15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedené filmy zdarma a česky, nemusíte pirátit. Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí.

U mě dobrý

Proč vidět: Kvalitní pohodová česká komedie

V zahrádkářské kolonii na Libeňském ostrově se počátkem 90. let schází v malé hospůdce U Buddyho parta kamarádů, nepříliš úspěšných spokojených outsiderů. Bývalý disident Tonda, rybář Láďa s kamarádem Frantou, nesmělý Kája, Tondův otec Balun, či bývalý kouzelník Mrklas (přezdívka z Mr. Class).

92f42a2a-1a88-43fd-9bf6-ae5c39dd3d0a-659x370.jpg

Kamarádi hrají desetníkový mariáš, prožívají drobné životní radosti i ústrky, ovšem jednoho dne se spojí, aby pomohli Kájovi, který se stal obětí bandy skořápkářů. Mrklas vymyslí podraz, potřebuje však pomoc všech štamgastů Tondovy hospůdky. Samozvaní mstitelé nadšeně vezmou spravedlnost do svých rukou a pustí se do velkého dobrodružství.

Film režíroval jeden z nejúspěšnější polistopadových režisérů Jan Hřebejk (Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo), o vykreslení charakterů postav se postarala spousta známých herců a hereček, například Bolek Polívka, Jiří Schmitzer, Lenka Vlasáková, Miroslav Vladyka, Josef Somr, Petr Forman, Boris Hybner, Jakub Kohák.

Vážnější tvorba režiséra Jana Hřebejka vám možná nemusí sednout, ale tuhle pohodovou komedii se nenechte ujít.

Hodnocení Kinobox.cz: 70 %

Pokračování 2 / 15

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí

Proč vidět: Nejlepší film komediální dvojice Bud Spencer a Terence Hill

Psaly se sedmdesáté roky, v ČR vládla hluboká normalizace a západní kapitalistická tvorba u nás nebyla moc vítána. Výjimkou byly komedie. Zejména italské, kde se v hlavní roli objevovala dvojice Bud Spencer a Terence Hill. Oba byli Italové, avšak v polovině šedesátých let si zvolili anglicky znějící pseudonymy, pod kterými se pak proslavili po celém světě. 

186736-maxw-824.jpg

V dobách největší slávy na jejich filmy chodily do kin miliony diváků. Dokázali „prodat“ nejen své herecké a komediální schopnosti, ale také skvělou fyzickou kondici – od dětství velký Bud Spencer závodně plaval, byl nejen mnohonásobným mistrem Itálie, ale také prvním Italem, který zaplaval 100 m pod jednu minutu. Terence Hill naopak byl v dětství neduživý, zdravotní problémy však řešil soustavným cvičením. Věnoval se plavání (získal stříbro a bronz), veslování, ale také gymnastice. 

„Jestli se rozzlobíme, budeme zlí“ se řadí na vrchol jejich společné tvorby. Ve filmu hrají dvojici závodníků soupeřící o zbrusu nový závodní speciál – buginu. Když auto společně získají, tak jim ho banda gangsterů zničí. Což dvojici přátel rozzlobí... 

Film je dokonalou ukázkou toho, co milovali miliony malých i velký diváků. Pamětníci rádi zavzpomínají, ostatní se mohou podívat, u čeho jsme se jako děti královsky bavili. Pokud máte raději westerny, tak doporučuji skvělý film Malý unavený Joe od stejné dvojice.

Hodnocení Kinobox.cz: 83 %

 • Originální název: ...Altrimenti ci arrabbiamo
 • Kde si film můžete pustit: Vapet Production (YouTube)

Pokračování 3 / 15

Rebelové

Proč vidět: Český muzikál se skvělou hudbou a tanečními čísly

Písničkový retrofilm z let 60 – tak se nejlépe dají popsat Rebelové. V půvabném výtvarném stylu atmosféry konce šedesátých let vypráví film jedné velké lásce, které však dějiny nebyly zrovna nakloněny. Maturantka Tereza a kluk, který utekl z vojny jsou hlavní hrdinové příběhu, ve kterém má dominantní úlohu hudba a tanec. Děj filmu posouvají nejznámější hity ze 60. let a povedená taneční čísla. 

e105b88b3e1ac23ec811a708cd7ede8817.jpg

Jde o třetí celovečerní filmu režiséra Filipa Renče (Requiem pro panenku, Román pro ženy). V roce 2001 jím navázal na muzikálový divadelní boom, který potkal českou divadelní scénu po sametové revoluci. Ač film není bezchybný a příběh občas skřípe a je muzikálově plochý, stylizace filmu je špičková, atmosféra šedesátých let strhující. Hlavní dvojice Zuzana Norisová a Jan Révai se svých rolí zhostili se ctí a písně jsou skvěle zazpívané. 

Film Rebelové je zkrátka o době, která bude pro mladé diváky objevem a pro ty starší spíše silnou vzpomínkou.

Hodnocení Kinobox.cz: 74 %

Pokračování 4 / 15

Všichni moji blízcí

Proč vidět: Realistický film o událostech před druhou světovou válkou.

Příběh se odehrává rok před vypuknutím druhé světové války, bezprostředně po podepsání Mnichovské dohody v roce 1938. Na pozadí historických událostí můžeme sledovat osud židovské rodiny, která se po svém vyrovnává s přicházejícími událostmi. Poetický příběh lidí se tak odehrává na tragické pozadí v podobě historických týdeníků a rozhlasových zpráv.

10.jpg

Film si kladl především za úkol přiblížit reálnou historickou postavu pana Nicholase Wintona. Tento Angličan přišel koncem roku 1938 do Prahy, aby uskutečnil svůj plán na záchranu 669 židovských dětí, které by jistě neunikly tragickému osudu.

Ač režisér Matěj Mináč natočil snímek jako svůj první (a zatím poslední) hraný celovečerní film, dokázal vytvořit absolutně uvěřitelný a velmi realistický příběh. K tomu mu velkou měrou pomohl výborný scénář Jiřího Hubače. Skvělé herecké výkony vše jen korunují.

Hodnocení Kinobox.cz: 73 %

Pokračování 5 / 15

Na život a na smrt

Proč vidět: Válečný film natočený na základě skutečných událostí

V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové amerických elitních jednotek Navy SEALs vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít, anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt.

maxresdefault.jpg

Předlohou filmu se stala vzpomínková kniha Marcuse Luttrella, jediného vojáka, který krvavý střet s Talibanem přežil a který svou knihou porušil svaté pravidlo SEALs o jejich operacích veřejně nemluvit. Právě Marcus Luttrell obdržel od pozdějšího prezidenta George W. Bushe Námořní kříž, druhé nejvyšší vojenské vyznamenání za statečnost. Poručík Michael Murphy byl posmrtně vyznamenán Medailí cti. 

Není bez zajímavosti, že před začátkem natáčení navštívil režisér Peter Berg rodiny zemřelých vojáků. Ostatně také skutečný Marcus Luttrell, autor předlohy,  kterého hraje Mark Wahlberg, se ve filmu také třikrát objevuje. Film byl navíc natočen poměrně levně. Stál okolo 40 milionů amerických dolarů, točil se pouhých 42 dní a hlavní hvězdy Taylor Kitsch a Mark Wahlberg pracovali za minimální plat, stejně jako režisér Peter Berg, který bral povinný minimální plat 17 000 amerických dolarů týdně.

Hodnocení Kinobox.cz: 77 %

Pokračování 6 / 15

Šakalí léta

Proč vidět: Jeden z nejlepších českých muzikálů

Námětem pro celovečerní debut režiséra Jana Hřebejka se stala stejnojmenná povídka Petra Šabacha z knihy Jak potopit Austrálii. Originální muzikálová komedie je situována do Dejvic konce 50. let, žijících poklidně svým maloměstským způsobem ve stínu rudé hvězdy na špici hotelu Internacional.

10.jpg

Do světa rodičů a jejich ratolestí vtrhne jednoho dne mladík Bejby. Nevinný chuligán svým výstředním oblečením a vášní pro nezvyklé rokenrolové rytmy způsobí pozdvižení. Mládež je nadšena a rodiče si zoufají. I když je svérázný prorok nakonec zničen, pro generaci kluků znamená jeho zjevení klíčový obrat v jejich životě. Postava „muže odnikud“, jenž svou pouhou existencí otřese starými pořádky a který odhalí pod hladkým povrchem jejich lživost, ztělesňuje sen o svobodě a nezávislosti, tolik potřebný pro vymezení se každá generace.

Hřebejk, inspirován Vlasy Miloše Formana i domácí Starci na chmelu, svou výpověď o 50. letech spojuje s výraznou videoklipovou stylizací. Základní dějová linie se zcela přirozeně rozvíjí i v písních a suverénně realizovaných tanečních číslech.

Hodnocení Kinobox.cz: 71 %

 • Režie: Jan Hřebejk
 • Hrají: Jakub Špalek, Josef Abrhám, Sylva Tománková, Jiří Ornest, Martin Dejdar
 • Kde si film můžete pustit: Filmy česky a zadarmo (YouTube)

Pokračování 7 / 15

Vzkaz v láhvi

Proč vidět: Velmi kvalitní severská detektivka

Po osmi letech strávených v Severním moři doputuje tajemný vzkaz v láhvi až na stůl kriminálního Oddělení Q, které se specializuje na staré nevyřešené případy. Detektiv Carl Mørck a jeho asistent Assad jsou vtaženi do temného případu vraždícího psychopata, sektářské víry a unesených dvojic sourozenců, jejichž zmizení nikdo nehlásil. Jen co detektivové začnou záhadu rozplétat, věci se dají do pohybu v ďábelském tempu.

vzkaz_v_lahvi_blikacka_r-750x430.jpg

Třetí díl krimisérie podle knižních předloh spisovatele Jussiho Adler-Olsena navazuje na to nejlepší z tradice severských detektivek. Pokud máte rádi detektivky, tak jste asi příběhy o Oddělení Q četli a víte, že patří k tomu nejlepšímu z tohoto žánru. 

Ze zfilmovaných detektivek tato patří k těm nejlepším a i když jde už o třetí film, tak jde dle mnoha ohlasů o ten nejkvalitnější. Možná někomu nebude po chuti pomalejší rozjezd, ale pak vás nenechá film vydechnout a čeká vás jízda v tryskovém tempu. 

Hodnocení Kinobox.cz: 77 %

 • Originální název:  Flaskepost fra P
 • Kde si film můžete pustit: Stream.cz

Pokračování 8 / 15

Babí léto

Proč vidět: Výborná komedie s českými hereckými legendami

Tragikomický příběh mladého pětasedmdesátníka, věčného snílka, pábitele a recesisty, který na rozdíl od své milované, ustarané manželky, se odmítá smířit s údělem rezignujícího stáří. Svůj život žije jako nikdy nekončící výzvu, v níž každý den se pro něho stává báječnou příležitostí k novému dobrodružství.

c754e1ed-c427-4682-9635-622ff227ed2a

Spolu se svým věrným a oddaným kamarádem z operety přenáší divadelní role do života a splňuje si tak své nesplněné sny. Vystupuje jako emeritní člen Metropolitní operety, který kupuje zámky, jako revizor, horolezec a dobrodinec. V řadě vděčných komických situací, plných jemného i černého humoru, válčí s manželkou o svou bezstarostnost a nezávislost, s níž vždy znova dokazuje, co je to umění žít.

Tento laskavý film o přátelství, lásce a neumírání je posledním, ve kterým si zahrála česká herecká legenda Vlastimil Brodský. Jeho manželku ztvárnila Stella Zázvorková, v dalších rolích září Stanislav Zindulka, Ondřej Vetchý, nebo Jiří Lábus.

Hodnocení Kinobox.cz: 78 %

Pokračování 9 / 15

Prezident Blaník

Proč vidět: Satirická reflexe současné politiky

Seriál Kancelář Blaník asi většina lidí zná. Od doku 2014 běžel na internetové televizi Stream, kde bylo dosud uvedeno pět řad a další speciální díly. Jeho hlavním hrdinou je fiktivní lobbista Tonda Blaník (Marek Daniel), který ovlivňuje chod české politiky svou zakázkovou prací pro její jednotlivé aktéry.

crop-1325863-p201710250822201_520x250.jpeg

Ve celovečerním filmu hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásí prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbí například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. 

Ve filmu zůstávají zachovány zůstávají i Tondovy trademarky jako vulgární mluva, chození na záchod s telefonem, bossing nebo nájezdy na boty. K nim se přidávají povedené gagy typu představování pražských památek čínským zájemcům o ně.

Od prezidentských voleb jsme se zase dostali zase dál a situace je ještě absurdnější než v roce 2018, kdy byl tento film natočen. Přesto určitě stále stojí za shlédnutí. 

Hodnocení Kinobox.cz: 62 %

 • Režie: Marek Najbrt
 • Kde si film můžete pustit: Stream.cz

Pokračování 10 / 15

Django

Proč vidět: Nejkultovnější spaghetti western

Psal se rok 1966 a žánr zvaný spaghetti western zatím nebyl moc známý. Tehdy začínající a ještě nepříliš známý herec Franco Nero dostal roli ve filmu Django. Režisér Sergio Corbucci už zkušený byl a kromě komedií už zkusil i pár prvních westernů; těsně před Djangem natočil například Navajo Joe s tehdy neznámým Burtem Reynoldsem v hlavní roli. 

Django1966.jpg

Franco Nero jako jeden z mála italských herců měl charisma, drsný pohled a tak dostal roli osamělého pistolníka. Ten je nejen rychlejší než ostatní, ale také neváhá zabít každého, kdo se mu postaví do cesty.

Django se obecně považuje za jeden z nejdrsnějších spaghetti westernů – bičují se zde ženy, řežou uši a střílí z kulometu. Hudba, kterou složil Luis Bacalov, je sice variací na skladby Ennia Morriconeho, přesto je skvělá.

Django má několik oficiálních a neoficiálních pokračování. Současná generace diváků asi bude znát jen western režiséra Quentina Tarantina z roku 2012 pod názvem Nespoutaný Django. Stojí za zmínku, že v tomto filmu Tarantino použil nejen legendární titulní píseň z původního filmu, ale navíc se původní Django, tj. Franco Nero, potká s novým. 

Hodnocení Kinobox.cz: 70 %

 • Originální název: Django 
 • Kde si film můžete pustit: Stream.cz

Pokračování 11 / 15

Musíme si pomáhat

Proč vidět: Jeden z nejlepších českých porevolučních filmů

Snímek Jana Hřebejka a Petra Jarchovského se odehrává za druhé světové války a pomocí malých lidských osudů dává konkrétní obsah pojmům hrdinství i zbabělost. Je to nádherný film na téma co nenormální doba udělá s normálními lidmi.

uni.jpg

Bezdětní manželé Čížkovi se rozhodnou v roce 1943 ukrývat v tajné spíži svého bytu židovského uprchlíka Davida Wienera, syna Čížkova bývalého zaměstnavatele. Čížek si uvědomuje nebezpečí, do něhož přivedl svou domácnost i sousedy, avšak pomoc bližnímu v nouzi považuje za samozřejmou věc. Zároveň ale jako značně nehrdinský hrdina umírá strachy. Jeho osobní situaci značně zkomplikuje blížící se konec války, kdy mu hrozí nebezpečí jak ze strany Němců, tak i „poctivých“ českých spoluobčanů…

Film Musíme si pomáhat v roce 2000 získal Českého lva nejen v kategorii Nejlepší film, ale i ve čtyřech dalších. O rok později byl dokonce nominován na Oscara. Řadí se k nejlepších českých filmů, které u nás po revoluci vznikly, a to i díky vynikajícím hereckým výkonů.

Hodnocení Kinobox.cz: 82 %

Pokračování 12 / 15

Ip Man

Proč vidět: Skvělý film o učiteli bojového umění, u něhož se učil i Bruce Lee

Čína, rok 1935. Kluby bojových umění v městě Foshan nabírají na popularitě a Ip Man je nezpochybnitelným vládcem umění Wing Chun, čím dál populárnější verze Kung Fu. Klidný život jeho rodiny a přátel však převrátí vzhůru nohama japonská invaze. Poté, co odmítne učit okupační vojáky svému umění, je přinucen bojovat o své vlastní přežití v sérii výzev, jež vyvrcholí soubojem na život a na smrt s nejlepším japonským bojovníkem.

unnamed.jpg

Film o dnes už legendárním učiteli techniky Wing Chun natočil v roce 2008 režisér Wilson Yip. Hlavní roli si zahrál skvělý Donnie Yen. Není bez zajímavosti, že ač Yen umí mnoho bojových technik, tak před touto rolí znal z Wing Chun pouze základy a to, co předvádí ve filmu, se naučil během devíti měsíců. Natáčení filmu se zúčastnil i nejstarší Yip Manův syn Ip Chun jako konzultant. 

Film Ip Man získal na Hong Kong Film Awards ocenění Nejlepší film. Po velkém úspěchu natočil Donnie Yen další tři filmy o Ip Manovi, ač je o tomto herci známo, že nabídky jiných filmových hitů zásadně odmítal. Události ve filmech jsou sice skutečným životem Ip Mana pouze inspirovány, než aby šlo o reálné vykreslení jeho života, to však nemění nic na tom, že jde o jedny z nejlepších bojových filmů posledních let. 

Hodnocení Kinobox.cz: 81 %

 • Originální název: IP MAN
 • Kde si film můžete pustit: Polmedia Official (YouTube)

Pokračování 13 / 15

Samotáři

Proč vidět: Kultovní česká černá komedie

Tragikomedie o mladých lidech, kteří se na konci 20. století uprostřed velkoměsta snaží nalézt lásku. Nikdy není zcela jasné, kdo ke komu patří a kdo je právě sám. Samotáři jsou lidé, kteří mají všechny nezbytné předpoklady ke štěstí, není jim to však nic platné. Chybí jim totiž člověk, jehož by mohli opravdově, věrně a trvale milovat. Hledají ho a nenacházejí, scházejí se a rozcházejí. Tak plynou jejich životy až do chvíle, kdy pochopí, že problém není v těch, s nimiž se právě rozešli, ale v nich samých...

19.jpg

Oceníte výborné herecké obsazení v čele s výborným, věčně „zkouřeným“ Jiřím Macháčkem, ostatní ale nezůstávají nijak pozadu. Film je i trochu výpovědí o době, kdy lidi uměle nespojovaly sociální sítě – jak sám režisér ostatně nedávno v rozhovoru poznamenal, v dnešní době by Samotáři už nevznikli. 

V roce 2000 byl film nominován rovnou desetkrát na Českého lva, nakonec obdržel jednoho. Dnes už kultovní hořkou komedii natočil režisér David Ondříček podle scenáře Petra Zelenky. Je plná absurdních situací, bizarních postřehů a oblíbených hlášek, které si rádi znovu připomeneme. A jestli Samotáře neznáte, tak to určitě napravte.

Hodnocení Kinobox.cz: 82 %

Pokračování 14 / 15

Hrdina

Proč vidět: Uhrančivá vizuální filmová báseň

Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol – sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Při natáčení tvůrci spolupracovali i s čínskou armádou, a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. 

Hero-233850726-large.jpg

Rozpočet velkofilmu Hrdina několikrát překročil prostředky vložené do známého oscarového filmu Tygr a Drak. Režisérem filmu je Zhang Yimou, dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaný na Zlatou Palmu.  Film Hrdina byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (hrála ve zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li.

Je to skvělý akční, ale daleko spíše umělecký film. Nabídne nejen úchvatnou obrazovou stránku, vizuálně propracované záběry, ale i poetický a působivý, byť jednodušší příběh. Souboje jsou parádní, hudba a zejména výprava výtečná. Nemusíte mít rádi akční filmy, tento se vám však bude líbit.

Hodnocení Kinobox.cz: 77 %

 • Originální název: Hero
 • Režie: Yimou Zhang
 • Kde si film můžete pustit: Polmedia Official (YouTube)

Pokračování 15 / 15

Byl jsem mladistvým intelektuálem

Proč vidět: Krátký, ale překvapivě velmi povedený film

A na závěr máme jednu perličku. Pamětníci si zajisté vybavují předrevoluční doby a začátek devadesátých let, kdy na videokazetách lidé hltali béčkové filmy. Televizní vysílání nenabízelo mnoho, na internet jste mohli zapomenout. Béčkové horory a akční filmy samozřejmě byl pepřovým sprejem v očích intelektuálně laděných diváků. Přičemž samozřejmě nechyběly hlubokomyslné debaty, nad nepochopenou filosofickou hloubkou béčkové produkce. 

maxresdefault.jpg

A tak věčný konflikt zastánců komerční produkce s příznivci vysokého umění dostal podobu krvelačného hororu Byl jsem mladistvým intelektuálem. Michal David v něm vítězí nad sektářským filozofováním, sémě intelektualismu je však zaseto. Tato parodie béčkových filmů je zároveň jejich oslavou i parodií sebe sama.

Za filmem stojí herec, scénárista, producent a režisér Marek Dobeš, ve filmu si zahráli i Jan Hrušínský, Vladimír Brabec či František Fuka.

Hodnocení Kinobox.cz: 73 %

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, Max, Disney+ a dalších streamovacích službách.

Určitě si přečtěte

Články odjinud