15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

3. března 2023
TWEET SDÍLET
Když se chcete podívat na povedené filmy zdarma a česky, nemusíte pirátit. Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí.

U mě dobrý

Proč vidět: Kvalitní pohodová česká komedie

V zahrádkářské kolonii na Libeňském ostrově se počátkem 90. let schází v malé hospůdce U Buddyho parta kamarádů, nepříliš úspěšných spokojených outsiderů. Bývalý disident Tonda, rybář Láďa s kamarádem Frantou, nesmělý Kája, Tondův otec Balun, či bývalý kouzelník Mrklas (přezdívka z Mr. Class).

Klepněte pro větší obrázek

Kamarádi hrají desetníkový mariáš, prožívají drobné životní radosti i ústrky, ovšem jednoho dne se spojí, aby pomohli Kájovi, který se stal obětí bandy skořápkářů. Mrklas vymyslí podraz, potřebuje však pomoc všech štamgastů Tondovy hospůdky. Samozvaní mstitelé nadšeně vezmou spravedlnost do svých rukou a pustí se do velkého dobrodružství.

Film režíroval jeden z nejúspěšnější polistopadových režisérů Jan Hřebejk (Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo), o nádherné vykreslení charakterů postav se postarala spousta známých herců a hereček, například Bolek Polívka, Jiří Schmitzer, Lenka Vlasáková, Miroslav Vladyka, Josef Somr, Petr Forman, Boris Hybner, Jakub Kohák.

Vážnější tvorba režiséra Jana Hřebejka vám možná nemusí sednout, ale tuhle pohodovou komedii se nenechte ujít.

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Filmy on-line, Filmy zdarma