55" Philips OLED televizor s Ambilightem a Android TV nyní klesl na 23 000 Kč

28. října 2021
TWEET SDÍLET

Každoroční předvánoční poklesy cen bývají oblíbeným časem, kdy se za velmi zajímavé peníze dají pořídit dříve podstatně dražší produkty. A právě u televizorů, u nichž je podivným zvykem neustále chrlit nové a nové modelové řady, se projevuje konkurenční tlak nejvíce. 

Na velmi zajímavých 22 990 Kč klesl z počátečních 30 000 Kč televizor Philips 55OLED705. Jak je z názvu zjevné, tak má OLED panel s vynikajícím kontrastem. Dalším důležitým faktem je, že má 100 Hz OLED panel. Pokud tedy vezmeme do porovnání stejně drahý 55" OLED LG A1, tak ten disponuje jen 50 Hz OLED panelem. Dalším drobným rozdílem je, že Philips má o jeden HDMI vstup více, než LG A1, a také má tři USB konektory (LG dva).

Proti LG má vyšší výkon zvuková část v konfiguraci 2.1, nabízí 50 W. K dvojicí reproduktorů o výkonu 2x 10 W repro se přidává 30 W subwoofer. Ten LG postrádá a nabídne tak jen standardní 2.0 repro s výkonem 2x 10W.

Klepněte pro větší obrázek

Philips udělá radost i těm, kdo mají rádi systém Android TV 9, který nabízí obrovské množství aplikací (LG využívá svůj WebOS), samozřejmostí je například zabudovaný ChromeCast. Nechybí ani DTS Play-Fi, tj. multiroom zvuk. Je zde také podpora hlasových asistentů Google Assistant a Alexa.

Posledním lákadlem je firemní specialitka – třístranný Ambilight, který podsvěcuje celý televizor a osvětluje stěnu za ním. Zlepšuje tak divácký zážitek, a to tím, že subjektivně rozšiřuje vnímanou velikost obrazovky. Intenzita Ambilightu se dá nastavit, případně jej lze samozřejmě zcela vypnout.

Philips podporuje HDR formáty HDR10+, Dolby Vision a zvukový formát Dolby Atmos. O zpravování obrazu se stará firemní P5 Perfect Picture Engine. 

Zápory? Plní jen standard HDMI 2.0 a má klasický ARC. Herní režim s nízkou latencí má Philips také, podporuje ALLM, nechybí certifikace FreeSync Premium Pro. Dva vstupy HDMI 2.1 má až model Philips 55OLED706, ten pak stojí 29 990 Kč. Hráčům pak vřele doporučím výborný 48" nebo 55" OLED LG C11 se čtyřmi HDMI 2.1 vstupy. Obě velikosti shodně stojí 29 990 Kč.

Zdroj: CZC

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: , , , ,