14 největších filmových hitů tohoto léta (video)

23. června 2013
TWEET SDÍLET
14 největších filmových hitů tohoto léta (video)
Nejočekávanější filmy tohoto léta jsou zde. Těšíte se víc na Pacific Rim, Elysium, Osamělého jezdce, Wolverina nebo spíš na novinku Woody Allena?

R.I.P.D.- URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

r. Robert Schwentke, USA 2013

Robert Schwentke se na konci devadesátých let v rodném Německu scenáristicky podílel na vzniku několika dílů seriálu Místo činu (Tatort). Po problémech s financováním svého třetího německého filmu se vrátil do USA, kde již předtím film studoval. Studio Disney mu zde nabídlo režii jeho hollywoodského debutu, thrilleru s Jodie Foster Tajemný let. Po něm následovala romance Zakletý v čase. Důchodcovská akční komedie Red už byl komerční zásah do černého.

Na její pokračování, které v létě rovněž přijde do kin, už neměl čas a vrhl se radši na jiný komiks. Autorem je Peter M. Lenkov a jeho název R.I.P.D. je kombinací dvou zkratek. R.I.P. (Rest in peace - Odpočívej v pokoji) a P.D. (Police department - Policejní oddělení). Český distributor tuto hravost v názvu respektuje a variováním podtitul obohacuje o odkaz k domácím reáliím.

R.I.P.D., v češtině URNA, je policejní útvar, který má za úkol posílat na onen svět duše, které odmítají v klidu a pokoji odejít. Elitní detektiv Nick Walker (Ryan Reynolds) se k němu dostane poté, co mu během jedné akce v odchodu na věčnost nezabrání ani neprůstřelná vesta. Na dobré poldy nečeká po smrti ráj, ale strohá policejní důstojnice (Mary-Louise Parker), která mu nabídne práci.

V řadách útvaru URNA se vrátí na Zemi a bude ji čistit od neřádů, kteří už dávno patří na onen svět, ale zuby nehty se této definitivě brání. Jako zelenáč je Nick přidělen k ostřílenému šerifovi Royi Pulsipherovi (Jeff Bridges), který ho začne seznamovat s chodem téhle originální policejní jednotky.

Dozví se například, že při pobytu na Zemi má každý mrtvý polda změněnou identitu. Nickovi je poskytnuta vizáž seschlého čínského důchodce, Roy naopak vypadá jako mimořádně atraktivní dlouhonohá blondýna. Nick se musí v systému této morbidní organizace rychle zorientovat, protože celý tým stojí tváří v tvář největší bezpečnostní krizi ve svých dějinách. Mrtví stojí jen krůček od ovládnutí světa živých a jediný, kdo jim to může překazit, je právě URNA.

Z dějového nástřelu je patrné, že nás čeká něco na způsob Mužů v černém, nebo kdybychom šli dále do filmové historie, Krotitelů duchů. Dobrodružná buddy movie bude kromě trikové stránky a 3D formátu vsázet, tak jako v případě Mužů v černém, na chemii ústřední dvojice.

Tím starším a služebně zkušenějším v ní bude Jeff Bridges, jenž vypadá, jakoby si od westernu bratří Coenů Opravdová kuráž nesundal kostým. Z ukázek se zdá, že to bude podobně jako Tommy Lee Jones v MIB morous, který nešetří suchými hláškami. Ryan Reynolds jako zelenáč mu při uklízení šmejdu ze záhrobí bude zdatně sekundovat. Celé to vypadá na sympaticky osmdesátkovou záležitost, přinášející do kin velké odlehčení.

Témata článku: Filmy

Určitě si přečtěte

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

34 Jaromír Puk

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

35 Alexandr Bray

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

Magnat Transpuls 1500: skvělé Hi-Fi reprobedny pro milovníky starých dobrých časů [test]

Magnat Transpuls 1500: skvělé Hi-Fi reprobedny pro milovníky starých dobrých časů [test]

Magnat Transpuls 1500 fungují skvěle jako pocta myšlenkám konstrukcí čtyřicet (a více) let starých a také ukazují, že staré neznamená zastaralé. Jakkoliv dnes umí technika nabídnout podobné frekvenční rozsahu nebo dynamiku z malých a tedy snáze umístitelných ozvučnic, zvuk z velkých proporcí je prostě trochu jiný. Tohle je skutečně příkladná nabídka "hodně muziky za málo peněz".

Daniel Březina

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech