13 nejlepších sluchátek pro domácí poslech

13 nejlepších sluchátek pro domácí poslech

Sluchátka jsou jedním z dárků, který potěší nejen pod stromečkem, ale určitě budou dělat radost i nadále v průběhu celého roku. A na rozdíl od ponožek je nemusíte prát.

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Mají delší, obvykle 3 m dlouhý kabel, v ceně bývá redukce konektoru z 3,5mm na větší 6,3mm jack.

Vybrat si můžete dle konstrukce uzavřená, či otevřená, zde záleží na osobních preferencích. Mějte na paměti, že domácí sluchátka vydrží zpravidla déle než ta přenosná na venkovní nošení, neboť u nich nehrozí tolik mechanické poškození při neopatrném zacházení, tolik netrpí náhodným zachycením o oděv. Tato sluchátka bude majitel poslouchat minimálně několik let, takže není na místě šetřit a kupovat za každou cenu ty nejlevnější. 

Náš výběr obsahuje takové modely, které v dané cenové kategorii poskytují nejlepší poměr cena/výkon a měla by vám (či někomu jinému) ke vší spokojenosti sloužit velmi dlouho.

Sennheiser HD 201: Nejlevnější řešení

Orientační cena:

HD201_hires.jpg

Je to osvědčená klasika s vynikajícím poměrem cena/výkon. Uzavřená sluchátka Sennheiser HD 201 od renomovaného výrobce slušně tlumí okolní hluk, jsou pohodlná i při celodenním poslechu. Hodí se jak na hudbu, tak například i na hry a filmy k počítači, dobře sedí, mají vhodně zvolený přítlak.

Sennheiser HD 201a.jpg

Basy jsou přiměřené a neunavující, výšky a středy čitelné a vyrovnané, celkový zvuk je vyvážený s dobrou lokalizací prostoru. Nabízejí zkrátka hodně muziky za málo peněz. I přes nízkou cenu mají dobré zpracování a odolnost, takže vydrží déle, než byste u levných sluchátek čekali. Udávaný frekvenční rozsah je 21 Hz až 18 000 Hz, sluchátka váží 165 gramů, impedance je 24 ohmů.

Pokud hledáte značková, kvalitní sluchátka za pár stovek, zde jsou.

Pokračování 2 / 14

Superlux HD330: Levná sluchátka „s drahým“ zvukem

Orientační cena:

Na první pohled vzhledově polootevřená domácí sluchátka Superlux HD330 připomínají značku Beyerdynamic, a to dokonce tak, že velmi. I materiálem se snaží podobat, nechybí umělá kůže. Hlavový most je pevný s vyšším přítlakem, koženkové náušníky jsou tvrdší, celková konstrukce působí bytelně.

Superlux HD330b.jpg  Superlux HD330a.jpg

Nabídnou kvalitní zvuk – basové pásmo je mohutné, středy výraznější, výšky mají dobré, přirozené podání. Jde o velmi zajímavý model, který nabídne zvuk odpovídající až násobně vyšší cenové relaci. Udávaný kmitočtový rozsah je 10 Hz až 30 000 Hz, kabel je jednostranný, kratší, kroucený, hmotnost 300 gramů.

Jestli hledáte domácí sluchátka, která vypadají a hrají velmi podobně, jako jejich dražší značkový vzor, přitom stojí pod tisíc korun, tak jste je našli.

Pokračování 3 / 14

AKG K92: Kvalitní sluchátka domů pod 2 000 Kč 

Orientační cena: 1 800 Kč

AKG K92a.jpgAKG K92c.jpg

Domácí uzavřená sluchátka tradičního vzhledu AKG K92 mají kvalitní a odolnou konstrukci a koženkové náušníky. Tento novější model má výrazné, dynamické basy, přesto poskytuje čistý a přesný zvuk pro celodenní a každodenní poslech.

AKG K92b.jpg

Sluchátka díky své konstrukci dobře sedí na hlavě, nijak netlačí, výrobce s nimi míří do nahrávacích studií, ale jsou vhodná i pro domácí poslech. Udávaný kmitočtový rozsah je 16 Hz až 22 0000 Hz, kabel má délku 3 metry, hmotnost 200 gramů je překvapivě nízká. Konektor je malý 3,5 mm, redukce na 6,3mm jack je v balení.

Jestli toužíte po dostupných, přesnějších sluchátkách s dobrou izolací, tento uzavřený model tyto požadavky splní. 

Pokračování 4 / 14

Audio-Technica ATH-AVC500: Výborná domácí uzavřená sluchátka s cenou přes dva tisíce

Orientační cena:

Audio-Technica ATH-T500 AVC.jpg

Nový větší, circumaurální model od nepříliš rozšířeného japonského výrobce, to je Audio-Technica ATH-AVC500. Tento osvědčený model pokračuje v druhé generaci. Sluchátka jsou opět osazena 53mm měničem, nechybí pohodlný hlavový most s pružnou, nastavitelnou opěrkou. Velké a měkké náušníky z umělé kůže netlačí ani po několikahodinovém poslechu. Konstrukce je solidní, odolná, kabel má 3 metry. 

Audio-Technica ATH-AVC500.jpg

Počítejte s výrazným, zábavným basovým, ale přitom velmi detailním zvukem, který patří k tomu nejlepšímu v této třídě. Udávaný frekvenční rozsah je 10 Hz až 25 000 Hz, impedance je 40 ohmů. Zvukově jsou vhodná pro všechny žánry, udělají radost i filmovým fanouškům nebo počítačovým hráčům. Dobře izolují i okolní hluk. Mají vynikající poměr cena/výkon.

Pokračování 5 / 14

Panasonic RP-HD10E: Luxusní překvapení domů i na cesty

Orientační cena: 

Panasonic RP-HD10E-K.jpg

Sluchátka Panasonic RP-HD10 jsou velmi příjemné loňské překvapení. Chlubí se „Hi-Res zvukem“, tj, frekvenčním rozsahem 4 Hz až 50 000 Hz. Měniče mají průměr 50 mm, impedance je 18 ohmů, takže jde o sluchátka vhodná domů i na cesty. Kabely jsou výměnné a dostanete hned dva – 1,2 m a 3 m.

Panasonic RP-HD10.png

Sluchátka jsou velmi pohodlná a velmi dobře zpracovaná. Dobře izolují, zvuk je krásně detailní, rychlý a přesný. Panasonic parádně zvládá i rychlou metalovou hudbu, jazz a klasika jsou naprostou samozřejmostí. Přestože jde o lehčí model na cesty, maximum ze sebe vydají doma při kvalitním zdroji zvuku, nebo s přenosným sluchátkovým zesilovačem. Sluchátka RP-HD10 jsou jeden z našich oblíbenců.

Pokračování 6 / 14

AKG K 550: Domů i na cesty pro náročnější s větším rozpočtem

Orientační cena:
K550.JPG

AKG K 550 jsou osvědčená velká uzavřená sluchátka domů i na cesty, sluchátka, která dokážou okolí prakticky vypnout. Přes pevné a úderné basy si zachovávají výbornou kvalitu a vyrovnanost ve všech pásmech. Tato sluchátka pro náročnější nabízí vynikající dílenské zpracování, kvalitní materiály a pohodlí. Nízká hmotnost je předurčuje pro celodenní poslech. 

K550a.JPG

Impedance je 32 ohmů, citlivost 114 dB. Sluchátka váží pouze 305 gramů, delší kabel je tužší, takže pro sportovní aktivity nejsou ideální, nicméně díky výborné izolaci se hodí i do rušnějších prostředí. Výraznější basy jsou výborně prokreslené, sluchátka nabídnou široký prostor, hodí se pro ty, kdo chtějí uzavřený model pro hudbu všech žánrů.

Pokračování 7 / 14

Beyerdynamic DT 880 Pro: Uzavřená sluchátka pro náročnější

Orientační cena: 5 500 Kč

BD880.jpg

Tento polouzavřený model se ručně vyrábí v Německu. Sluchátka Beyerdynamic DT 880 patří mezi prověřené modely, stálice, které zaručují kvalitní poslech. Jsou osazena profesionálními měniči Beyerdynamic. Pozor, vyrábějí ve dvou provedeních – s impedancí 32 ohmů a 250 ohmů. Můžete si vybrat dle zdroje zvuku.

Beyerdynamic a.jpg

Zvuk je příkladně vyvážený s perfektně čitelnými středy, přitom zvuk jde on nejnižších basů po křišťálové výšky, udávaný kmitočtový rozsah je 5 Hz až 35 000 Hz. Mají přirozené podání, někomu se zvuk může jevit již analytický. Celkově nabízejí velmi odolnou konstrukci, která zvládá každodenní použití, dokonce jednotlivé komponenty lze vyměnit. 

Pokračování 8 / 14

Sennheiser HD598: Otevřená sluchátka pro náročnější 

Orientační cena:

Sennehsier HD598.png

Sennheiser HD598 jsou výborná sluchátka zcela otevřené konstrukce, bude vhodný pro ty, kteří mají rádi vzdušný, dynamický a přesný zvuk. Vyrovnaná reprodukce s bohatými, přesnými basy je čistá, ale přece jen milosrdná k méně kvalitním nahrávkám. Jde o muzikální, méně analytický model vhodný pro všechny druhy hudby, filmy nevyjímaje. Mají také výborné, široké podání prostoru.

Sennheiser HD598a.jpg

Jsou to lehká, velmi pohodlná sluchátka, vhodná pro celodenní poslech hudby. Vůbec neizolují okolní hluk, díky nižší impedanci 50 ohmů nejsou tolik náročná na zdroj, udávaný kmitočtový rozsah je 12 Hz až 38 500 Hz. Nižší analytičnost zvuku ale může někomu chybět.

Pokračování 9 / 14

Hifiman HE-400S: Mimořádná sluchátka domů i na ven

Orientační cena: 8 700 Kč

Hifiman 400S.JPG

Sluchátka Hifiman HE-400S nabízí kvalitu magnetoplanárních modelů. Jsou osazena orthodynamickým měničem, mají nízkou impedanci. Nový model je lehčí (350 g) než předchozí (440 g), frekvenční charakteristika je stejná, má ale vyšší citlivost 98 dB a nižší impedanci 22 ohmů. Díky tomu lze tato domácí sluchátka používat i s přenosnými přehrávači a smartphony, pokud mají dostatečný výkon. Ostatně kabel je dodáván jeden – 1,5 m. Kmitočtový rozsah je 20 Hz až 35 000 Hz.

Hifiman 400Sa.JPG

Odolná kovová konstrukce zůstala, bohatě polstrované mušle jsou i přes vyšší přítlak mimořádně pohodlné. Sluchátka mají neutrální, ale mimořádně přesný zvuk, zůstává však teplý, živý a muzikální. Pokud chcete špičková domácí sluchátka, která můžete zároveň poslouchat i venku na cestách, tak tady jsou.

Pokračování 10 / 14

Sennheiser HD 600: Osvědčená legenda pro náročné

Orientační cena:

HD800.JPG

Sennheiser HD 600 je už téměř legendární, léty ověřený model. Má mimořádně přirozený projev, bude vyhovovat těm, kteří mají rádi bohaté, hutné a přesné basy. Zvuk je mimořádně muzikální, příjemný, hutnější, není tolik studený. Díky tomu sluchátka tolerují i ne zcela dokonalé nahrávky. Audiofilům však může studenější, více analytický projev chybět.

HD800e.JPG

Konstrukce je otevřená, lehká (260 g), náušníky jsou měkké, mimořádně pohodlné, vhodné pro celodenní poslech. Udávaný kmitočtový rozsah je 12 Hz až 39 000 Hz. Impedance je 300 ohmů, jde tedy o model výhradně pro domácí použití. Tento model je již náročnější na zdroj zvuku.

Pokračování 11 / 14

Beyerdynamic T1 2ND Generation: Výborná sluchátka pro audiofily

Orientační cena:

Beyerdynamic T1 Generation 2a.jpg

Se svojí druhou verzí sluchátek Beyerdynamic T1 míří výrobce opět na nejnáročnější uživatele. Polootevřená sluchátka pro audiofily opět využívají technologii TESLA a opět se ručně vyrábí v Německu. Patří mezi špičku v High-End kategorii sluchátek. V porovnání s předchůdcem jsou o něco pohodlnější a mají vylepšené měniče.

Beyerdynamic T1 Generation 2c.jpg

Sluchátka nabízejí mimořádně agilní a čistý zvuk, nechybí hloubka, plná dynamika ani precizní basy. Kabel je odnímací, provedení je ukázkou německé kvality. Kmitočtový rozsah výrobce uvádí 5 Hz až 50 000 Hz, impedance je 600 ohmů. Jde o sluchátka pro nejnáročnější a jsou náročná na kvalitní zdroj zvuku a také na kvalitní nahrávky. 

Pokračování 12 / 14

Sennheiser HD 800: Zvukový ráj pro náročné posluchače

Orientační cena:

Sennheiser HD800.png

 

Otevřená sluchátka Sennheiser HD 800 je absolutní špička pro ty, kdo hledají dokonalý dárek pro milovníka hudby. Vynikající zvuk doplňuje dokonalá konstrukce s výjimečně pohodlnými náušníky.

Mimořádný prostor i kvalita přednesu má bohužel zápor, nic neodpustí ani nahrávkám, ani zdroji signálu. Vše je zkrátka slyšet. Tento model není pro toho, kdo poslouchá cokoliv a odkudkoliv, ale nabízí „jen“ dokonale věrný poslech. Pro fanoušky sluchátkového poslechu se jedná o „poklad“ pod stromečkem, pro ty ostatní otevírají bránu k závislosti na sluchátkovém poslechu. Naprostou podmínkou je kvalitní zdroj zvuku.

Nový model Sennheiser HD 800S se začal prodávat v květnu, má lepší konektivitu (přidává symetrický kabel s XLR konektorem) a výrobce slibuje nově vyladěný zvuk. Cena je však daleko vyšší: 43 400 Kč.

Pokračování 13 / 14

Audeze LCD3

Orientační cena: 49 900 Kč

Audeze LCD3a.jpg

Tohle je absolutní vrchol. Audeze LCD3 jsou profesionální, referenční sluchátka s magneto-planárními měniči. Mušle jsou vyrobeny z extrémně tvrdého tropického dřeva, měniče mají extrémně lehkou membránu, nejtenčí na světě. Materiál náušníků si můžete vybrat – buďto pravá jehněčí kůže, nebo semišové mikrovlákno.

Zvuk představuje naprostou světovou špičku, každá sluchátka jsou dodávána s informací o vlastní naměřené frekvenční charakteristice. Udávaný kmitočtový rozsah je 5 Hz až 20 000 Hz, impedance je 45 ohmů, hmotnost sluchátek je 548 gramů.

Jestli nevíte co s penězi, tak zde je náš nejdražší tip. A pokud se vám i tahle zdají pořád levná, tak miřte rovnou na Audeze LCD4. Cena? 119 000 Kč.

Pokračování 14 / 14

Na webu vanoce.zive.cz si přečtěte další články, ve kterých redaktoři technických webů radí, co by si sami koupili pod stromeček. Články budou vycházet každý den.

Určitě si přečtěte

Články odjinud