28× nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012 (video)

10. února 2012
TWEET SDÍLET
28× nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012 (video)
Letos to vypadá na hezkou úrodu. Scottův Prometheus, Cuarónův zatím tajemný projekt Gravity nebo Atlas mraků v režii Wachowských. Podívejte se na ukázky z filmů.

The Divide

Francouzský režisér Xavier Gens, od něhož jsme mohli vidět nepříliš zdařilou adaptaci videoherního námětu Hitman, se rozhodl zabrousit do vod apokalyptického žánru.

Skupinka lidí se před jakýmsi obrovským a nečekaným ohnivým výbuchem schová ve sklepení newyorského mrakodrapu, kde byl přičinlivostí paranoidního správce domu vybudován provizorní atomový kryt. Nikdo z nich neví, co se doopravdy stalo, zda někdo přežil i co bude následovat. Brzy se ale začnou objevovat lidé v podivných oblecích, připomínajících ochranné skafandry.

Situace uvnitř uzavřené skupiny houstne, někdo bere do ruky sekeru a z bezpečného úkrytu se stává klaustrofobická past. A začíná se rozehrávat intenzivní psychothrillerová jízda, jíž se účastní Michael Biehn, Peter Stormare nebo Rosanna Arquetteová. Dokážou se spojit proti společnému nepříteli a přežít nebo podlehnou vyhroceným následkům ponorkové nemoci, jež je zcela paralyzuje?


Iron Sky

Na konci druhé světové války byly z tajné nacistické základny postavené na Antarktidě vypuštěny vesmírné lodě, určené k založení vojenské centrály na odvrácené straně Měsíce. V roce 2018 má být tato síla použita k invazi na Zem a jejímu ovládnutí. Zkáza se blíží a ti, co se dosud skrývali, chtějí znovu k moci!

Koprodukční sci-fi komedie finského režijního debutanta Timo Vueronsola pracuje s natolik bizarně béčkovou zápletkou, že není možné odolat. Zvlášť když trailery, připomínající vizuálním laděním Svět zítřka, vypadají tak slibně.


The Cabin in the Woods

Scénář od Josse Whedona (Firefly, Avengers) a Drewa Goddarda (Alias, Ztraceni, Monstrum), který se ujme i režie, by mohl být zárukou, že otřepaná hororová zápletka o skupince mladých lidí, kteří vyrazí zapařit do srubu v přírodě a potká je přitom něco velmi nemilého, se v jejich rukou promění ve velice zábavnou a poučenou hru s žánrovými schématy.

Pokud vás předloni bavil kanadský Tucker a Dale vs. Zlo, zde budete mít možnost setkat se s mnohem velkorysejší perzifláží hry o to, kdo ze zúčastněných přežije.


Looper

Skupina zabijáků z budoucnosti, která si říká Loopers, se vydává do minulosti, kde odstraňuje nic netušící objekty zájmu svých zadavatelů. Jednoduše je střelí do hlavy, čímž cíl zmizí z budoucnosti a je pak možno svévolně nakládat s jeho mrtvým tělem.

Problém nastane ve chvíli, kdy jeden ze zaměstnanců hlavního mafiánského bosse zjistí, že má v minulosti zastřelit své mladší já. Oním vykonavatelem je Bruce Willis, jeho mladší verzi ztvární Joseph Gordon-Levitt.

Jak si režisér Rian Johnson (Bratři Bloomovi) poradí s tématem cestování v čase, je zatím předčasné usuzovat, neboť ještě nebyly zveřejněny trailery. Ale podle synopse to vypadá, že spíše než ke 12 opicím bude mít film blízko k Náhradníkům Jonathana Mostowa.

Témata článku: Filmy, Sci-fi

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

15 Ondřej Králík

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Zájem o zcela bezdrátová (True Wireless) od jejich uvedení na trh raketově roste. Novinka Sony WF-1000XM3 míří na nejvyšší příčky a právem. Kombinuje výborný zvuk, skvělé potlačení hluku a příkladnou ergonomii. Zkrátka máme tu novou referenci pro ostatní a nejlepší True Wireless sluchátka na trhu.

43 Jaromír Puk

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Dříve luxusní sluchátka s aktivním potlačením hluku ztratily svoji exkluzivitu a pořídíte je za pár stovek v prodejně s potravinami. Fungují, jsou vcelku účinné, ale musíte počítat s několika kompromisy.

4 Petr Březina

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

43 Marek Čech

Velké srovnání nejlepších sluchátek s aktivním potlačením hluku [test z Computeru]

Velké srovnání nejlepších sluchátek s aktivním potlačením hluku [test z Computeru]

Časopis Computer srovnal bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku. Všech sedm modelů z vyšší kategorie bylo skvělých, přesto se podařilo najít vítěze.

16 Jakub Michlovský

10 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

10 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

Kvalitní přenosná sluchátka vydrží déle než smartphone nebo jiný přehrávač. Vybrali jsme ty nejzajímavější od dostupnějších až po ty nejdražší.

6 Jaromír Puk