12 nových podzimních seriálů: drama a akce (video)

14. září 2012
TWEET SDÍLET
12 nových podzimních seriálů: drama a akce (video)
Zaujme vás novodobý komiksový Robin Hood, nový seriál od tvůrce Ztraceni, nebo "americká jaderná ponorka vs. USA"? A co třeba ďábelský hotel?

6. Made In Jersey

Předposlední zářijovou novinku uvede stanice CBS v pátek 28. září. S právnickými dramaty se v poslední době roztrhl pytel a začala být divácky značně oblíbená, takže stanice neváhají s jejich nasazováním.

Toto se točí kolem chytré právničky z New Jersey, která začne pracovat pro poněkud nóbl právnickou firmu v New Yorku, kde se musí denně prát se svými klienty, skeptickýmy kolegy a se svou rodinou s italskými kořeny.

7. 666 Park Avenue

Zářijovým premiérám zamáváme v neděli 30. září na ABC. A bude to doslova ďábelský konec měsíce. Když se totiž mladý pár přestěhuje do New Yorku na adresu činžovního domu 666 na Park Avenue, zjistí, že se jim zde může splnit každé přání a každá jejich touha.

Cena za to však může být často více, než vysoká. Podivné události na sebe nenechají nijak dlouho čekat - nemluvě o dalších a ještě podivnějších nájemnících. V roli vlastníka budovy Gavina Dorana a samotného "ďábla" stane Terry O'Quinn (Ztraceni).

8. Nashville

O několik dní později, přesněji ve <b>středu 10. října</b>, uvede ABC svoji poslední nekomediální novinku. A krom kousání nehtů si s hlavními hrdiny budeme i zpívat.

Muzikálový seriál Nashville si vezme na paškál country v podání zacházející hvězdy Rayny Jamesové (Connie Britton - American Horror Story), jíž nabídnou turné s naopak vycházející mladou hvězdičkou Juliette Barnes (Hayden Panettiere - Hrdinové). Jejich rozdílné povahy však k poklidnému průběhu celého turné a jejich životů zrovna nijak zvlášť nepřispějí.

9. Chicago Fire

Svůj jedinný řijnový debutový seriál uvede stanice NBC také 10. října. Když můžou mít své pořady policisté, záchranáři, lékaři či detektivové, proč by nemohli hasiči? Jak už napovídá název, budeme sledovat elitní hasičskou chicagskou jednotku a jejich každodenní výjezdy a životní osudy.

10. Arrow

Tři poslední novinky pro sebe ukradne zatím nezmíněná stanice CW. Hned 10. října vyletí její "Šíp" novodobého Robina Hooda. Ve skutečnosti však půjde o adaptaci komiksu Green Arrow (DC Comics), v níž se miliardář Oliver Queen musí spolehnout jen na své schopnosti a svůj luk, aby pod rouškou tmy udržoval pořádek ve fiktivním Starling City.

Podobnou podívanou loni slibovala stanice NBC se svým The Cape, s nímž však silně propadla. Uvidíme, zda si Arrow povede lépe.

11. Beauty and the Beast

O den později na CW odstartuje adaptace světoznámé Krásky a zvířete. Jedná se o seriál inspirovaný původním seriálem stanice CBS z 80. let, který nyní dostává nový kabát.

V dnešním světě tak ožívá román o detektivu Catherine Chandlerové, již kdysi zachránil před vraždou tajemný muž. Toho se jí po letech podaří vypátrat a objeví tak údajně mrtvého Vincenta Kellera, který překvapivě stále žije, avšak mimo společnost, před kterou nechce odhalit své pravé já. Kdo je zde kráskou a kdo zvířetem proto není určitě těžké uhádnout.

12. Emily Owens, M.D.

Dramatickou konečnou v USA na podzimní hlavní sezónu ohlásí opět CW, tentokrát až v úterý 16. října. V hlavní roli lékařského dramatu se představí Mamie Gummer (dcera Meryl Streep), jakožto diplomem čerstvě ověnčená doktorka Emily, která začne svou kariéru budovat v denverské nemocnici, v níž k jejímu překvapení pracuje i její vysokoškolská láska Will a její středoškolská nemesis Cassandra.

Podzimní sezónu v USA s novinkami tímto souhrnem ukončíme. Prim zde hraje jednoznačně již v úvodu zmíněná pětice ABC, CBS, FOX, NBC a CW. Kabelové stanice (HBO, Showtime, AMC, ...) se naopak s nasazováním nových pořadů drží zpátky a místo toho sází na své koně z dřívějška a nabídnou tak "stabilní" televizní zábavu.

Kolik však v tomto článku zmíněných pořadů bude mít to štěstí přežít do další sezóny a stát se tak jedním z oněch koní, to ukáže pouze čas.


Článek by připraven ve spolupráci s redakcí webu EDNA.CZ

Témata článku: Seriály

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

15 Ondřej Králík

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Válečný veterán John Rambo se loučí zaměnitelným filmem o únosu a pomstě z rodu 96 hodin, který má nevyrovnané tempo vyprávění a brutální akční koncovku.

15 Marek Čech

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

9 Jaromír Puk

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka s kabelem nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 1100 Kč.

11 Jaromír Puk