15 filmů, které musíte vidět: sci-fi, komiksy a komedie

12. prosince 2015
TWEET SDÍLET
15 filmů, které musíte vidět: sci-fi, komiksy a komedie
Interstellar, Šílený Max: Zběsilá cesta, Jurský svět, dvojka Sin City a Avengers, Ant-Man, Kingsman: Tajná služba i oscarový Birdman. Druhá ochutnávka nejatraktivnějších titulů přichází

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

r. Robert Rodriguez, Frank Miller, USA 2014

Komiksová série Sin City z pera Franka Millera se zjevila v roce 1991. O čtrnáct let později ji autor předlohy spolu s režisérem Robertem Rodriguezem převedl i do filmové podoby. Precizně stylizovaná pocta noirovým příběhům vzbudila tehdy nadšení.

Dvojka přišla po devíti letech a tvůrci jí dali stejný vizuální, stylistický i obsahový kabátek jako minule. Jenže to co působilo před lety jako svého druhu zjevení, se najednou ukazuje být milým anachronismem. Rutině již viděného se snaží Rodriguez vzdorovat tím, že po vzoru všech pokračování nabízí víc toho, co minule zafungovalo.

Takže když násilí, tak v podobě mučení, při němž dojde k lámání prstů kleštěmi. A když erotika, tak v poutech, se smyslným tancem Nancy Callahamové v baru a hlavně s obnaženými křivkami osudové ženy v podání Evy Green.

Postava Avy Lord v jejím podání a s ní spjatá povídka, jež dala název celému filmu, se ukazuje být z celého projektu jako ta nejnosnější a scenáristicky nejlépe zpracovaná. Zbývající tři tvoří jedna spíš spojovací minipovídka a dvě pro film speciálně napsané, které nemají oporu v knižní předloze. Právě nové povídky se mohly stát jeho největším trumfem, ale nakonec se ukazují být jeho největší slabinou. Protože nemají žádný pořádný děj a gradaci a jejich vliv na hlavní linii s Avou a Dwightem je takřka nulový.

V titulní povídce soukromé očko Dwight McCarthy (Josh Brolin) hloubá nad tím, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová láska Ava a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem Damienem Lordem (Marton Csokas).

To ale ještě netuší, že žena, která láme mužům srdce a ničí jejich životy, má postranní úmysly. Nebo možná tuší, ale stejně si neumí pomoci. Vždyť kdo by odolal této smyslné dámě, která muže ovládá svou manipulativní a neskrývanou sexualitou.

Josh Brolin měl o něco méně vděčnou roli, danou už tím, že ji přebírá po Clivu Owenovi, ale jeho zarputilost i zranitelnost chlápka, bojujícího s vlastními démony, si vás získá. Brolin hraje Dwighta před plastickou operací, jež ho promění v Clivea Owena. Z toho je patrné, že druhé Sin City funguje v podobě povídek, které se zde odehrávají, jako prequel i sequel toho prvního současně.

Témata článku: Filmy, Filmy, které musíte vidět, Sci-fi, Komedie

Určitě si přečtěte

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

Pokud nemůžete už naladit ČT D/ART, tak se připravte, že vám zmizí ČT Sport. Důvodem je přechod z DVB-T na nové digitální vysílání DVB-T2. Poradíme, jak to vyřešit, případně jaké problémy vás mohou potkat.

109 Jaromír Puk

V síti: past na sexuální predátory, kteří v online prostoru útočí na nezletilé dívky [recenze filmu]

V síti: past na sexuální predátory, kteří v online prostoru útočí na nezletilé dívky [recenze filmu]

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Psychosociální experiment, který naléhavým způsobem otevírá téma zneužívání dětí na internetu.

31 Marek Čech

Philips 55OLED804: 4K HDR OLED televizor s Ambilightem a titulem nejlepší koupě [test]

Philips 55OLED804: 4K HDR OLED televizor s Ambilightem a titulem nejlepší koupě [test]

OLED televizor Philips 55OLED804 je držitelem titulku EISA "nejlepší koupě", kombinuje fascinující Ambilight s úžasným kontrastem OLED obrazovky. Přidává univerzální Android a výsledkem je televizor, který uspokojí drtivou většinu majitelů.

28 Alexandr Bray

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

37 Marek Čech, Vojtěch Malý

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík