3D kino: velká očekávání následuje zklamání (anketa)

13. listopadu 2011
TWEET SDÍLET
3D kino: velká očekávání následuje zklamání (anketa)

Společnost Brandwatch vydala studii, ve které monitoruje spokojenost diváků s 3D filmy v kinech. Zajímavé je, že se studie týká tří posledních Hollywoodských hitů, které byly v kinech. Konkrétně jde o filmy: Green Lantern, Piráti z Karibiku: na vlnách podivna a závěrečný díl Harryho Pottera. Zajímavé ale je, že přes negativní stanovisko má více než polovina diváků k 3D filmů pozitivní vztah.

Nejvíce si lidé stěžují na „prémiovou“cenu za 3D film, nepohodlné 3D brýle, nevhodné použití 3D, zbytečně těžkopádné použití 3D efektů a v neposlední řadě – bolest hlavy. Zejména ale lidem vadí 2D filmy převedené do 3D, nikoliv ve 3D natočené. Diváci pak mají pocit, že nedostávají pravý zážitek.

Zajímavé je, že podle diváků je jako nejčastěji uváděný nejlepší příklad 3D filmu – ten dva roky starý – Avatar. Důvodem ke zhlédnutí filmu ve 3D lidé uvádějí daleko častěji samotný film (40 %), než zhlédnutí oblíbeného herce ve 3D (10%).

Klepněte pro větší obrázek 

Reakce na filmy

Ve studii byly porovnávány očekávání a reakce po zhlédnutí filmu. Pokud jde o Green Lantern ve 3D, před projekcí bylo vůči 3D 83 % pozitivních, 15 % negativních a 2 % se vyjadřovalo neutrálně. Po zhlédnutí filmu pozitivní reakce mělo 54 % - ale negativních zůstalo jen 15 %. Na Piráty z Karibiku ve 3D se těšilo 85 %, líbilo se to však jen 52 %, negativní reakce ale stouply z 13 % na 45 %. Podobně Harry Potter zaznamenal pokles ze 73 % na 56 %, přičemž negativní reakce mělo 40 % diváků z původních 25 %.

Přesto je třeba zdůraznit, že stále nadpoloviční většina diváků odchází z 3D filmů spokojena. A co vy? Patříte k těm zklamaným, nebo 3D pozitivním?

Zdroj: whathifi

Speciál o 3D

Praktické rady, tipy, recenze a další informace o novinkách, které patří k vysokému rozlišení a kvalitnímu obrazu a zobrazení 3D.

Témata článku: 3D

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani soundbary.

6 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

14 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy