40 žhavých tipů na letní seriálové novinky (video)

22. června 2012
TWEET SDÍLET
Pro někoho právě začíná okurková sezóna a s ní i dlouhé čekání na podzim. Seriáloví fanoušci ovšem často letní sezónu podceňují. Nabízíme 40 důvodů, proč by neměli.

Že pro televizní fanoušky začíná hlavní období až v září, to už je celkem známý fakt. Na dobu, kdy startuje valná většina seriálových lákadel a novinek, se těší nejeden divák (dnes mluvíme samozřejmě výhradně o zahraniční produkci). Zatímco „hlavní“ seriály si na konci května a na začátku června odbyly svá finále, na jejich místa ve vysílání už se derou další.

Léto vs. podzim

Jaký je rozdíl mezi oběma těmito sezónami? Podzimní nabízí větší množství pořadů, k nimž přidává řadu novinek – těch bude letos kolem čtyřiceti. Když se všechny novinky přidají ke starším seriálům, dostaneme se až nad číslo 90. Druhým faktorem odlišnosti je pak délka seriálů. Podzimní sezóna trvá až do začátku června, letní je striktně – letní. Pořady mají méně epizod (obvykle se číslo pohybuje kolem 12), na rozdíl od dvaceti-a-vícedílných pořadů na podzim.

Co také musíme zmínit, jsou přestávky. Je naprosto běžné, že pokud seriál začne na podzim, může skončit v listopadu… a vrátit se třeba až v únoru. Tyto pauzy jsou způsobeny svátky, nejdelší přestávky bývají přes zimu. Dalším důvodem vysílacích pauz bývají různá sportovní utkání, kdy stanice dávají přednost jejich přímým přenosům.

Oba dva tyto faktory se samozřejmě prolínají ještě se třetím – nacpat co nejvíce finálových epizod do jednoho měsíce. Stanice samozřejmě chtějí sledovanost, takže když během jednoho měsíce (obvykle květen) dokážou naplánovat konce všech svých es, nemusí se o diváckou pozornost bát. Aby toho dosáhli, není problém udělat nějakému seriálu „bezdůvodnou“ dvoutýdenní pauzu. A to jen proto, aby vše vyšlo hezky na květen či červen.

Kvalitu nehodnotíme, tu musí posoudit sami diváci. V letní sezóně však málokdy narazíte na seriál, který je ve svém průběhu zrušen. To naopak podzim je v tomto krutější, často se stává, že si nějaký pořad oblíbíte po jedné či dvou epizodách … a víc už se jich ani nedočkáte, protože stanice nejsou uspokojeny se (převážně) sledovaností.Z 90 seriálů jich pak přežije třeba jen 50.

Červnoví upíři, právníci a mimozemšťané

Asi nejočekávanější úvodní letní trojice je True (Pravá krev), Suits (Kravaťáci) a Falling Skies. Již pátá série True Blood na HBO sází opět na upíry, vlkodlaky a další mystická stvoření amerického městečka Bon Temps, letos také hodlá trumfovat velkými jmény – vrací se arcipadouch třetí série Denis O’Hare a z Law & Order si sem odskočí i Christopher Meloni.

 

Značka True Blood se za čtyři roky svého působení zapsala silně do diváckého povědomí, naopak Suits uvidíme letos teprve podruhé. Nenápadný seriál USA Network si loni získal nejen ocenění kritiků, ale také řadu fanoušků. A není divu, dvanáctidílný příběh o známém právníku a jeho pomocníkovi, jímž je podvodníček s fotografickou pamětí, nabízel díl co díl kvalitní divácké hody.

Také druhá řada Falling Skies o postapokalyptickém světě, jehož přeživší se snaží odolat invazi mimozemských nestvůr, se vrací předposlední červnový týden.

 

Výčet samozřejmě nekončí. Už na konci května si svou premiéru odbylo kanadské Continuum, které mělo překvapivý úspěch, což u kanadských seriálů není zrovna obvyklý jev. Bývalá modelka a nynější herečka Rachel Nichols, která se z roku 2077 dostala i s několika teroristy do současného Vancouveru, aby zastavila jejich výpady, se však již prvním dílem dočkala příznivých ohlasů. V rámci sci-fi je to však krom Falling Skies v červnu všechno, nepočítáme-li start 7. řady animované Futuramy od tvůrců Simpsonových.

 

Z kriminálních pořadů se pak vrací již potřetí The Glades (Slunečno, místy vraždy), stejně jako Rizzoli & Isles, a poprvé se na obrazovkách objevuje nadějný Longmire. Z prostředí právnického to pak je již druhá řada Franklin & Bash. Druhou řadou také navazuje hororový Bedlam a slabší odvar hororu pro mladé Teen Wolf, který vysílá MTV, cílící na mladší publikum.

Dallas: návrat legendární telenovely

Co však letos určitě přitahuje pozornost? Po 13 sériích a 21 letech se vrací Dallas. V něm se opět ukáže Larry Hagman v roli „Džejára“, Linda Grey v roli Sue Ellen a také Patrick „Bobby“ Duffy. Krom nich se však ukáže nová generace rodu Ewingů.

 

Podle traileru to vypadá, že ropný comeback z Texasu by nemusel dopadnout vůbec špatně. Nemusíte se však bát žádné třísetdílné natahované kaše, toto pokračování se dočká jen deseti epizod.

Tři červnová S: Sorkin, Sheen a Sherman-Palladino

Z dalších tří novinek – a to jsme stále ještě v červnu – se také ozývají zvučná jména. Z produkce HBO je to The Newsroom Aarona Sorkina (The Social Network, Moneyball), v němž se dostaneme do zákulisí fiktivní televizní stanice ACN a jejího zpravodajství a intrikářství. Hlavní role se zhostí Jeff Daniels (Ragtime, Kvílení).

 

Číslem dva je Anger Management stanice FX. Název stanice i seriálu vám možná může být neznámý, avšak stačí říct jen jedno jméno a budete mít jasno. Poté, co Charlieho Sheena vyhodili ze CBS a jeho veleúspěšného sitcomu Two and a Half Man (Dva a půl chlapa), byl okamžitě nahrazen Ashtonem Kutcherem. Nespolehlivou, ale zato oblíbenou hereckou hvězdu okamžitě chňapla stanice FX a rozjela s ním práci na vlastním sitcomu.

 

Ten vychází ze stejnojmenného filmu z roku 2003, kde hrál hlavní roli Jack Nicholson. Charlie si tak zopakuje Nicholsonovu roli netradičního psychoterapeuta, jehož život neustále komplikují nejen jeho přátelé, ale i rodinní příslušníci.

Poslední červnovou novinkou jsou Bunheads. Její tvůrkyní je Amy Sherman-Palladino, která stojí za šesti prvními sériemi dnes již téměř kultovních Gilmore Girls (Gilmorova děvčata). Samotný nástin děje nevypadá příliš zajímavě: tanečnice z Las Vegas se impulzivně vdá a přestěhuje se z víru velkoměsta do tichého městečka na pobřeží, kde začne pracovat v taneční škole pro baletky své nové tchýně, s níž si zrovna úplně nepadnou do oka.

 

Pakliže ovšem za něčím po letech relativního televizního klidu stojí Sherman-Palladino, měli bychom si (a hlavně fanoušci „Gilmorek“) na Bunheads raději více zaostřit, ostatně do seriálu byla obsazena mimo jiné Kelly Bishop z Gilmorových děvčat, odkud ji známe z role babičky Emily.

Červnový souhrn pak ukončíme závěrečnou ostřílenou osmičkou– 2. série s psycholožkou Callie Thorne Necessary Roughness, 3. sériemystery thrilleru Pretty Little Liars, 4. série lékařského komediálního Royal Pains (Milionový lékař), a přidáme k nim 2. řadu dramatu Wilfred a 3. řadu komedie Louie.

Čtyři roky už letos také bude dobývat obrazovky z části komedie a z části drama o ženě při těle, do níž vstoupí duše mrtvé modelky – Drop Dead Diva (V těle boubelky), šestým rokem se také letos setkáme s agentem, jehož status, jak napovídá i český název seriálu, byl změněn na nežádoucí v Burn Notice (Status: Nežádoucí). Zbývá nám pak už jen další kanadská novinka z lékařského prostředí Saving Hope, která již svou premiéru měla, ohlasy ale nejsou příliš pochvalné.

Témata článku: Filmy a seriály, Seriály, Televize, Televize na Heureka.cz

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify