6 outdoorových kamer pro vaše dobrodružství [test]

2. září 2014
TWEET SDÍLET
6 outdoorových kamer pro vaše dobrodružství [test]
Každý se chce stát hrdinou, natočit si své sportovní výkony. Chcete odolnou kameru do vody, na kolo i na hory? Poradíme vám, který nástroj pro tento účel vybrat.

1. GoPro Hero 3+ Black Edition

GoPro se stalo synonymem pro outdoorové kamery. Ne, že by ve svých počátcích bylo kamerou nejlepší, geniálním marketingem se však z těchto kamer stala legenda, která překonala i klopýtnutí v podobě nedoladěného firmware předchozí generace. Místo toho, aby tvůrci cpali miliony do reklamy, raději rozdali své kamery předním sportovcům. Za chvíli znal GoPro každý.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Nejnovější generace Hero 3+ je stejně jako ta předchozí nabízena ve třech kategoriích: White, Silver a Black Edition. Námi testovaná nejvyšší – a taky nejdražší z testovaných kamer – vyniká nejlepším hrubým výkonem. Podporu 4K rozlišení jen zmíním, neboť 15 fps není tím, co by bylo v praxi využitelné. GoPro ale budete chtít pro jeho obrazovou kvalitu i v 1080p.

Ostrost záběrů a zachování detailů je jednoduše vynikající, velký dynamický rozsah zajistí prokreslení oblohy i tmavých odstínů, donutit kameru k přepalům bylo nemožné. Skvěle fungovalo i vyvážení bílé, které „drží“ a obraz tak barevně nedýchá. Snad jen v noci má GoPro sklony k teplejším barvám a překvapivě fotografie trpí méně šetrnou kompresí. Ačkoliv se výrobce chlubí tím, že vyřešil záznam zvuku v pouzdru, moc na to nespoléhejte. Chcete-li slyšet hlášky přátel, použijte zadní část s průduchy nebo kameru zcela vyjměte z pouzdra.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kameru dostanete s pevnými držáky, pokud je správně uchytíte, na vibrace můžete zapomenout. Navíc výrobce dodává hromadu dalších držáků pro kreativní uchycení kamery.

U GoPro v každém ohledu cítíte zkušenosti výrobce, který reaguje nejen na podněty uživatelů, ale i profesionálů: režim Protune podporuje 24 fps, zajistí ještě vyšší datový tok pro zachování více detailů a nechybí barevně neutrálnější profil, který usnadní dodatečný postprocessing.

Klepněte pro větší obrázek

Zkušenosti výrobce se projevují třeba i v doprovodných aplikacích pro počítač i mobilní platformy. Ve srovnání s předchozím „ne-plus“ modelem se výrazně zrychlil přenos obrazu na displej mobilu, můžete si přehrávat záznamy i je ukládat do telefonu. Líbí se nám i promyšlenost Wi-Fi, které může běžet neustále, zatímco kamera spí. Probudit ji, stejně jako ovládat a později vypnout z telefonu, tak můžete kdykoliv bez dotyku kamery. Na kameru ale nemusíte sahat ani tak díky standardně dodávanému dálkovému ovládání s malým displejem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
 

Má GoPro vůbec nějaké nedostatky? Ano, postrádá kudrlinky okolo, jako třeba GPS, a nemá ani LCD displej pro kontrolu kompozice. Můžete jej přikoupit za zhruba 2 500 Kč, myslím ale, že se bez něj obejdete. Navíc kamera přijde o svou velkou přednost, malé rozměry a nízkou hmotnost. GoPro také nepatří k přeborníkům ve výdrži, i přestože se výrobce chlubí 30% zlepšením ve srovnání s předchůdcem. Takže nezapomeňte přidat do batohu náhradní baterii.

+ Obrazová kvalita
+ Propracované aplikace
+ Rozměry, hmotnost, DO v ceně

- Stále slabá výdrž
- Bez GPS a LCD displeje
 

GoPro Hero 3+ Black Edition
odolnost a konstrukce 10
kvalita videa a zvuku 9
výbava,funkce,příslušenství 8
výdrž a napájení 6

 

Témata článku: Testy, Průvodce nákupem, Test, Videokamery

Určitě si přečtěte

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2019/2020

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v těchto kategoriích.

23 Jaromír Puk

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

15 tipů na nejlepší levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka s kabelem nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 1100 Kč.

10 Jaromír Puk

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

38 Jaromír Puk

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SilverCrest SKG 16 A1: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Dříve luxusní sluchátka s aktivním potlačením hluku ztratily svoji exkluzivitu a pořídíte je za pár stovek v prodejně s potravinami. Fungují, jsou vcelku účinné, ale musíte počítat s několika kompromisy.

5 Petr Březina