6
Fotogalerie

4K HDR projektor Epson EH-TW6150 nabízí opravdu velký obraz na hry a filmy za dostupnou cenu

I když 4K projektory zde už pár let máme, tak přeci ceny neklesají zas tak rychle. Nový 4K HDR projektor Epson EH-TW6150 ale s cenou pod 30 tisíc může být vhodným kandidátem pro ty, kdo chtějí doma velký obraz s úhlopříčkou přes 90" s 4K rozlišením, ale za rozumnou cenu. Svými vlastnostmi bude vhodný pro sledování filmů, hraní her, či pro sportovní události. 

Epson EH-TW6150 využívá technologii 3LCD s nativním 4K rozlišením 3840 x 2160 s poměrem stran 16:9. Udávaný kontrast je 35 000:1 a maximální jas je 2 800 lumenů, v ekonomickém režimu je pak stále dostačujících 1 900 lumenů. Zdrojem světla bude klasická lampa s udávanou životností 4 500 hodin/7 500 hodin v úsporném režimu. Obraz má normákní režimy čtyři – Dynamický, Přirozený, Kino a Zářivý, k tomu přidejte ještě Herní režim.

Jde o kompaktní projektor s vestavěným 10 W reproduktor pro základní ozvučení promítaného obrazu, u které se tak předpokládá využití nejen doma, ale i na chatě, dá se nainstalovat na strop, nebo ho dáte na stůl. Menším rozměrům odpovídá i hlučnost, která je 36 dB v normálním režimu a 28 dB v úsporném režimu. Korekce lichoběžníku je automatická i manuální, zoom je v rozsahu 1 až 1,62, Epson udává možnou úhlopříčku obrazu od 40" do 500". 

gaming.jpg

Co se připojení týče, tak to je základní, ale plně dostatečné – HDMI vstupy jsou zde dva (1x HDMI ARC), nesmí chybět USB napájení pro využití Google Chromecastu s Gogole TV na přímé streamování filmů, či sledování IPTV, výstup zvuku je pak analogový přes 3,5mm jack.

Projektor Epson EH-TW6150 se už prodává, pokud budete hledat, tak některé obchody k němu přidávají rovnou promítací plátno zdarma. 

Zdroj: Epson

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud