35
Fotogalerie

5× bezdrátová sluchátka do uší [test]

Kapitoly článku:


Jabra Rox Wireless

Jabra ukázala už před časem, že v oblasti doplňků k mobilním telefonům je na tom velmi dobře. Sluchátka by tato švédská společnost měla umět, jelikož jejich handsfree do ucha byly obvykle na velmi dobré úrovni.

Model Rox Wireless kombinuje hned několik podstatných věcí, proč byste si měli sluchátka koupit – mimo skvělého zvuku je to také velmi dobrá izolace od okolního hluku, relativně malé rozměry a především pak zajímavá konstrukce se zabudovanými magnety ve sluchátkách.

jabra_01.jpg

Sluchátka nejsou sice nijak extrémně malá, rozhodně však nejsou ani velká, zkrátka zlatý střed. Tělo také není typicky soudkovité, ale má spíše čtverec připomínající tvar, na jehož vnitřní straně je pak krček se samotným měničem a špuntovým nástavcem. Vnější strana sluchátek má povrch z broušeného kovu, pod nímž je ukryt magnet. Na levém sluchátku tento kovový kryt snadno odklopíte a najdete pod ním zásuvku s konektorem micro USB pro nabíjení.

jabra_03.jpgjabra_04.jpg

Těsně nad okrajem krytu je zabudovaná LED dioda, která indikuje aktuální stav a činnost sluchátek. Jakmile sluchátka magnetem sepnete k sobě, tak vypadají jako náhrdelník a navíc se automaticky odpojí od telefonu a přejdou do pohotovostního stand-by režimu (odepnutím od sebe se opět připojí k zařízení), po uplynutí 5 minut se vypnou zcela.

jabra_02.jpgjabra_09.jpg

Propojující kabel je plochý a blíže k pravému sluchátku je na něm ovládací panel s klasickou trojicí tlačítek – plus, minus, multifunkční. Jejich stisk však není zcela přesný a orientace u bílého modelu také není zcela jistá. Na vnější straně panelu je také broušený kov, jako na těle sluchátek. Ačkoliv není nikde logo, je v ovladači zabudováno NFC rozhraní pro snadné spárování s mobilem.

jabra_06.jpg

Reprodukce

Jabra nabízí velmi široké příslušenství – vedle trojice klasických špuntů různé velikosti najdete ještě jeden pár dvouzávojkový, dále pak tři páry různě velkých návleků s křidélky pro lepší fixaci v uchu. Dále je v balení malá spona na kabel za krkem a držák telefonu na paži (armband). 

Fixaci v uchu rozhodně nepodceňujte, špatné usazení totiž znamená nejen menší pohodlí, ale především horší reprodukci. Nasazení křidélek na tělo sluchátka je snadné, nemají však fixovanou pozici, takže můžete při troše nepozornosti překrýt i zabudovaný mikrofon.

jabra_07.jpgjabra_08.jpg

Zvukový projev mají Jabry vyvážený v celém zvukovém spektru – basy jsou dostatečné ale není jich moc, výšky zní čistě, ale naštěstí netahají za uši agresivitou, střední pásmo je zastoupeno v dostatečné míře až na vyšší středy, které u specifických skladeb mohou trochu chybět.

Projev je vyrovnaný i v případě mluveného slova a využití sluchátek jako handsfree. Potěší dobře čitelný prostor, při vypnuté reprodukci však sluchátka mírně šumí. Oznámení o aktivitě jsou realizována vedle stavové diody také hlasovou nahrávkou, vtipný je pak zvuk při vypnutí, který zní jako „umírající baskytara“.

Plusy

 • velmi dobrý a plný zvukový projev
 • odolná konstrukce a NFC

Mínusy

 • nešťastná pozice mikrofonu
 • možná až příliš pevný kabel

Základní technické parametry Jabra Rox Wireless

 • frekvenční rozsah: 20–20 000 Hz
 • konstrukce: intraaurální, uzavřená, špunty
 • odstup signál-šum: 92 dB
 • mikrofon: ano na sluchátku
 • ovládání: 3× tlačítko
 • napájení: vestavěný akumulátor, micro USB
 • verze BT: 4.0
 • hmotnost: 19 gramů
 • cena od 2 100 Kč

Určitě si přečtěte

Články odjinud