1More Stylish Dual: dostupné dvouměničové bezdrátové špunty, které kombinují kvalitní zvuk a stylový design [test]

11. listopadu 2019
TWEET SDÍLET
Za 1 800 Kč dostanete velmi dobrá lehká Bluetooth sluchátka, která nedělají ostudu ani vzhledem, ani zvukem. Dvouměničové špunty zvukově výborně mixují přesnost se zábavností. Stylový design nebije do očí, ale však ani tuctový. Jestli se smíříte s menší výdrží, tato lehká bezdrátová sluchátka můžou být přesně to, co hledáte.

Plusy

 • zvukový projev
 • rychlé nabíjení
 • tvarování sluchátek

Minusy

 • tužší kabel sluchátek
 • nižší výdrž baterie vzhledem ke konstrukci
8/10
Hodnocení

Ačkoli není značka 1More na českém trhu příliš známá, její výrobky patří podle nejrůznějších recenzí a zkušeností mezi povedené kousky, které zaujmou nejen velmi dobrým zvukem, ale také příjemnou cenou ve srovnání s konkurencí zvučnějších jmen.

Z portfolia 1More jsme zatím měli možnost vyzkoušet základní jednoměničové drátové špunty. Nyní přišel čas posunout se o dvě třídy výš – testovaný model 1More Stylish Dual je jednak bezdrátový a jednak jsou sluchátka osazena dvěma měniči, což by mělo přinést plnější zvuk.

Konstrukce a zpracování

Výrobce se vydal – pro mne osobně – nejlepší cestou návrhu bezdrátových špuntů v podobě pružného silikonového nákrčníku, který je ukončen krátkým kabelem se sluchátkem.

Tento typ konstrukce netrpí na samovolné vytahování sluchátka z ucha vinou těžší baterie nebo ovládacího panelu, který je integrován do kabelu a ani se nejedná o true wireless špunty, které jsou obvykle rozměrné. Výhodou je také obvykle větší výdrž díky baterii integrované do nákrčníku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V případě modelu 1More Stylish Dual je nákrčník silikonový, zakončený plastovými válečky – na levém najdete veškeré ovládací prvky a napájecí konektor. Kabely, které vedou z válečků jsou poměrně silné a ačkoli poddajné, mají velmi dlouhou tvarovou paměť.

Klepněte pro větší obrázek
Vybrat si můžete ze čtyř barev

Sluchátka mají plastové lakované tělo, které na první pohled vypadá jako kovové, Vnitřní část je vyrobena z odlišného materiálu a tvoří jeden kus s krčkem, zakončený, kovovou síťkou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Špunty jsou zde z matného silikonu stejné barvy, jako zbývající části sluchátek a v balení najdete dvě varianty – klasické špunty nebo jejich větší variantu, která pokrývá silikonem i tělo sluchátka, takže by měla méně klouzat a být příjemnější na dotyk. Potěší také plastové vyztužení kabelu u těla sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek

Celkové zpracování je velmi dobré a nikde není vůle nebo nezačištění spoje, snad jen použité materiály a jejich povrchová úprava působí trochu lacině. Součástí balení je plastový transportní pytlík, nabíjecí USB – microUSB kabel a celkem čtyři páry špuntů. Balení rozhodně zaujme svým provedením.

Komfort a ovládání

Z pohledu ovládání zde není moc nad čím přemýšlet, standardní sestava tlačítek umožňuje standardní ovládání – na levém konci nákrčníku je kolébkový ovladač hlasitosti / posunu mezi skladbami, před ním pak hlavní multifunkční tlačítko pro zapnutí/vypnutí a přehrávání/pozastavení skladby či pro příjem/položení telefonního hovoru. Nabíjecí konektor je ve spodní části pod ovladačem hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka komunikují v anglickém jazyce ženským hlasem a oznamují zapnutí, vypnutí, přepnutí do režimu párování a stav baterie (vždy při zapnutí)

Komfort je při nošení nadmíru dobrý, nákrčník drží přesně tma kde má a nijak se na krku při pohybu neposouvá. Sluchátka mají mírně zahnuté tělo, jako tomu je u modelu Piston a vlastně u všech modelů 1More. Díky tomu trošku lépe a hlouběji zapadnou do zvukovodu a při volbě správné velikosti špuntu vás nadmíru dobře izolují od okolních zvuků.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Snad jediným negativem jsou krátké kabely od nákrčníku je sluchátkám, v balení je najdete ohnuté do připravené vylisované formy a poměrně dlouho si drží svůj tvar. V důsledku toho nevisí kabely volně podél krku, ale spíše se kroutí a trčí mírně do strany, což občas vede k tomu,  že jimi zachytíte o zip oblečení. Není to sice zásadní chyba, ovšem je třeba počítat s menší poddajností použitých kabelů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hudební projev

Přímo v názvu sluchátek se chlubí výrobce osazením dvojicí měničů, na obalu se pak dočtete, že se jedná o grafenový a titanový měnič, které by měly produkovat krystalicky čistý zvuk.

Klepněte pro větší obrázek

A není zásadní důvod proč mu nevěřit. Zvukové podání je velmi vyrovnané s dostatečným nádechem zábavnosti, avšak stále přesné. Basová složka je zde výraznější a stabilnější, nikoli však ohlušující – naladění společně se zbývajícími pásmy je velmi dobré.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Střední frekvence jsou čisté a reprodukce hlasu či zpěvu nedělá sluchátkům žádný problém, s výškami je to podobné. Jejich množství je vhodně zvolené, a nemají uměle znějící vysoké frekvence. Snad jen při velmi vysoké hlasitosti občas výšky znějí agresivně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tady se zkrátka při naladění někdo snažil a povedlo se to, přímé srovnání s modely, které jsou osazené pouze jedním měničem se přímo nabízí a pravdou je, že dvojice měničů dokáže celé spektrum podat lépe a čitelněji. Podstatným rozdílem je také lepší lokalizace prostoru, i když i v tomto směru by to mohlo být o krůček dál.

Verdikt

Koupit nebo ne? Za mne rozhodně ano, kvalitní provedení a zvuková charakteristika tento model předurčují mírně náročnějším posluchačům. Mladší generace jistě ocení různorodé barevné provedení.

Co tedy sluchátkům vytknout? Snad jen tužší kabel, který není tak poddajný, použití micro USB namísto USB-C, které se pomalu stává standardem mezi mobilními zařízeními. Plusem by jistě bylo i magnetické sepnutí sluchátek, pokud je nepoužíváte

1More Stylish Dual (E1024BT)

Cena: 1790 Kč

 • konstrukce: intraaurální bezdrátová špuntová sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 4.2 (protokol: HFP, A2DP, AVRCP)
 • frekvenční rozsah: výrobce neudává
 • impedance: 32 Ohm
 • baterie: 125 mAh, 6 hodin přehrávání , 50 min nabíjení
 • funkce: ovládání přehrávače a telefonních hovorů 
 • hmotnost: 23,5 g
 • barva: růžová, zelená, zlatá, černá
 • příslušenství: transportní pytlík, nabíjecí kabel, špunty, 

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Recenze, Hi-Fi systémy na Heureka.cz