14 největších filmových hitů tohoto léta (video)

23. června 2013
TWEET SDÍLET
14 největších filmových hitů tohoto léta (video)
Nejočekávanější filmy tohoto léta jsou zde. Těšíte se víc na Pacific Rim, Elysium, Osamělého jezdce, Wolverina nebo spíš na novinku Woody Allena?

Osamělý jezdec

r. Gore Verbinski, USA 2013

Jeden z nejvíce nevyzpytatelných projektu tohoto roku. Přijít po Kovbojích a vetřelcích, Jonahu Hexovi nebo v minulosti Wild Wild West s další komediální westernovou látkou, chce odvahu. Zvlášť, když odkazuje k populární americké sérii z padesátých let (1949) a stejnojmennému filmu The Lone Ranger z roku 1956, které nejen v našich končinách asi málokdo zná.

Producent Jerry Bruckheimer ji zjevně má a po Princovi z Persie se pokouší rozjet další sérii, která by mu vydělala takový majlant jako Piráti z Karibiku. Není divu, že na pomoc si bere tvůrce karibských Pirátů, režiséra Gorea Verbinskiho a herce Johnnyho Deppa.

Společně přichází s akční dobrodružnou komedií z Divokého západu, jejíž ústřední dvojici tvoří neohrožený jezdec na bílém koni Osamělý ranger (Armie Hammer) a indiánský bojovník Tonto (Johnny Depp). Právě Tonto z polomrtvého šerifa Johna Reida udělá maskovaného mstitele bezpráví. Společně se postaví chamtivým dobyvatelům Divokého západu, kteří zabíjejí indiány a chtějí se dostat k nalezištím stříbra v jejich rezervaci.

Johnny Depp se představí v další excentrické roli pomocníka hlavního hrdiny, v ostatních úlohách se můžeme těšit na Helenu Bonham Carter, Williama Fichtnera nebo padoucha Toma Wilkinsona. Hudební doprovod místo původně zvažovaného Jacka Whitea ze skupiny The White Stripes obstará Hans Zimmer, který s režisérem Verbinskim spolupracuje již po sedmé.

Multižánrovému filmovému mixu za 250 milionů studio moc nevěřilo, rozpočet se mu zdál přemrštěný, scénář se několikrát přepisoval, provázely ho problémy s počasím i megalomanskou povahou Gorea Verbinskiho. Značnou část rozpočtu spolkla stavba pravé lokomotivy, která by měla posloužit v klíčové akční scéně honičky na parních vlacích. Nevím proč, ale cítím, že nás čeká komerční i umělecký propadák.


Útok na Bílý dům

r. Roland Emmerich, USA 2013

Letos v dubnu v Pádu Bílého domu Antoine Fuquy zaútočila na sídlo amerického prezidenta početná skupina severokorejských teroristů. Poradil si s nimi bývalý šéf prezidentovy ochranky Mike Banning (Gerard Butler), který přispěchal svému předešlému zaměstnavateli na pomoc.

S podobným námětem přichází o pár měsíců později i německý rodák a mistr spektakulárních katastrofických podívaných Roland Emmerich (Den nezávislosti, Godzilla, Den poté). V Anonymu (2011) si sice zkusil pohrát s konspiračními teoriemi, vzniklými kolem osoby slavného alžbětinského dramatika Shakespeara, ale následně se vrátil tam, kde se cítí nejjistější.

V hájemství velkolepých, destrukčních a patosem protknutých popcornových bijáků, které se neberou až tak příliš vážně. Dle prvních ohlasů se mu to tentokrát povedlo na výbornou a ti, co mohli film už vidět, ho označují za mix Smrtonosné pasti a Air Force One a hlavně za Emmerichův nejlepší film od Dne nezávislosti.

Neobjevují se zde žádné přerostlé ještěrky nebo naštvaní mimozemšťané, ale žoldáci pod vedením teroristy Stenze (Jason Clarke). Jim bude čelit washingtonský policista John Cale (Channing Tatum), který by se rád stal členem ochranky prezidenta USA (Jamie Foxx). Jeho sny ale zůstanou nevyslyšeny.

Nechce však kazit radost své malé dcerce (Joey King), kterou vezme alespoň na prohlídku areálu Bílého domu. V tom momentě ho přepadne ozbrojená polovojenská skupina a jemu nezbude nic jiného než jednat. Pokud chce ochránit jak dceru, tak prezidenta Sawyera, s nímž sehraje akčně komickou dvojici v duchu těch nejlepších tradic buddy movie.

Témata článku: Filmy

Určitě si přečtěte

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

48 Jaromír Puk

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

12 Marek Čech

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta a násilné revolty, kterou tento neuspokojivý stav společnosti vyvolává. Joaquin Phoenix a jeho oscarová kreace v tíživém psychologickém dramatu.

8 Marek Čech

Terminátor: Temný osud – recyklace toho, co měli diváci rádi na prvních dvou dílech série [recenze filmu]

Terminátor: Temný osud – recyklace toho, co měli diváci rádi na prvních dvou dílech série [recenze filmu]

Dobře zvládnutý akční film s fungující chemií mezi hereckými protagonisty, který obohacují subtilnější tóny v rámci ústředního ženského trojlístku.

13 Marek Čech

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

27 Jaromír Puk