14 největších filmových hitů tohoto léta (video)

23. června 2013
TWEET SDÍLET
14 největších filmových hitů tohoto léta (video)
Nejočekávanější filmy tohoto léta jsou zde. Těšíte se víc na Pacific Rim, Elysium, Osamělého jezdce, Wolverina nebo spíš na novinku Woody Allena?

R.I.P.D.- URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

r. Robert Schwentke, USA 2013

Robert Schwentke se na konci devadesátých let v rodném Německu scenáristicky podílel na vzniku několika dílů seriálu Místo činu (Tatort). Po problémech s financováním svého třetího německého filmu se vrátil do USA, kde již předtím film studoval. Studio Disney mu zde nabídlo režii jeho hollywoodského debutu, thrilleru s Jodie Foster Tajemný let. Po něm následovala romance Zakletý v čase. Důchodcovská akční komedie Red už byl komerční zásah do černého.

Na její pokračování, které v létě rovněž přijde do kin, už neměl čas a vrhl se radši na jiný komiks. Autorem je Peter M. Lenkov a jeho název R.I.P.D. je kombinací dvou zkratek. R.I.P. (Rest in peace - Odpočívej v pokoji) a P.D. (Police department - Policejní oddělení). Český distributor tuto hravost v názvu respektuje a variováním podtitul obohacuje o odkaz k domácím reáliím.

R.I.P.D., v češtině URNA, je policejní útvar, který má za úkol posílat na onen svět duše, které odmítají v klidu a pokoji odejít. Elitní detektiv Nick Walker (Ryan Reynolds) se k němu dostane poté, co mu během jedné akce v odchodu na věčnost nezabrání ani neprůstřelná vesta. Na dobré poldy nečeká po smrti ráj, ale strohá policejní důstojnice (Mary-Louise Parker), která mu nabídne práci.

V řadách útvaru URNA se vrátí na Zemi a bude ji čistit od neřádů, kteří už dávno patří na onen svět, ale zuby nehty se této definitivě brání. Jako zelenáč je Nick přidělen k ostřílenému šerifovi Royi Pulsipherovi (Jeff Bridges), který ho začne seznamovat s chodem téhle originální policejní jednotky.

Dozví se například, že při pobytu na Zemi má každý mrtvý polda změněnou identitu. Nickovi je poskytnuta vizáž seschlého čínského důchodce, Roy naopak vypadá jako mimořádně atraktivní dlouhonohá blondýna. Nick se musí v systému této morbidní organizace rychle zorientovat, protože celý tým stojí tváří v tvář největší bezpečnostní krizi ve svých dějinách. Mrtví stojí jen krůček od ovládnutí světa živých a jediný, kdo jim to může překazit, je právě URNA.

Z dějového nástřelu je patrné, že nás čeká něco na způsob Mužů v černém, nebo kdybychom šli dále do filmové historie, Krotitelů duchů. Dobrodružná buddy movie bude kromě trikové stránky a 3D formátu vsázet, tak jako v případě Mužů v černém, na chemii ústřední dvojice.

Tím starším a služebně zkušenějším v ní bude Jeff Bridges, jenž vypadá, jakoby si od westernu bratří Coenů Opravdová kuráž nesundal kostým. Z ukázek se zdá, že to bude podobně jako Tommy Lee Jones v MIB morous, který nešetří suchými hláškami. Ryan Reynolds jako zelenáč mu při uklízení šmejdu ze záhrobí bude zdatně sekundovat. Celé to vypadá na sympaticky osmdesátkovou záležitost, přinášející do kin velké odlehčení.

Témata článku: Filmy

Určitě si přečtěte

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

33 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

15 Ondřej Králík

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

23 Jaromír Puk

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Zájem o zcela bezdrátová (True Wireless) od jejich uvedení na trh raketově roste. Novinka Sony WF-1000XM3 míří na nejvyšší příčky a právem. Kombinuje výborný zvuk, skvělé potlačení hluku a příkladnou ergonomii. Zkrátka máme tu novou referenci pro ostatní a nejlepší True Wireless sluchátka na trhu.

43 Jaromír Puk

Tenkrát v Hollywoodu: Tarantinova pocta filmovému průmyslu na pozadí vraždy herečky Sharon Tate [recenze filmu]

Tenkrát v Hollywoodu: Tarantinova pocta filmovému průmyslu na pozadí vraždy herečky Sharon Tate [recenze filmu]

Na pozadí případu vraždy herečky Sharon Tate píše Quentin Tarantino milostný dopis klasickému Hollywoodu a jeho hrdinům, žánrům a formátům, které se nestačily přizpůsobit požadavkům nového studiového systému.

7 Marek Čech