14 největších filmových hitů tohoto léta (video)

23. června 2013
TWEET SDÍLET
14 největších filmových hitů tohoto léta (video)
Nejočekávanější filmy tohoto léta jsou zde. Těšíte se víc na Pacific Rim, Elysium, Osamělého jezdce, Wolverina nebo spíš na novinku Woody Allena?

Red 2

r. Dean Parisot, USA 2013

Veteráni zpravodajských služeb z éry studené války se vracejí. První Red byl příjemnou akční oddechovkou, v níž parta tajných agentů v důchodu (Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirren, John Malkovich) rozverně dokazovala, že od časů blokového vidění světa neztratila pevnou mušku ani smysl pro humor.

Ve dvojce bude sice chybět Morgan Freeman, který minule zemřel, ale k maniakálnímu a paranoidnímu Malkovichovi, stoickému Willisovi nebo drsné Helen Mirren přibudou noví parťáci. Týmovky letí a tak se můžeme těšit na roztomile pomateného Anthonyho Hopkinse jako vynálezce, který přes třicet let nevytáhl paty ze své laboratoře. Stejně jako na Davida Thewlise jako ruského informátora „Žábu“, který si svou přezdívku vysloužil za to, že otrávil kremelský zdroj pitné vody za pomoci brazilské žabičky.

S Ruskem je spojena i postava dvojité agentky Mirandy Woodové v podání Catherine Zeta-Jones. Ta při setkání Frankovi (Willis) vlepí natolik vášnivou pusu na přivítanou, že pohled Frankovy přítelkyně Sarah (Mary-Louise Parker) říká jediné: Nejlepší bývalá milenka je mrtvá milenka.

Frank se snaží se Sarah žít spořádaným životem, ale zhruba půl roku po událostech prvního filmu ho kontaktuje Marvin (Malkovich). S tím, že se na Wikileaks se objevil záhadný dokument zvaný Nightshade, se kterým jsou Frank i Marvin z neznámých důvodů spojeni. Frank už by měl radši klid, ale Sarah dobrodružství přitahuje.

Důchodce, kteří budou zachraňovat svět před zbraněmi hromadného ničení nové generace, režíruje Dean Parisot. Převážně seriálový tvůrce, který má ale na svém kontě ale i skvělou sci-fi parodii/poctu Galaxy Quest nebo komedii Finty Dicka a Jane s Jimem Carreym a Téou Leoni.

Podívat bychom se měli více do Evropy, mimo jiné do Paříže nebo Londýna. Další destinace budou tvořit Washington nebo Moskva. Záporáka, který agenty v důchodu pořádně potrápí, si vystřihne Byeong-heon Lee, známý coby Storm Shadow ze série G.I. Joe.

Ukázky naznačují, že by se oproti jedničce mohlo přitlačit v šílenosti akčních scén i ironických invektivách mezi jednotlivými agenty na vejminku. A hlavně že by to oproti páté Smrtonosné pasti z Ruska mohlo Bruce Willise bavit.


Blue Jasmine

r. Woody Allen, USA 2013

Sedmasedmdesátiletý Woody Allen je jistota, bez níž bude svět jednou mnohem smutnějším místem. Každý rok přichází s novým filmem, z nichž i ty průměrnější jsou pořád lepší než většina komediální produkce.

Po několika evropských zastávkách (Match Point - Hra osudu, Vicky Cristina Barcelona, Půlnoc v Paříži) byla ta jeho poslední italská (Do Říma s láskou) přijata kritiky i diváky velmi zdrženlivě nebo až rozpačitě. I když se objevovaly zprávy, že jeho další snímek se bude odehrávat v Kodani, dal nakonec přednost své domovině.

Nezavádí nás sice do New Yorku, na Manhattan, kde se odehrává většina jeho děl, ale do San Francisca. I když v New Yorku celý příběh začíná. Pohodlně zajištěná Jasmine (Cate Blanchett) se ocitá na prahu těžké osobní krize. Začíná ji deptat její životní styl. Své vysvobození vidí v San Franciscu. Slunné město, příjemní lidé a možná i nějaká ta láska by se mohla najít.

Zde by mohla přijít na odpověď, co se svým životem dál. Jenže útěk ze zaběhlého stereotypu není zas tak jednoduchý. A krize začíná nanovo. Co vlastně tato žena od svého života čeká?

Vedle Cate Blanchett se v dalších rolích představí Alec Baldwin, jenž si u Allena zahrál už v minulé římské vztahové mozaice, Peter Sarsgaard nebo Sally Hawkins (Jmenuji se Oliver Tate, Jana Eyrová), která s ním spolupracoval již na Kasandřině snu.

Podle ukázek to vypadá, že zoufalou emoční a životní situace Jasmine bude slavný newyorský neurotik řešit s lehkostí a dialogovou suverenitou, typickou pro jeho hořké komedie. Magazín Rolling Stone označil Blue Jasmine za „vylepšení Tramvaje do stanice Touha", takže se dočkáme zřejmě i temnějších odstínů tohoto příběhu. Ostatně jeho nejlepší film za poslední desetiletí je Match Point, který je látkou ryze dramatickou, nastolující morální dilemata, přináležející spíše Dostojevského Zločinu a trestu.

Témata článku: Filmy

Určitě si přečtěte

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

54 Jaromír Puk

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbary.

16 Jaromír Puk

Poslední aristokratka: karikatura české mentality v adaptaci humoristického bestselleru [recenze filmu]

Poslední aristokratka: karikatura české mentality v adaptaci humoristického bestselleru [recenze filmu]

Jiří Vejdělek přichází s adaptací románu Evžena Bočka, která svým tématem, charakterem i humorem připomíná restituční komedie devadesátých let.

5 Marek Čech

Dual DT-450: dobrý dostupný gramofon pro ty, kdo chtějí naskočit na vinylovou vlnu [test]

Dual DT-450: dobrý dostupný gramofon pro ty, kdo chtějí naskočit na vinylovou vlnu [test]

Dual DT-450 přináší velmi solidní protihodnotu za investované peníze - získáte pocit, že máte "kus gramofonu". Když vám navíc v rozpočtu zbude něco peněz na lepší přenosku, tak dostanete díky vibrace dobře absorbujícímu šasi opravdu dobrý základní Hi-Fi gramofon

1 Daniel Březina

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

16 Jaromír Puk

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

S novým Shieldem jsme mohli strávit pár hodin a získat tak nejen technické specifikace, ale i pár prvních dojmů. Na trh přichází právě nyní.

29 Tomáš Holčík