15 filmů, které musíte vidět: sci-fi, komiksy a komedie

12. prosince 2015
TWEET SDÍLET
15 filmů, které musíte vidět: sci-fi, komiksy a komedie
Interstellar, Šílený Max: Zběsilá cesta, Jurský svět, dvojka Sin City a Avengers, Ant-Man, Kingsman: Tajná služba i oscarový Birdman. Druhá ochutnávka nejatraktivnějších titulů přichází

Komiksové adaptace


Ant-Man

r. Peyton Reed, USA 2015

Vynálezce technologie zmenšování a speciálního obleku, v němž jako miniaturní agent zachraňoval svět, Hank Pym (Michael Douglas) tuto technologii přestal používat ve chvíli, kdy hrozilo, že bude vládou zneužita pro masovou výrobu zbraní.

Nyní o mnoho let později jeho žák a ředitel společnosti, již Pym založil, Darren Cross (Corey Stoll) účinky tohoto séra na zmenšování zkopíroval a hodlá je využít pro vznik bojového obleku Yellowjacket. Ve snaze zabránit tomu, aby technologie přišla do nesprávných rukou, se rozhodne Pym jednat.

Do svého plánu zapojí nedávno z vězení propuštěného zlodějíčka Scotta Langa (Paul Rudd), který se vloupá do jeho domu a ukradne v něm onen speciální oblek, jež umí jeho nositele zmenšit na velikost mravence. I to je ale součást Hankova plánu.

Hank si Scotta vybral pro náročný úkol proniknutí do Crossovy přísně střežené laboratoře, protože jde o opravdu talentovaného mistra vniknutí i úniků. Není to klasický kriminálník, spíš osudem vláčený zkrachovalec, jehož touha pomáhat lidem i metodami na hraně zákona ho dostala do situace, v níž se právě nachází.

Dva muži, kteří bojují proti zlu po svém, se spojí k velkolepé lupičské akci, kterou je třeba prve pečlivě naplánovat a promyslet její strategii. To obnáší ono seznamování se se zmenšovacím úborem. Scott alias nový Ant-Man vstupuje do říše hmyzu a to, co v ní zažívá, evokuje hravého ducha Gulliverových cest.

Učí se komunikovat s mravenci a objevuje v sobě vůdcovské vlastnosti, které mu umožní, aby různým druhům mravencům velel. Finále hravého ducha jeho proměn ctí a odehrává se nikoliv ve městě v nějaké detonační vřavě, jak jsme u marvelovek zvyklí, ale v dětském pokojíčku jeho dcery. Právě zde ve zmenšených verzích svede souboj s padouchem Crossem. Odehrává se to na koberci a jako důležitá rekvizita tu slouží očima koulející Lokomotiva Tomáš ze slavného animovaného seriálu.

Akční souboj v dětském pokojíčku, při kterém dva protivníci metají kousky stavebnic jako jiní superhrdinové mrakodrapy je nesmírně osvěžující nápad této heist movie, která má poměrně dlouhou expozici, sloužící k osvětlení Pymovy a Langovy minulosti. Motivace postav i jejich vzájemné vztahy jsou díky tomu srozumitelné a rodinná linie obou Ant-Manů je tu nejvýraznější ze všech marvelovek.

K patosu sklouzávající rodinné historie režisér odlehčuje patřičnou dávkou nadsázky a sebeironie, jíž vycházejí herečtí představitelé vstříc. Někomu možná bude s příklonem ke komediálnímu žánru chybět větší míra osudovosti a napínavosti, jež k žánru superhrdinských komiksových podívaných také patří, ale tvůrci se rozhodli jít spíš ve šlépějích Strážců galaxie.

Témata článku: Filmy, Filmy, které musíte vidět, Sci-fi, Komedie

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

27 Jaromír Puk

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Daniel Craig v hravé, chytré a zábavné variaci na poirotovské nebo holmesovské příběhy s excentrickými detektivy s geniálními deduktivními schopnostmi.

7 Marek Čech

12 nejpirátěnějších nových filmů v Česku za rok 2019. Víme, kde si je můžete pustit online

12 nejpirátěnějších nových filmů v Česku za rok 2019. Víme, kde si je můžete pustit online

Jaké nové filmy se v Česku loni nejvíce stahovaly? Podívejte se na přehled titulů, za které lidé nechtěli platit. Víme, kolik vydělaly a kde si je můžete legálně pustit online.

18 Ondřej Králík

Srdcová královna: odvážně pojatý sexuální vztah s nevlastním synem [recenze filmu]

Srdcová královna: odvážně pojatý sexuální vztah s nevlastním synem [recenze filmu]

Úspěšná právnička, propadající nebezpečnému vztahu se svým nevlastním synem. Portrét sexuální predátorky v éře #MeToo a způsobu, kterým hájí své dosavadní postavení.

1 Marek Čech