28× nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012 (video)

10. února 2012
TWEET SDÍLET
28× nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012 (video)
Letos to vypadá na hezkou úrodu. Scottův Prometheus, Cuarónův zatím tajemný projekt Gravity nebo Atlas mraků v režii Wachowských. Podívejte se na ukázky z filmů.

Prometheus

Ridley Scott (Blade Runner, Thelma a Louise, Gladiátor) se vrací ke kořenům své tvorby a žánru, který pomáhal svým prvním vetřeleckým příspěvkem z roku 1979 definovat.

Kusé zprávy o Prometheovi naznačují, že by se měl odehrávat ve stejném fikčním světě jako Vetřelci, časově ale před nimi. V roce 2058, kdy archeologové, vědci a výzkumníci pátrají po stopách původu života na planetě Zemi a narazí na civilizaci mimozemšťanů, která má technologii, umožňující tvorbu nového života i nových světů.

Uctívaný režisér se při zpracování námětu obešel bez módního 3D formátu, ale rozhodně ne bez zajímavého hereckého obsazení, jež tvoří Noomi Rapaceová (švédská verze trilogie Milenium), Michael Fassbender, Guy Pearce nebo Charlize Theronová.

Film údajně natáčí ve dvou variantách, v tvrdší R-kové verzi a té, přístupné od třinácti let. Pro sci-fi fanoušky jde o nejočekávanější film sezóny.


Amazing Spider-Man

Reboot nebo prequel pavoučí série, již dosud opečovával Sam Raimi.

Vracíme se do středoškolských let Petera Parkera, kterého si zahraje místo Tobeyho Maguirea Andrew Garfield, jenž zaujal úlohou Eduarda Saverina v The Social Network. Šikanovaného studenta Petera při školní exkurzi pokouše radioaktivní pavouk, který mu propůjčí hbitost, zesílený instinkt, rychlost, nadlidskou sílu, umění šplhat po zdi a další výjimečné schopnosti. Ty využije v souboji s přítelem, který se nechtěně mění v přerostlého, zeleného a šupinatého Lizarda (Rhys Ifans).

Spider-Man(ovský) restart svěřilo studio Columbia Pictures Marku Webbovi, jenž natočil možná nejlepší (anti)romantickou komedii posledního desetiletí 500 dní se Summer, takže počátečního důvěra k celému projektu se s jeho jménem a slibovaným příklonem k větší realističnosti u mě trochu rozpouští.


Total Recall

Do remaku Verhoevenovy sci-fi z roku 1990 podle předlohy vizionářského šílence Philipa K. Dicka se pustil autor a režisér prvních dvou dílů Underworld série Len Wiseman.

Tvůrce, jenž si dobře poradil se čtvrtou Smrtonosnou pastí, se rozhodl původní předlohu oproti předchozí filmové verzi více zcivilnit, čemuž odpovídá i pojetí hlavní role Colinem Farrellem, který nahradil Arnolda Schwarzeneggera.

Ocitáme se v roce 2084, kdy spolu Euroamerica a Nová Šanghaj soupeří o nadvládu nad světem. Tovární dělník Douglas Quaid (Colin Farrell) nemá peníze na dovolenou a proto si nechá implantovat vzpomínky tajného agenta z dovolené na Marsu. Při implantaci ale zjišťuje, že jedny už vlastní a to člena odboje proti tyranskému guvernérovi. Pronásledován zabijáky se vydává se na Mars, kde chce zjistit, kým vlastně je a co jsou jeho vzpomínky.

 


G.I. Joe: Odveta

Režiséra Stephena Sommerse (Mumie) a většinu členů speciální jednotky G.I. Joe z jedničky nahradili v pokračování nováčci. Zůstal Channing Tatum jako drsňácký správňák Duke a mlčenlivý šermířský černooděnec Ray Park jako Snake Eyes. Nově přibyla uniformovaná sexbomba Adrianne Palickiová jako Lady Jane a především dva opravdu těžkotonážní borci akčního žánru. Bruce Willis coby generál Joe Colton, který v týmu zřejmě převezme otěže po Dannisovi Quaidovi a Dwayne „The Rock“ Johnson v úloze Roadablocka, který kulomet drží v ruce jako by měl váhu pistole.

Záporáky z organizace Cobra zas posílí Ray Stevenson, jehož budete znát ze seriálu Řím a jenž vedle s lukem obratně zacházejícího Arnolda Voslooa (Mumie) půjde oživlým G.I. Joe panáčkům z hračkářského koncernu Hasbro po krku.

Velký otazník vzbuzuje jméno režiséra Jona M. Chua, který svou lásku k hudbě a tanci vtělil do dvojky a trojky filmové série Let´s Dance a dokumentu o Justinu Bieberovi. Třeba ale jeho cit pro pohyb a poučení asijskou akční školou bude pro danou látku to pravé.


Resident Evil: Odveta

Režisér Paul W.S. Anderson v pátém dílu série, vycházející z videoherního základu, opět vytáhne z domácího šatníku své manželky Milly Jovovichové oblíbené latexové oblečky, které jim při domácích postelových hrátkách na zombíky přinesly tolik chvil radosti a bude se snažit přesvědčit diváky, aby s ním sdíleli jeho fetišistické fantazie.

Čtyřka se i díky použité 3D konverzi obrazu stala nejúspěšnější částí ságy a tak není divu, že i v pětce dostane chatrná zápletka béčkového ražení trojrozměrný kabátek. Alice bude dál pátrat ve světě přeživších, zasažených virem, jež dělá z lidí nemrtvé, po původcích epidemie ze společnosti Umbrella. Cesta jí tentokrát zavede do Tokia, New Yorku, Washingtonu a Moskvy a společnost jí při tom bude dělat Michelle Rodriguezová.

 

Témata článku: Filmy, Sci-fi

Určitě si přečtěte

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Rambo: Poslední krev – brutální variace na 96 hodin a Sám doma [recenze filmu]

Válečný veterán John Rambo se loučí zaměnitelným filmem o únosu a pomstě z rodu 96 hodin, který má nevyrovnané tempo vyprávění a brutální akční koncovku.

15 Marek Čech

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

24 Jaromír Puk

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

39 Jaromír Puk