28× nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012 (video)

10. února 2012
TWEET SDÍLET
28× nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012 (video)
Letos to vypadá na hezkou úrodu. Scottův Prometheus, Cuarónův zatím tajemný projekt Gravity nebo Atlas mraků v režii Wachowských. Podívejte se na ukázky z filmů.

Havran

James McTeigue, který spolu s bratry Wachowskými představil anarchistickou adaptaci grafického románu Davida Lloyda V jako Vendeta, se nechal v názvu svého filmu inspirovat slavným dílem jednoho ze zakladatelů moderní detektivní literatury Edgara Allana Poea (Jáma a kyvadlo).

O havraním never more to sice nebude, ale ze společenského vyvržence Poea (John Cusack) učinil režisér jednoho z dvojice pátračů po sériovém vrahovi, který se zjevně při páchání hrůzných činů inspiroval spisovatelovým dílem. O pomoc při jeho dopadení proto požádá detektiv Fields (Luke Evans) právě Poea, jehož vyzve, aby přispěl k zastavení tohoto krvavého šílenství.

Dle prvních trailerů je znát, že se režisér veze na módní vlně zájmu o sherlockovské látky a z Havrana činí něco na způsob pochmurné viktoriánské detektivky s pátráním, jak vystřiženým z Fincherova Sedm. Cusackovo zastřihnutí vousů se zjevně inspiruje tím Sherlockovým z Ritchieho provedení a my můžeme být zvědaví, zda i jeho parťácká chemie s Evansem bude fungovat tak jako ta Downeyho Jr. s Judem Lawem. Pokud ano, vůbec bych se nedivil, kdyby došlo ke vzniku nové detektivní série a určitě bych ji přivítal.


Bitevní loď

Taylor Kitsch, který se představí v Johnu Carterovi, podruhé. Tentokrát v adaptaci stolní hry, v níž flotila válečných lodí narazí při mezinárodním námořním výcviku na vesmírnou loď mimozemské rasy, známé pod označením Vladaři. Ti přicházejí na planetu Zemi postavit svou základnu v oceánu a spojenecká flotila se jim v tom bude snažit všemi prostředky zabránit.

Režisér Peter Berg (Království, Hancock) představuje svou variaci na téma „světové invaze“ mimozemských tvorů, v níž se objeví Liam Neeson nebo Alexander Skarsgärd. Z ukázek je patrné, že nás nic originálního, co bychom už několikrát neviděli jinde, nečeká.


Avengers

Iron Man (Robert Downey Jr.), Hulk (Mark Ruffalo), Thor (Chris Hemsworth) a Kapitán Amerika (Chris Evans) už se svých samostatných filmů dočkali. Hawkey (Jeremy Rener) a Black Widow (Scarlett Johanssonová) si ještě musí počkat.

Hvězdná sestava mstitelů v crossoveru marvelovského studia, který ukáže, zda dosavadní filmová představení jednotlivých hrdinů byly jen čekáním na velké superhrdinské finále. Ředitel mezinárodní mírové agentury S.H.I.E.L.D. Nick Fury (Samuel L. Jackson) dává dohromady tým, který by odvrátil nebezpečí světové katastrofy a hledá v řadách chodících a létajících ikonických supereg.

Z nich jsem nejvíce zvědavý na premiérové vtělení Marka Ruffala do role zeleného zuřivce Hulka. Režisér Joss Whedon, jenž stojí za seriály Firefly nebo Kancl, by pak mohl být zárukou toho, že vedle bombastické akce se dočkáme i ironického a sebeironického podání sžívání a interakce ústředních komiksových postav.


Muži v černém 3

Deset let dělí agenty J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) od jejich posledního setkání s vesmírným šmejdem. Ve třetím pokračování úspěšné sci-fi komedie bude muset agent J cestovat do minulosti, aby se pokusil zastavit mimozemskou hrozbu. Zároveň se bude snažit zachránit svého parťáka K, který již přes čtyřicet let nežije. V minulosti se setká s jeho mladším a podstatně nerudnějším vydáním (Josh Brolin).

Will Smith se po čtyřech letech od Hancocka vrací k hraní a Barry Sonnenfeld po šesti od produkování seriálů zpět k celovečernímu filmu. Květen nám napoví, zda půjde opět o kasovní trhák nebo průšvih typu Wild Wild West.


Sněhurka a lovec

Se Sněhurkou se letos v kinech potkáme hned dvakrát. Oproti parodické modernizaci v režii Tarsema Singha tahle vypadá na hororovou výpravnou fantasy s akčním spádem. Debutující režisér Rupert Sanders obsadil do role zlé královny Charlize Theronovou, Sněhurku svěřil Kristen Stewartové (Twilight sága) a myslivci, který ji měl v lese připravit o život, propůjčil svou urostlou postavu představitel Thora Chris Hemsworth.

Právě vztah Sněhurky a myslivce, kteří naplánují společnou vzpouru proti tyranské královně, se stává ústřední zápletkou této variace na známou grimmovskou látku.

 

Témata článku: Filmy, Sci-fi

Určitě si přečtěte

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

43 Marek Čech

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Dříve luxusní sluchátka s aktivním potlačením hluku ztratily svoji exkluzivitu a pořídíte je za pár stovek v prodejně s potravinami. Fungují, jsou vcelku účinné, ale musíte počítat s několika kompromisy.

5 Petr Březina

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

40 Jaromír Puk

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Zájem o zcela bezdrátová (True Wireless) od jejich uvedení na trh raketově roste. Novinka Sony WF-1000XM3 míří na nejvyšší příčky a právem. Kombinuje výborný zvuk, skvělé potlačení hluku a příkladnou ergonomii. Zkrátka máme tu novou referenci pro ostatní a nejlepší True Wireless sluchátka na trhu.

43 Jaromír Puk