3D kino: velká očekávání následuje zklamání (anketa)

3D kino: velká očekávání následuje zklamání (anketa)

Společnost Brandwatch vydala studii, ve které monitoruje spokojenost diváků s 3D filmy v kinech. Zajímavé je, že se studie týká tří posledních Hollywoodských hitů, které byly v kinech. Konkrétně jde o filmy: Green Lantern, Piráti z Karibiku: na vlnách podivna a závěrečný díl Harryho Pottera. Zajímavé ale je, že přes negativní stanovisko má více než polovina diváků k 3D filmů pozitivní vztah.

Nejvíce si lidé stěžují na „prémiovou“cenu za 3D film, nepohodlné 3D brýle, nevhodné použití 3D, zbytečně těžkopádné použití 3D efektů a v neposlední řadě – bolest hlavy. Zejména ale lidem vadí 2D filmy převedené do 3D, nikoliv ve 3D natočené. Diváci pak mají pocit, že nedostávají pravý zážitek.

Zajímavé je, že podle diváků je jako nejčastěji uváděný nejlepší příklad 3D filmu – ten dva roky starý – Avatar. Důvodem ke zhlédnutí filmu ve 3D lidé uvádějí daleko častěji samotný film (40 %), než zhlédnutí oblíbeného herce ve 3D (10%).

pirates_4_imax_3d_movie_poster1.jpg 

Reakce na filmy

Ve studii byly porovnávány očekávání a reakce po zhlédnutí filmu. Pokud jde o Green Lantern ve 3D, před projekcí bylo vůči 3D 83 % pozitivních, 15 % negativních a 2 % se vyjadřovalo neutrálně. Po zhlédnutí filmu pozitivní reakce mělo 54 % - ale negativních zůstalo jen 15 %. Na Piráty z Karibiku ve 3D se těšilo 85 %, líbilo se to však jen 52 %, negativní reakce ale stouply z 13 % na 45 %. Podobně Harry Potter zaznamenal pokles ze 73 % na 56 %, přičemž negativní reakce mělo 40 % diváků z původních 25 %.

Přesto je třeba zdůraznit, že stále nadpoloviční většina diváků odchází z 3D filmů spokojena. A co vy? Patříte k těm zklamaným, nebo 3D pozitivním?

Zdroj: whathifi

Speciál o 3D

Praktické rady, tipy, recenze a další informace o novinkách, které patří k vysokému rozlišení a kvalitnímu obrazu a zobrazení 3D.

Určitě si přečtěte

Články odjinud