11x nejlepší videopřehrávače pro pohodlné sledování filmů a seriálů

18. července 2013
TWEET SDÍLET
11x nejlepší videopřehrávače pro pohodlné sledování filmů a seriálů
Přehrávače videa si všechny poradí s přehráním běžných formátů. Při volbě tak rozhodují zdánlivé maličkosti: uživatelské rozhraní a spousty drobných maličkostí.

Media Player Classic – Home Cinema

Zdarma: sourceforge.net/projects/mpc-hc/

Tento přehrávač jako by z oka vypadl stařičkému Media Playeru ve Windows 98, a i když na to nevypadá, poradí si se všemi používanými formáty videa. Problém nemá ani s přehráním filmových disků, kde spolu s přehrávačem VLC poskytuje nejpohodlnější výběr kapitol, zvukové stopy a titulků. Vzhledem k tomu, že se nemusí instalovat a zároveň v sobě obsahuje všechny potřebné kodeky k přehrávání videa, si ho také můžete nosit s sebou na flashdisku a používat tam, kde nemáte administrátorská oprávnění.

Doplňkové funkce přehrávač nenabízí, ostatně proč taky – je navržen jako lehký a svižně reagující program: za absenci rozšiřujících nástrojů se odvděčí ve srovnání s jinými přehrávači nízkými nároky na výkon počítače. I na slabších strojích dokáže přehrát HD video bez nepříjemného trhání obrazu.

Klepněte pro větší obrázek
Media Player Classic díky nízkým nárokům dokáže přehrát videa ve vysoké kvalitě i tam,
kde jiným přehrávačům docházejí síly

+ Neměnná klasika
+ Verze bez instalace
+ Vhodný pro slabší počítače

- Neměnná klasika


SMPlayer

Zdarma: smplayer.sourceforge.net

SMPlayer je ve skutečnosti přehrávač MPlayer, známý zejména ze světa Linuxu, avšak doplněný o grafické rozhraní – jinak se totiž ovládá z příkazového řádku. Zvládne přehrát všechny běžné formáty videa i filmové disky, u kterých nabízí snadný přechod mezi kapitolami. Přímo v liště přehrávače lze přepínat zvukové stopy a vybírat titulky. Program má nicméně stejně jako přehrávač VLC problémy se zobrazováním diakritiky v titulcích, což lze spravit zaškrtnutím políčka Detekovat titulky v nastavení programu.

Pokud program ukončíte během přehrávání videa, bude po příštím spuštění pokračovat v místě skončení. Stejně tak si pamatuje použité titulky, a to i když se jmenují jinak než film. To je funkce, kterou z našeho přehledu mají jen přehrávače pro telefony a program Zoom Player.

V SMPlayeru můžete také procházet videa na YouTube, která si lze případně stáhnout i do počítače. V nastavení programu si je možné vybrat rozlišení a kontejner – jen škoda, že se tvůrci omezují jen na video.

Klepněte pro větší obrázek 
Přehrávač SMPlayer umí přehrávat videa na YouTube.
Můžete si je i stáhnout, ovšem jen v kontejneru MP4 a FLV

+ Přehledné nastavení
+ Pamatuje si čas skončení

- Místy špatné zobrazení diakritiky


Zoom Player

Zdarma: inmatrix.com/zplayer

Zoom Player existuje ve třech variantách, jen první z nich je bezplatná. I ona si však poradí se všemi běžnými formáty videa, placené verze totiž přidávají pouze další drobné (a spíše okrajové) funkce. Bohužel se nevyhnete zdlouhavé instalaci (ještě delší než u KMPlayeru), v jejímž průběhu si přehrávač stáhne všemožné kodeky z internetu.

Rozhraní přehrávače je v angličtině, na webu výrobce si můžete nicméně stáhnout balíček s češtinou. Poněkud krkolomné řešení, když přidání češtiny rovnou do instalátoru není pro ostatní tvůrce přítěží. Program vypadá přehledně do chvíle, než klepnete do videa a zobrazí se nabídka s volbami videa: její uspořádání je místy nelogické a některé volby jen odkazují do placené verze přehrávače.

Program můžete také přepnout do DVD módu, ve kterém se rozhraní programu zúží pouze na volby související s filmovým diskem – pokud hledáte přehrávač hlavně pro filmové disky, pak je Zoom Player ideální kandidát.

Klepněte pro větší obrázek 
Zoom Player lze přepnout do DVD režimu, kdy se prostředí programu omezí jen na volby
spjaté s filmovým diskem

+ DVD režim

- Zdlouhavá instalace
- Nepřehledná nabídka videa

Témata článku: Domácí kino, Přenosné

Určitě si přečtěte

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Asociace EISA letos v kategorii kompaktní audiosystém titulem ocenil "nejlepší" populární mikrosystém Marantz Melody X. Možná to není zařízení pro náročného audiofila, ale při běžném poslechu vám radost z hudby určitě neodepře.

23 Daniel Březina

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Konečně se naplno rozjíždí i v České republice souboj Netflixu proti HBO GO. Dosavadní náskok HBO v lokalizovaném obsahu se začíná zmenšovat.

19 Tomáš Holčík

Poslední aristokratka: karikatura české mentality v adaptaci humoristického bestselleru [recenze filmu]

Poslední aristokratka: karikatura české mentality v adaptaci humoristického bestselleru [recenze filmu]

Jiří Vejdělek přichází s adaptací románu Evžena Bočka, která svým tématem, charakterem i humorem připomíná restituční komedie devadesátých let.

5 Marek Čech

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

31 Jaromír Puk

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

22 Jaromír Puk

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Chcete se s námi podívat, kam zvuk v malém těle bude schopen zajít? V testu máme Bose Soundbar 700. Ano Bose, o kterém se tvrdí, jak je schopen nadupat plnohodnotný kvalitní zvuk do malých bedýnek. Uvidíme.

15 Alexandr Bray