4K UHD TV Sencor jsou poprvé vybaveny populárním systémem WebOS a pohybovým ovladačem

18. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Začátkem tohoto roku jihokorejské LG oznámilo, že svůj populární WebOS uvolní i dalším výrobcům televizorů. Stojí za připomenutí, že právě WebOS jako první vsadil na přehlednou „záložkovou“ strukturu nabídky ve spodní 1/3 obrazovky. To znamenalo, že jednotlivé zdroje obrazu a zvuku postavil na stejnou úroveň (důležitost), a také celkově zjednodušil a zrychlil přístup. Ve výsledku pak tento styl nabídky ve větší či menší míře zkopírovali i ostatní výrobci. Ale proč něco kopírovat, když můžu mít rovnou originál, ne? 

Sencor uvádí na trh novou řadu Smart UHD televizorů SLE US800, která je jako první řada této značky vybavena operačním systémem WebOS. Jak už jsem psal výše, tak systém WebOS je uživatelsky velice komfortní, svižný, intuitivní a léty prověřený.

Klepněte pro větší obrázek

Televizory SENCOR řady SLE US800 mají dle výrobce nabídnout za dostupnou cenu UHD kvalitu obrazu s rozlišením 4K, intuitivní systém WebOS verze 5.0 a plnou multimediální výbavu, tedy streamovací on-line služby Netflix či Amazon Prime. Samozřejmostí jsou aplikace YouTube, přehrávač multimediálních souborů, Skylink CZ, Televize Seznam, SledovaniTV, Pohádky, Lepší.TV, Kuki a další.

Operační systém WebOS 5.0 je u televizorů značky SENCOR novinkou, loňská řada 600 se spoléhala systém vlastní. Řada SLE US800 se svými třemi modely o úhlopříčkách 65, 55 a 50 palců ( 164, 139 a 127 cm) je první vy nabídce této značky. Dle Sencoru další modelové řady mají následovat. 

Klepněte pro větší obrázek

Výrobce k televizorům dodává dva dálkové ovladače – vedle běžného ovladače i pohybový Magický ovladač. Ten umožní nejen přepínat programy, ale i vyhledávat nový obsah a využívat další funkce ukázáním, posouváním, kliknutím nebo pomocí hlasových příkazů. Ovladač Magic Remote je možné používat také k ovládání připojených zařízení. 

Obrazovka Smart UHD televizorů řady SLE US800 má samozřejmě rozlišení 4K, udávaná maximální svítivost 65" modelu je 280 cd/m, odezva má být 8 ms. Obrazovka má mít bezrámečkový design. Televizor je vybaven digitálním hřebenovým filtrem (DCF), dynamickým potlačováním šumu (DNR) a adaptivním odstraněním prokladu (DMDI). O výpočetní výkon se stará čipset ARM Cortex A55 Quad Core.

Klepněte pro větší obrázek

V možnostech konektivity týče, tak k dispozici je Wi-Fi (2,4/5 GHz), LAN, Miracast, HbbTV, Airplay, Bluetooth 5.0 s podporou LG Sound Sync, hlasový asistent AI ThinQ, samozřejmostí je podpora Google Assistent a Amazon Alexa, či  možnost nahrávání pořadů na externí disk.

TV část je vybavena všemi tunery, tedy DVB-T2 (H.265, max. 3840 × 2160/60p), DVB-T, DVB-C a DVB-S2 (H.265, max. 3840 × 2160/60p). Rychlé a bezproblémové ladění zajišťuje FastScan. Zvuková část má výkon 2 x 8 W.

Největší 65" (164 cm) model SLE 65US800 má oficiální cenu 17 999 Kč, 55" (139 cm) má stát 12 999 Kč, nejmenší 50“ (127 cm) úhlopříčka se oficiálně prodává za 11 499 Kč.

Za redakci musíme dodat, že 65" verzi máme již v redakci, takže se můžete těšit na test i orientační srovnání loňskou (a již vyprodanou) řadou 600. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Kuki, Smart TV, Sencor, HbbTV, H.265, WebOS, Televize na Heureka.cz