4K laserový projektor LG CineBeam HU810P zajistí obraz s úhlopříčkou přes 7 metrů

4K laserový projektor LG CineBeam HU810P zajistí obraz s úhlopříčkou přes 7 metrů

Nový laserový projektor LG CineBeam HU810P nebude pouze 4K zdrojem obrazu s uhlopříčkou až 300" (762 cm). Má být vybaven systémem WebOS 5.0, tedy stejným, který najdete v televizorech LG, dá se tedy označit za Smart Projektor. Systém nabízí přímý přístup ke všem streamingovým službám, jako jsou Netflix, YouTube, Apple TV+, Amazon Prime Video, či v budoucnu Disney Plus.

Lze také bezdrátově streamovat přes AirPlay 2, či Screen Share přímo z tabletu či smartphonu. Potěší navíc kompatibilita s HDMI 2.1 a eARC, bude zde tedy podpora režimu 4K/120p a dá se tedy předpokládat, že LG počítá s projektorem i pro herní využití. Udávaná životnost laserového zdroje světla je 20 000 hodin. Vestavěné reproduktory s výkonem 2x 5W jsou spíše nezbytné minimum, počítá se spíše s externím ozvučením. 

Jas projektoru je 2 700 lumenů, nechybí podpora videí s HDR10, či HLG, ale také Dynamic Tone Mapping, či pokrytí 97 % barevného prostoru DCI/P3. O správné nastavení se má postarat adaptivní kontrast a technologie Adaptive Picture Pro, projektor tedy dle jasu okolního světla přizpůsobí celkové vlastnosti obrazu a kontrast obvykle problematických tmavých scén. Nebudou chybět ani režimy Real Cinema Mode a TruMotion Mode pro fanoušky filmů. 

Projektorem se pochlubí LG na veletrhu IFA 2020, ovšem cenu ani dostupnost zatím jihokorejský výrobce nesdělil. 

Zdroj: LG

Určitě si přečtěte

Články odjinud