14 největších filmových hitů tohoto léta (video)

23. června 2013
TWEET SDÍLET
14 největších filmových hitů tohoto léta (video)
Nejočekávanější filmy tohoto léta jsou zde. Těšíte se víc na Pacific Rim, Elysium, Osamělého jezdce, Wolverina nebo spíš na novinku Woody Allena?

Krev a pot

 r. Michael Bay, USA 2013

Michael Bay si chtěl po třetích Transformerech trochu odpočinout a natočit něco méně megalomanského a dlužno dodat že i již notně vyšeptalého jako jsou dobrodružství bojujících robotů. Zkrátka takový malý film. Ale znáte to, Michael Bay a malý film, to je takřka protimluv.

Než se tedy pustí do čtvrtého rozpohybování robotů z hračkářského koncernu Hasbro nebo třetích Mizerů, přináší nám příběh, který působí jakoby si bratři Coeni nebo Guy Ritchie ve svých historkách z londýnského podsvětí osvojili filmové trademarky Michaela Baye.

Ocitáme se ve slunném Miami, kde se seznamujeme s trojicí kulturistů s inteligencí, značně rozředěnou anabolickými steroidy na posílení svalové hmoty. Paul Doyle (Dwayne „The Rock“ Johnson), Daniel Lugo (Mark Wahlberg) a Adrian Doorbal (Anthony Mackie) se rozhodnou splnit si svůj americký sen unesením a okradením položidovského zbohatlíka Victora Kershawa (Tony Shalhoub).

Bývalý vězeň, který má po duchovním osvícení ke koksu stejně blízko jako ke Kristu, motivačními přednáškami totálně vypatlaný asertivní moula a černoch s poruchou erekce vymyslí plán, za nějž by se nemuseli stydět ani zločinečtí amatéři z Coenovic Farga.

Vždyť přeci okrást někoho, kdo k penězům určitě také nepřišel poctivou cestou a drobně si tak přilepšit, není až takový zločin. Ono se ale vždy něco v těch „dokonalých“ plánech, jež vzešly v hlavách někoho, kdo únos realizuje podle filmových gangsterek, pokazí. A pak už události, vedoucí k vraždě, nejde zastavit.

Scénář měli na starosti Christopher Markus a Stephen McFeely, tvůrci Kapitána Ameriky a vycházeli přitom ze skutečných událostí. V této souvislosti je třeba zmínit, že pozůstalým a přeživším obětem řádění gangu z posilovny se způsob, jakým tvůrci s realitou zacházeli, pranic nelíbil a v médiích na to upozorňovali.

Ti, kdo čekali, že Bay přijde s něčím na způsob Mizerů, tedy s jakousi odlehčenou kriminální buddy movie komedií, byli hodně překvapeni režisérovým pojetím a vyzněním tohoto příběhu. Nechybí zde nic z Bayova vizuálního stylu (podhledy, nadhledy, krouživý pohyb kamery, slow efekty, voyeuristické záběry modelek, testosteronové hláškování), ale je to dáno do služeb vyprávění, které se překlápí do černohumorného dramatu se skoro až hororovou koncovkou. Dramatu, které vypovídá o rozdílech života v bídě a luxusu a vymývání mozků. To téma a od Baye? Také jste zvědaví?


Percy Jackson: Moře nestvůr

r. Thor Freudenthal, USA 2013

Napůl člověk a napůl bůh, Poseidonův syn Percy Jackson (Logan Lerman) se spolu s kamarádkami Annabeth Chaseovou (Alexandra Daddario), Clarissou La Rue (Leven Rambin) a nevlastním bratrem Tysonem (Douglas Smith) vydává z tábora k Moři netvorů získat legendární Zlaté rouno. To se má nacházet na ostrově, kam byl unesen i jeho kamarád a ochránce z dětství Grover (Brandon T. Jackson). Jedině tak může zachránit svůj Tábor Napůl Vyvolených Camp Half Blood.

Percy se setká s Hermem (Nathan Fillion) a ten ho pošle na loď jménem Princezna Andromeda. Tam Percy potkává Lukea (Jake Abel) a dostává se na útěku před ním až na Floridu. Odtamtud je sveze Clarisse na svém křižníku a dostanou se až do Bermudského trojúhelníku. Setkávají se s Hydrou, Kirké a Polyfémem (Robert Maillet), který chce sníst Grovera a vzít si Clarisse za ženu.

Polyféma porazí, získají roucho a spolu s Clarisse, dcerou Arése, se vracejí do tábora. Tyson potom odejde pracovat jako kovář v kovárnách pod mořem, ale ještě před odchodem Percymu dá dárek. Kouzelný štít, který se proměňuje na hodinky, takže nikomu nepřekáží, když není potřeba.

Jedničky Percyho Jacksona Zloděj blesku se před třemi roky ujal zkušený řemeslník Chris Columbus, který předtím režijně rozjel i ságu o Harry Potterovi. Druhé knihy z dobrodružné fantasy série amerického autora Ricka Riordana, inspirované postavami z řecké mytologie, se chopil Thor Freudenthal. Tvůrce dětských filmů Hotel pro psy a Deníku slabocha.

Ze známějších herců se v úloze Dia představí Sean Bean, Dionýsa si zahraje Stanley Tucci. Pokud úvodní film vykazoval průměrnou kvalitu, zde jsou v souvislosti s osobou režiséra očekávání ještě nižší.

Témata článku: Filmy

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

15 Ondřej Králík

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

39 Jaromír Puk

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

9 Jaromír Puk

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových reproduktorů

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

33 Jaromír Puk

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Válečný veterán John Rambo se loučí zaměnitelným filmem o únosu a pomstě z rodu 96 hodin, který má nevyrovnané tempo vyprávění a brutální akční koncovku.

15 Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

27 Marek Čech, Vojtěch Malý