detaily videa a zvuku, místy ale působí docela zmateně a najít některá nastavení chvíli zabere. Žádné doplňkové nástroje jako u VLC v přehrávači nenajdete, všechny volby jsou spjaty jen s přehrávaným videem.

Program nabízí jednu zajímavou funkci, kterou jsme u žádného jiného přehrávače nenašli. Pokud spustíte běžný film a klepnete na volbu 3D, začne se video zobrazovat trojrozměrně. V podrobnější nabídce si můžete vybrat z celkem jedenácti režimů vykreslování filmu, při výchozí volbě budete ke sledování potřebovat anaglyfické brýle (ty s červeným a zeleným filtrem čoček). Výsledek samozřejmě není tak skvělý jako v kině, na druhou stranu ale ani nijak špatný.

Klepněte pro větší obrázek
KMPlayer umí z běžného filmu vykouzlit podívanou ve 3D

+ Jemný posun videa pomocí šipek
+ Režim 3D u běžných filmů

- Zdlouhavá instalace
- Nepřehledné volby videa

 

Témata článku: Domácí kino, Přenosné

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

22 Jaromír Puk

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Konečně se naplno rozjíždí i v České republice souboj Netflixu proti HBO GO. Dosavadní náskok HBO v lokalizovaném obsahu se začíná zmenšovat.

19 Tomáš Holčík

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta a násilné revolty, kterou tento neuspokojivý stav společnosti vyvolává. Joaquin Phoenix a jeho oscarová kreace v tíživém psychologickém dramatu.

8 Marek Čech

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10 je mimořádně excelentním zhmotněním moderního Hi-Fi s až high-endovými přesahy. Není to striktní audiofilská záležitost, ale hudební radosti přinese rozhodně dost a dost. Po právu získal ocenění EISA „chytrý zesilovač“ pro rok 2019/2020.

3 Daniel Březina

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý