1More Piston: jak hrají sluchátka od výrobce pro Xiaomi (test)

18. září 2019
TWEET SDÍLET

Plusy

 • opletený kabel
 • tvar špuntu
 • dálkové ovládání
 • vyvážený projev

Minusy

 • neopletená část kabelu
 • zkreslení při vysoké hlasitosti
8/10
Hodnocení

Značka Xiaomi je na českém trhu známá především díky levným mobilním telefonům s dobrým poměrem cena/výkon. V nabídce však má i několik různých modelů drátových a bezdrátových sluchátek, z nichž některá jsme měli možnost otestovat.

Jedním z modelů byly také malé špunty s označením Piston, které si nechává Xiaomi vyrábět a dodávat třetí stranou. A právě společnost 1More je údajně oním výrobcem, který se rozhodl vstoupit na trh sluchátek pod vlastní značkou. V nabídce najdete zejména špuntové modely v drátovém i bezdrátovém provedení, které zaujmou ve většině případů osazením více měniči.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

My jsme však vyzkoušeli úplný základ s označením 1More Single Driver – sluchátka zde mají klasickou konstrukci s jedním měničem a jejich design je velmi podobný právě Xiaomi Piston. Vedle designu má tento model i velmi podobné balení.

Konstrukce a zpracování

Co tedy v balení najdete? Papírová krabička ukrývá dvě další krabičky, přičemž v jedné (papírové) je transportní pytlík a kovový klip pro uchycení kabelu k oblečení, ve druhé (plastové) pak najdete gumový výlisek, na němž je navinutý sluchátkový kabel a usazené samotné špunty.

Klepněte pro větší obrázek

Celkově působí tovární zpracování velmi dobrým dojmem, bez jakýchkoli přešlapů. Kabel je ukončen zahnutým čtyřpólovým jackem 3,5 mm s kovovým tělem a krátkým gumovým krčkem, který slouží jako prevence přelomení kabelu.  Samotný kabel je pak má textilní opletení až do místa, kde se rozděluje na dva – zde je také kovový segment, z něhož pak vycházejí dva tenčí kabely s klasickým pogumovaným povrchem a na jejich konci jsou pak kovové špunty s krátkým gumovým krčkem kolem kabelu.

Popsané řešení je sice praktické, jelikož textilní opletení nemá tendenci se stáčet jako guma, není tolik náchylné na agresivní pot a vypadá i robustněji. Ovšem zejména z důvodu potu bych určitě kvitoval opletené celé délky kabelu.

Klepněte pro větší obrázek

Část kabelu k pravému sluchátku je osazena jednoduchým ovládáním s třemi tlačítky, kterými můžete pozastavit/spustit přehrávání nebo přijmout hovor a měnit hlasitost. Ovládání je plastové a trojice tlačítek je volnější takže při nárazu ovladače o oblečení slyšitelně cvakají, to se samozřejmě týká i jejich stisku, který je sice hlasitější, ale jasně čitelný a přesný. Prostřednímu multifunkčnímu tlačítku chybí výstupek pro snadnější orientaci při slepém stisknutí, má však vystouplé okraje, takže jej celkem spolehlivě nahmatáte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tělo špuntů je hliníkové s výraznou „nožičkou“ skrze kterou je veden kabel, vnitřní část přiléhající ke kůži je plastová, stejně jako krček s nasazeným silikonovým špuntem.

Komfort nošení

Právě krček je stejně jako u Xiaomi Piston zahnutý v úhlu cca 30°, takže komfort nošení je velmi vysoký – krček s nasazeným špuntem krásně zapadne do zvukovodu a zbytek těla sluchátka nijak zásadně netrčí z ucha. 

V balení najdete tři velikosti silikonových špuntů, takže zvolit si tu ideální nebude příliš obtížné. Použitý silikon je matný, tudíž méně kluzký než lesklá varianta, která se na výrobu špuntů používá. Límec, který se nasazuje na krček špuntu je ze silnějšího červeného silikonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zejména díky tvaru sluchátka nehrozí jeho samovolné vytažení z ucha při pohybu nebo zatahání za kabel, svůj díl na tom má i silikonový špunt. Ten je v uchu příjemný a nikde nic netlačí, musíte však počítat s mírně nižší mírou pasivní izolace zvuků z okolí – pomoci může volba krapet většího špuntu, který utěsní zvukovod, ovšem to již není příliš pohodlné. Alternativou mohou být samozřejmě pěnoví špunty s lepším utěsněním.

Z pohledu používání není sluchátkům co vytknout, mimo již zmíněné kombinace dvou různých kabelů, přičemž neopletená část bude zřejmě méně odolná vůči potu a také se více stáčí, což může být otravné. Vzhledem ke kovovému provedení těla je třeba počítat s tím, že v zimě, vás budou sluchátka studit do uší.

Hudební projev

Osazené měniče mají udávaný frekvenční rozsah 20–20 000 Hz a sluchátka pak celkovou impedanci 32 Ohm, což je o něco více, než bývá u podobných sluchátek obvyklé, nicméně v kombinaci s mobilním telefonem to není žádnou překážkou a hrají dostatečně nahlas.

Při prvním poslechu zaujmou sluchátka velmi dobrým podáním prostoru, který je poměrně široký. Další čeho si všimnete, bude celková vyváženost všech pásem. 

Basů je zde dostatek a sluchátka umí reprodukovat i velmi hluboké kmitočty, nicméně jejich projev je střídmější, takže milovníkům dunící hlavy nebudou příliš vyhovovat – na druhou stranu úderné basy elektronické hudby jsou zde bez problémů poslouchatelné delší dobu.

Střední pásmo je velmi dobře zastoupené a svým množstvím naprosto vyhovující, řečové pásmo je skvěle srozumitelné. Výšek je také dostatek a mají příjemný projev bez nádechu syntetičnosti, při vyšších hlasitostech však mají občas tendenci k mírnému zkreslení a agresivnosti.

Celkově je zvukový projev sluchátek na velmi dobré úrovni a měl by uspokojit prakticky kohokoli. Dynamika je dostatečná a zastoupení jednotlivých pásem také dobré, snad jediným nedostatkem je zde krapet zastřený projev, kterému chybí větší čistota a ostrost – v tomto jsou sluchátka velmi podobná modelu Xiaomi Piston.

Má je tedy smysl koupit? Upřímně řečeno z hlediska hudebního projevu určitě ano, ovšem s přihlédnutím k ceně, bych se spíše přikláněl ke zmíněnému modelu Xiaomi Piston, který pořídíte za poloviční cenu a zvukový rozdíl mezi oběma modely bude velmi malý. 

Víceměničové provedení sluchátek by mohlo přinést ještě o něco čistší a jasnější reprodukci. Sice za vyšší cenu, ovšem podle dostupných recenzí je i tato velmi příznivá při srovnání s konkurencí. 

1More Piston Single Drive (1M301)

Cena: 990 Kč

 • konstrukce: intraaurální špuntová sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: kabel, 1,25 m
 • frekvenční rozsah: 20–20 000 Hz
 • impedance: 32 Ohm
 • citlivost: 98 dB
 • funkce: ovládání přehrávače a telefonních hovorů 
 • hmotnost: 15 g
 • příslušenství: transportní pytlík, spona na oblečení

Témata článku: Testy, Sluchátka, Sluchátka na Heureka.cz

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Kdo by nechtěl vrátit čas a něco změnit? Vybrali jsme nejlepší komedie, sci-fi, vážnější i zamilované filmy, které mají společné téma cestování v čase.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory