11x nejlepší videopřehrávače pro pohodlné sledování filmů a seriálů

18. července 2013
TWEET SDÍLET
11x nejlepší videopřehrávače pro pohodlné sledování filmů a seriálů
Přehrávače videa si všechny poradí s přehráním běžných formátů. Při volbě tak rozhodují zdánlivé maličkosti: uživatelské rozhraní a spousty drobných maličkostí.

MX Player

120 Kč: play.google.com/store/apps

MX Player je dlouhodobě nejoblíbenějším přehrávačem videa v Google Play. V obchodě najdete i jeho bezplatnou verzi, v ní se nicméně zobrazují reklamní bannery. Přehrávač si poradí se všemi běžnými formáty videa, pouze v případě některých modelů telefonů nejprve vyzve k instalaci balíčků kodeků (z obchodu). Díky podpoře hardwarové akcelerace dokáže na výkonnějších telefonech přehrát video i v HD kvalitě.

Ovládání přehrávače je intuitivní. Používat můžete buď tlačítka na obrazovce, nebo jednoduchá dotyková gesta. Při zavření aplikace – třeba při příchozím hovoru – si přehrávač zapamatuje místo skončení a po spuštění vám nabídne možnost pokračování. Samozřejmostí je podpora titulků, které ovšem musejí být uloženy samostatně: ve zkoušeném MKV souboru je přehrávač nenašel. Program si poradí s přijímáním streamovaného videa, chybí ovšem správce souborů, a tudíž i rozhraní LAN a přehrávání sdílených souborů (třeba z NASu).

Klepněte pro větší obrázek
Přehrávač MX Player pro Android dokáže přijímat i streamované video. Třeba z programu VLC

+ Podrobné nastavení
+ Hardwarová akcelerace videa
+ Příjem streamovaného videa

- Chybí správce souborů


BSPlayer

zdarma: play.google.com/store/apps

Tvůrci BSPlayeru na Androidu znovu zažívají chvíle slávy, o kterou na Windows kdysi přišli kvůli přílišnému hladu po penězích. Jejich přehrávač v sobě obsahuje kodeky pro všechny běžné formáty, pouze u některých modelů telefonů budete stejně jako u MX Playeru nejprve odkázáni do obchodu.

Přehrávání lze ovládat dotykovými gesty, která si můžete případně přizpůsobit. Tam, kde prsty nestačí, zavítejte do nabídky, kterou vyvoláte tlačítkem Menu. Vybírat v ní můžete zvukové stopy videa nebo titulky, které program umí hledat v telefonu i na internetu (v našem případě to ovšem moc nefungovalo).

Přehrávač obsahuje správce souborů, který dokáže procházet i lokální síť (v menu programu nejprve zvolte LAN mód). Přehrávat tak můžete videa z NAS serveru, ale i z počítače, kde není třeba nic instalovat – stačí zapnout sdílení složek s videem.

Klepněte pro větší obrázek 
Přehrávač BSPlayer při klepnutí do obrazu mimo jiné ukáže aktuální čas a stav baterie.
Drobnost, která potěší

+ Široká podpora formátů
+ Přehrávání videa z NAS nebo PC

- Vzhled má ještě rezervy
- U zařízení zobrazí jen IP

Témata článku: Domácí kino, Přenosné

Určitě si přečtěte

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10 je mimořádně excelentním zhmotněním moderního Hi-Fi s až high-endovými přesahy. Není to striktní audiofilská záležitost, ale hudební radosti přinese rozhodně dost a dost. Po právu získal ocenění EISA „chytrý zesilovač“ pro rok 2019/2020.

3 Daniel Březina

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta a násilné revolty, kterou tento neuspokojivý stav společnosti vyvolává. Joaquin Phoenix a jeho oscarová kreace v tíživém psychologickém dramatu.

8 Marek Čech

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

12 Jaromír Puk

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík