4K HDR projektor JVC DLA-NP5 s HDMI 2.1 míří na náročné hráče, kteří chtějí co největší obraz

4K HDR projektor JVC DLA-NP5 s HDMI 2.1 míří na náročné hráče, kteří chtějí co největší obraz

Japonská JVC je známá svými špičkovými domácími projektory, které ovšem vůbec nejsou levné. Na CESu představila novinku, projektor JVC DLA-NP5. Ten se chlubí plnohodnotným 4K rozlišením, ale také HDMI 2.1 vstupem s podporu režimu 4K120P. Což určit bude zajímat náročné hráče. Vzhledem ke svým kvalitám totiž projektor vůbec nebude levný. Předpokládaná cena činí 6 990 Euro, což je zhruba 170 000 Kč. Co za to dostanete?

Nový projektor DLA-NP5 využívá samozřejmě firemní technologii projektorů D-ILA, která je známá zejména díky vynikající úrovni černé a přirozenému kontrastu. Nový projektor s nabízí podporu rozlišení 4K120p a kompatibilitu s HDR standardem HDR10+.

224481_dla-nx5w_angled_1.jpg

Vstupy HDMI 2.1 s HDCP 2.3 jsou dva, podporují datový tok až 48 Gb/s a samozřejmě umožňují připojení všech nejnovějších zdrojů videa včetně nejnovějších herních konzolí. Zpracování videa 4K120p v kombinaci s režimem nízké latence tak nabízí možnost zobrazovat hry ve vysoké kvalitě.

Firemní 0,69" čip D-ILA, který se používá i v prémiových projektorech JVC, nabízí nativní rozlišení 4K a je vybaven procesem Narrow Pitch Pixel. Objektiv je 65mm, celoskleněný se 17 prvky v 15 skupinách, výrobce slibuje extrémně ostrý obraz až do krajů.

224479_dla-n_all_rear_1_.jpg

Projektor JVC DLA-NP5 podporuje jak formát HDR10+ (ten využívá dynamická metadata), tak formát HDR10 a HLG (Hybrid Log Gamma). Funkce Frame Adapt HDR pak má zajistit také dynamické mapování tónů na základě analýzy obsahu HDR10 - buď snímek po snímku, nebo scénu po scéně. Další funkce, Theater Optimizer, má automaticky zajistit optimální mapování tónů podle prostředí.
 
Automatická volba režimu obrazu umožňuje přednastavit preferovaný režim obrazu pro SDR (2D), SDR (3D), HDR a HLG. Poté je výběr obrazových režimů zcela automatický. O ostrý, nerozmazaný obraz a plynulý pohyb se stará technologie Clear Motion 

Projektor DLA-NP5 má mít maximální jas 1 900 lumenů, udávaný statický kontrastu má být 40 000:1. O další vylepšení se stará "inteligentní clona objektivu", která automaticky řídí úroveň černé, zajišťuje dynamický kontrast 400 000:1. 

Samozřejmostí je certifikace ISF, takže DLA-NP5 lze bez problémů kalibrovat, bude zde 10 pamětí pro instalační nastavení, nechybí JVC AutoCAL pro rekalibraci reprodukce barev a gamma.
 
Nový projektor JVC DLA-NP5 se má začít prodávat od března 2022. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud