11x nejlepší videopřehrávače pro pohodlné sledování filmů a seriálů

18. července 2013
TWEET SDÍLET
11x nejlepší videopřehrávače pro pohodlné sledování filmů a seriálů
Přehrávače videa si všechny poradí s přehráním běžných formátů. Při volbě tak rozhodují zdánlivé maličkosti: uživatelské rozhraní a spousty drobných maličkostí.

Windows Media Player

Zdarma: microsoft.cz

Windows Media Player nelze jen tak zatratit, i když toho ve srovnání s přehrávači z našeho výběru tolik neumí. Jeho největší slabinou není omezená nabídka funkcí, jak by se mohlo zdát, nýbrž chabá podpora formátů videa. Pokud jej ale vyzbrojíte balíčkem kodeků, může sloužit jako dobrý přehrávač videa. Ne nutně vám, ale třeba vašim počítačově méně zdatným příbuzným, kterým mohou přijít jiné přehrávače příliš komplikované nebo méně důvěryhodné.

Balíčků kodeků se nabízí celá řada, mezi nejpoužívanější patří K-Lite Mega Codec Pack, FFDShow MPEG-4 a Combined Community Codec Pack alias CCCP. Všechny tyto balíčky obsahují potřebné kodeky k přehrávání většiny formátů videa.

Balíčky kodeků se zároveň postarají i o zobrazování titulků ve videu. Titulky se pouze musí jmenovat stejně jako filmový soubor a nacházet se s ním ve stejné složce. Pokud byste chtěli řešit zobrazení titulků v Media Playeru zvlášť, stáhněte si a nainstalujte program DirectVobSub (VS Filter). I zde se titulky musí jmenovat stejně jako soubor videa a být ve stejném adresáři.

Klepněte pro větší obrázek
Balíčky kodeků vybaví počítač vším potřebným k přehrávání videa.
Posloužit mohou nejen Media Playeru

+ Je součástí Windows
+ Přehledná knihovna médií

- V základu chudá podpora formátů
- Je součástí Windows


GOM Player

Zdarma: gomlab.com

Korejský přehrávač GOM Player se chlubí širokou podporu formátů. U prvního videa, které jsme zkusili přehrát, ho ale okamžitě zaskočila zvuková stopa ve formátu AC3, se kterou si všechny ostatní přehrávače poradí bez sebemenšího problému už v základu. Nejde o chybu, GOM Player si nové a pro něj zatím neznámé kodeky dohledá sám na webu, musíte mu však u toho asistovat a překousnout instalace s dialogy s pro Evropana těžko rozluštitelným písmem.

Stejně jako u dalších přehrávačů i tentokrát se všechny volby skrývají v nabídce, která se zobrazí po klepnutí do obrazu. GOM Player nenabízí žádné doplňkové nástroje, všechny volby se soustředí pouze na přehrávané video. Nabídka akcí je ale o poznání přehlednější, má to ovšem háček – je v angličtině (na webu lze nicméně sehnat soubor s češtinou).

Pochvalu si program zaslouží za povedené nastavení klávesových zkratek. Zatímco u jiných přehrávačů jen přiřazujete už existující zkratky jiným volbám, v GOM Playeru si vytvoříte kompletně nové ovládání.

Klepněte pro větší obrázek
GOM Player je díky přehlednému rozhraní vhodný i pro začátečníky.
Pokud je pro vás překážkou angličtina, poohlédněte se na webu po neoficiálním překladu

+ Jednoduchý, přehledný
+ Automatické aktualizace

- Chybí oficiální čeština

Témata článku: Domácí kino, Přenosné

Určitě si přečtěte

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

12 Marek Čech

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10 je mimořádně excelentním zhmotněním moderního Hi-Fi s až high-endovými přesahy. Není to striktní audiofilská záležitost, ale hudební radosti přinese rozhodně dost a dost. Po právu získal ocenění EISA „chytrý zesilovač“ pro rok 2019/2020.

3 Daniel Březina