14 největších filmových hitů tohoto léta (video)

23. června 2013
TWEET SDÍLET
14 největších filmových hitů tohoto léta (video)
Nejočekávanější filmy tohoto léta jsou zde. Těšíte se víc na Pacific Rim, Elysium, Osamělého jezdce, Wolverina nebo spíš na novinku Woody Allena?

Red 2

r. Dean Parisot, USA 2013

Veteráni zpravodajských služeb z éry studené války se vracejí. První Red byl příjemnou akční oddechovkou, v níž parta tajných agentů v důchodu (Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirren, John Malkovich) rozverně dokazovala, že od časů blokového vidění světa neztratila pevnou mušku ani smysl pro humor.

Ve dvojce bude sice chybět Morgan Freeman, který minule zemřel, ale k maniakálnímu a paranoidnímu Malkovichovi, stoickému Willisovi nebo drsné Helen Mirren přibudou noví parťáci. Týmovky letí a tak se můžeme těšit na roztomile pomateného Anthonyho Hopkinse jako vynálezce, který přes třicet let nevytáhl paty ze své laboratoře. Stejně jako na Davida Thewlise jako ruského informátora „Žábu“, který si svou přezdívku vysloužil za to, že otrávil kremelský zdroj pitné vody za pomoci brazilské žabičky.

S Ruskem je spojena i postava dvojité agentky Mirandy Woodové v podání Catherine Zeta-Jones. Ta při setkání Frankovi (Willis) vlepí natolik vášnivou pusu na přivítanou, že pohled Frankovy přítelkyně Sarah (Mary-Louise Parker) říká jediné: Nejlepší bývalá milenka je mrtvá milenka.

Frank se snaží se Sarah žít spořádaným životem, ale zhruba půl roku po událostech prvního filmu ho kontaktuje Marvin (Malkovich). S tím, že se na Wikileaks se objevil záhadný dokument zvaný Nightshade, se kterým jsou Frank i Marvin z neznámých důvodů spojeni. Frank už by měl radši klid, ale Sarah dobrodružství přitahuje.

Důchodce, kteří budou zachraňovat svět před zbraněmi hromadného ničení nové generace, režíruje Dean Parisot. Převážně seriálový tvůrce, který má ale na svém kontě ale i skvělou sci-fi parodii/poctu Galaxy Quest nebo komedii Finty Dicka a Jane s Jimem Carreym a Téou Leoni.

Podívat bychom se měli více do Evropy, mimo jiné do Paříže nebo Londýna. Další destinace budou tvořit Washington nebo Moskva. Záporáka, který agenty v důchodu pořádně potrápí, si vystřihne Byeong-heon Lee, známý coby Storm Shadow ze série G.I. Joe.

Ukázky naznačují, že by se oproti jedničce mohlo přitlačit v šílenosti akčních scén i ironických invektivách mezi jednotlivými agenty na vejminku. A hlavně že by to oproti páté Smrtonosné pasti z Ruska mohlo Bruce Willise bavit.


Blue Jasmine

r. Woody Allen, USA 2013

Sedmasedmdesátiletý Woody Allen je jistota, bez níž bude svět jednou mnohem smutnějším místem. Každý rok přichází s novým filmem, z nichž i ty průměrnější jsou pořád lepší než většina komediální produkce.

Po několika evropských zastávkách (Match Point - Hra osudu, Vicky Cristina Barcelona, Půlnoc v Paříži) byla ta jeho poslední italská (Do Říma s láskou) přijata kritiky i diváky velmi zdrženlivě nebo až rozpačitě. I když se objevovaly zprávy, že jeho další snímek se bude odehrávat v Kodani, dal nakonec přednost své domovině.

Nezavádí nás sice do New Yorku, na Manhattan, kde se odehrává většina jeho děl, ale do San Francisca. I když v New Yorku celý příběh začíná. Pohodlně zajištěná Jasmine (Cate Blanchett) se ocitá na prahu těžké osobní krize. Začíná ji deptat její životní styl. Své vysvobození vidí v San Franciscu. Slunné město, příjemní lidé a možná i nějaká ta láska by se mohla najít.

Zde by mohla přijít na odpověď, co se svým životem dál. Jenže útěk ze zaběhlého stereotypu není zas tak jednoduchý. A krize začíná nanovo. Co vlastně tato žena od svého života čeká?

Vedle Cate Blanchett se v dalších rolích představí Alec Baldwin, jenž si u Allena zahrál už v minulé římské vztahové mozaice, Peter Sarsgaard nebo Sally Hawkins (Jmenuji se Oliver Tate, Jana Eyrová), která s ním spolupracoval již na Kasandřině snu.

Podle ukázek to vypadá, že zoufalou emoční a životní situace Jasmine bude slavný newyorský neurotik řešit s lehkostí a dialogovou suverenitou, typickou pro jeho hořké komedie. Magazín Rolling Stone označil Blue Jasmine za „vylepšení Tramvaje do stanice Touha", takže se dočkáme zřejmě i temnějších odstínů tohoto příběhu. Ostatně jeho nejlepší film za poslední desetiletí je Match Point, který je látkou ryze dramatickou, nastolující morální dilemata, přináležející spíše Dostojevského Zločinu a trestu.

Témata článku: Filmy

Určitě si přečtěte

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Chlapec během druhé světové války putuje světem, z něhož zmizel soucit a stává se v něm projekcí nebo terčem okolního sadistického zla. V adaptaci kontroverzního románu Jerzyho Kosińského.

4 Marek Čech

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

27 Marek Čech, Vojtěch Malý

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

34 Jaromír Puk