6 outdoorových kamer pro vaše dobrodružství [test]

2. září 2014
TWEET SDÍLET
6 outdoorových kamer pro vaše dobrodružství [test]
Každý se chce stát hrdinou, natočit si své sportovní výkony. Chcete odolnou kameru do vody, na kolo i na hory? Poradíme vám, který nástroj pro tento účel vybrat.

3. Garmin Virb Elite

Garmin se rozhodl vstoupit do odvětví outdoorových kamer. A protože cokoliv s logem Garmin rovná se vestavěný GPS přijímač, nedivme se, že jej výrobce umístil i do kamery. V praxi to znamená, že můžete nechat kameru zapnutou po celou dobu vašeho výletu: bude sledovat vaše kroky, zaznamenávat statistické informace a jako bonus si natočíte video. Na horní straně navíc nechybí sice malý a navíc nepodsvícený displej, je však reflektivní, takže čím víc na něj svítíte, tím lépe se čte. Ani obraz při natáčení není podrobný, nemluvě o mizivých barvách, pro kontrolu kompozice záběru ale bohatě stačí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Kamera přitom informace z GPS jen hloupě nezaznamenává, rovnou je využívá: na displeji tak můžete mít informace o délce své trasy, rychlosti, nastoupaných metrech, díky vestavěnému akcelerometru dokonce zobrazí přetížení. Kamera má dokonce barometrický výškoměr, měření změny nadmořské výšky je díky tomu velmi přesné. Dokonce si na displeji zobrazíte výškový profil své trasy a díky podpoře ANT+ připojíte snímač srdečního tepu a další příslušenství.

Pihou na kráse tohoto scénáře zůstává nízká výdrž vestavěné baterie, přestože nabízí nejvyšší kapacitu v testu. A to jsme při natáčení veškeré elektronické pomocníky vypnuli. Částečně za to může i zbytečné plýtvání – displej by se mohl automaticky vypínat i při nahrávání. Nezbývá, než přikoupit baterii druhou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Je jasné, že všechny tyto elektronické pomocníky se nepodaří napěchovat do malého těla. Garmin je velkou kamerou, spolu s Driftem patří k těm největším a nejtěžším v testu. To by až tak nevadilo, kdyby výrobce zároveň nepoužíval poměrně vysoké úchyty. Zvláště na přilbě je tak kamera vinou pákového efektu až nepříjemně těžká. Kameru také nemůžete otočit o 90 stupňů, pouze vzhůru nohama. Líbil se nám ale velmi rychlý a pohodlný systém úchytu kamery a především rozměrné šoupadlo pro spuštění záznamu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

A co kvalita záznamu? Ostrost a zachování detailů je na velmi dobré úrovni, byť při náročnější scéně dochází k výraznější kompresi (ale to u všech kamer). Objevili jsme dva nedostatky: kamera často vyvažuje bílou, takže třeba video z jízdy v lese trpí častou změnou barev. Noční záznam je sice kvalitní, kamera však nedokáže eliminovat blikání pouličních lamp. Je to takový nepřímý důkaz, že je Garmin v této oblasti zatím nováčkem. Oba neduhy lze ale jistě napravit softwarovou cestou a Garmin vydává updaty poměrně často, a to i pro několik let stará zařízení.

Garmin je kamerou pro hračičky, kteří nechtějí jen nahrávat videa, ale zajímají je i funkce záznamu trasy díky GPS. Zbývá doladit mobilní aplikace a opravit několik dětských nemocí.

+ Doplňkové funkce
+ GPS, ANT+, barometr
+ Ovladač nahrávání

- Rozměry a hmotnost
- Vyvážení bílé
- Omezené mobilní aplikace

Garmin Virb Elite
odolnost a konstrukce 7
kvalita videa a zvuku 8
výbava,funkce,příslušenství 7
výdrž a napájení 8

Témata článku: Testy, Průvodce nákupem, Test, Videokamery

Určitě si přečtěte

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

40 Jaromír Puk

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

36 Jaromír Puk

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

43 Marek Čech