28× nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012 (video)

10. února 2012
TWEET SDÍLET
28× nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012 (video)
Letos to vypadá na hezkou úrodu. Scottův Prometheus, Cuarónův zatím tajemný projekt Gravity nebo Atlas mraků v režii Wachowských. Podívejte se na ukázky z filmů.

Ghost Rider 2

Kritické ohlasy na jedničku pekelného jezdce byly sice příšerné a sklidila po právu posměch komiksových fanoušků, komerční úspěch byl ale přesně opačný. Není tedy divu, že Nicolas Cage, u něhož s nostalgií v oku vzpomínáme, že hrál kdysi taky v dobrých filmech, přijal nabídku na pokračování tohoto akčního kousku. Došlo k výměně režiséra, takže změna k lepšímu je očekávána.

Johnny Blaze, nesoucí v sobě stigma ďáblova lovce, se skrývá na vzdáleném místě vevýchodní Evropě. Tam si ho najme tajná náboženská sekta, která chce, aby ochránil mladého chlapce Dannyho (Fergus Riordan) před ďáblem (Ciarán Hinds). Nejdříve se zdráhá přijmout zodpovědnost, ale pak výzvu přijme jako jediný způsob, jak sebe sama navždy zbavit kletby Ghost Ridera.

V režii dua Mark Neveldine a Brian Taylor, stojícího za oběma díly Zastav a nepřežiješ, se můžeme těšit na Cageovy psí oči, zpomalené akční záběry soubojů s protivníky, jež sem zřejmě zabloudili zřejmě z Matrixu nebo Bladea, Christophera Lamberta v záporácké roli a ohňovou show motorkáře, co má místo hlavy hořící lebku.


John Carter: Mezi dvěma světy

Pro svůj debut na poli hraného filmu zvolil scenárista (Toy Story: Příběh hraček, Příšerky s.r.o.) a režisér (Hledá se Nemo, VALL-I) studia Pixar Andrew Stanton předlohu na motivy knižní série Edgara Rice Burroughse.

Tvůrce Tarzana stvořil i postavu zlatokopa a veterána americké občanské války Johna Cartera (Taylor Kitsch), který je blíže nepopsanou mystickou silou teleportován při útěku před Indiány na planetu Mars. Při úniku ze zajetí čtyřrukých zelených barbarů se seznamuje s princeznou Dejah Thoris (Lynn Collinsová), která ho požádá o pomoc. Díky prostředí s menší gravitací převyšují fyzické schopnosti jeho pozemských svalů schopnosti místních obyvatel a Carter se pro ně stává supermanem.

3D podívaná s hvězdným obsazením (Mark Strong, Willem Dafoe, Samantha Mortonová) kombinuje žánry sci-fi a fantasy v dobrodružném příběhu, který má díky knižní předloze zaděláno na další případná pokračování. A režisér Andrew Stanton by s adaptací této látky mohl překvapit stejně příjemně jako jeho studiový kolega Brad Bird v jeho hraném debutu Mission: Impossible - Ghost Protocol.


Hunger Games: Aréna smrti

Režisér Gary Ross (Městečko Pleasantville, Seabiscuit) se ujal fantasy série z pera Suzanne Collinsové.

Přenáší nás do světa budoucnosti, v němž se na troskách bývalé severní Ameriky rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitol a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne tvrdou rukou a jejich poslušnost si udržuje konáním her nazvaných Hunger Games. Jde o zvrácenou televizní reality show, v níž každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.

Šestnáctiletá Katniss (Jennifer Lawrenceová) chce zachránit svou vylosovanou sestru a nabídne svou účast v zápolení dobrovolně. Dokáže přežít v divočině, kde jí soupeři usilují o život?

Trailery mě nechávají poměrně chladným a trochu se bojím, že namísto rozběhu nové úspěšné série, s níž producenti počítají a jíž by chtěli zaplnit mezeru po Harry Potterovi, se dočkáme něčeho na způsob Letopisů Narnie nebo otravné Twilight ságy.


Hněv Titánů

Polobůh a Diův syn Perseus (Sam Worthington) žije poklidným životem vesnického rybáře a otce desetiletého Helia. Deset let poté, co porazil obrovského Krakena, stojí ale před novou výzvou. Vydat se do podsvětí, kde musí osvobodit Dia (Liam Neeson) a přemoci Titány, kteří se proti němu spikli. Jen tak s pomocí královny Andromedy (Rosamund Pikeová), Poseidonova polobožského syna Argenora (Toby Kebbell) a padlého boha Hefaista (Bill Nighy) zachrání celé lidstvo.

V druhém díle akční fantasy došlo k výměně na postu režiséra a jihoafrický řemeslník Jonathan Liebesman (Světová invaze) slibuje v pokračování větší porci akce i zvládnutější 3D provedení.

Témata článku: Filmy, Sci-fi

Určitě si přečtěte

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Pokračovatel úspěšného rodu OLEDů s precizním obrazem a fascinujícím zvukem přichází. Přiblíží své kvality alespoň na dohled k předchůdci? Nebo ho porazí o koňskou délku? Máme výsledek!

21 Alexandr Bray

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

37 Jaromír Puk

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Netflix je oficiálně v češtině. Ztratily se z něj některé filmy, takhle je vrátíte zpět

Konečně se naplno rozjíždí i v České republice souboj Netflixu proti HBO GO. Dosavadní náskok HBO v lokalizovaném obsahu se začíná zmenšovat.

18 Tomáš Holčík

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

27 Marek Čech, Vojtěch Malý

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

5 Jakub Michlovský