6 tipů na malý televizor do kuchyně, ložnice nebo studentského pokoje

6 tipů na malý televizor do kuchyně, ložnice nebo studentského pokoje

Do ložnice, do kuchyně či do studentského pokoje nemusíte pořizovat velkou úhlopříčku, stačí něco malého. Máme pro vás tipy na ty nejzajímavější malé televizory.

U levného televizoru je důležitý ovladač. Nesmí mít malá tlačítka a ovládání musí být intuitivní. Pokud pouze sledujete televizní pořady, tak vám bude stačit rozlišení HD (1366 × 768 bodů). Jestli chcete připojit i počítač, bezpodmínečně vyžadujete Full HD (1920 × 1080). Na to dejte pozor, když kupujete TV přístroj pro studenta.

Doporučujeme tuner DVB-T2/HEVC, abyste za pár let nemuseli dokupovat externí STB. Nicméně to není nezbytně nutné, neboť cena externího řešení bude nízká. Pozor také na pozorovací úhly. U některých LCD televizorů dochází velmi brzo k poklesu kontrastu. Při kontrole na prodejně nezapomeňte také na podhled, pokud chcete dávat televizor nahoru na stěnu.

Vybrané modely by vám měly chvilku vydržet, a to jak po stránce technické i morální. Pokud chcete chytrý televizor, budete si muset připlatit a dostáváme se na ceny 40" modelů. Pak zvažte klidně i velkou úhlopříčku, výběr televizorů je tam ostatně daleko větší, než u „kuchyňských drobečků“.


Philips 24PFS5231

Cena

422125_1.jpg

Je to asi nejzajímavější letošní novinka. Philips 24PFS5231 je malý 24" elegantní televizor s rozlišením Full HD rozlišení, takže jej může student využít jako monitor. Výborný je integrovaný Bluetooth reproduktor, který normálně slouží nejen jako stojan, ale také pro reprodukci zvuku televizních pořadů a filmů. Samozřejmě přes něj můžete také streamovat hudbu ze smartphonu, má výkon 16 W.

Malý televizor má kompletní tunerovou výbavu, včetně satelitu a DVB-T2 tuneru s kodekem HEVC. Nechybí ani USB konektor pro přímé přehrávání film, seriálů či fotografií.

Pokud chcete, Philips nabízí i základní a přitom velmi dobrý televizor Philips 22PFT4000, musíte ale oželit DVB-2/HEVC. Zase ale stojí necelé čtyři tisíce korun.

Pokračování 2 / 7

LG 32LH530V

Cena

LG 32LH530V.jpg

O něco větší je 32" televizor LG 32LH530V. Má výborné a rychlé ovládání, povedený dálkový ovladač. Přes malé rozměry pak překvapivě dobrý zvuk. Nabízí plnou tunerovou výbavu, včetně DVB-T2/HEVC či satelitu, navíc můžete pořady nahrávat na připojený pevný disk. Bohužel má je jeden USB vstup – ano, umí přehrávat filmy, ale musíte nejdříve odpojit disk pro nahrávání.

Menu je tradičně bohaté s možností doladění obrazu; obraz je ale už v základu kvalitní. Pozor na umístění: přes malé rozměry nemá televizor středový otáčecí stojan, ale postranní nožičky.

Pokračování 3 / 7

Samsung UE32K5602

Cena:

Samsung UE32K5602.jpg

Samsung je sázka na jistotu, ale platíte za ni docela hodně peněz. Je to už plnohodnotný Smart TV s velmi povedeným systémem Tizen, nechybí ani sdílení obsahu smartphonu na obrazovce televizoru. Výbava je kompletní, včetně DVB-T2/HEVC tuneru. USB vstupy jsou dva, takže jeden využijete pro pevný disk a nahrávání pořadů, druhý pro přehrávání filmů a seriálů z internetu. Nechybí ani Netflix a další on-line služby.

Tento televizor má klasický středový stojan a možnost natáčení do stran, což se bohužel už často nevidí. Dálkové ovládání je intuitivní, ovladač bohužel trochu menší. Obrazovka je 50Hz, ale zpracování obrazu patří k těm výborným. Pokud oželíte chytré funkce a HEVC kodek, můžete si od Samsungu stále koupit loňský model Samsung UE32J5100, který se dá pořídit o tři tisíce korun levněji.

Pokračování 4 / 7

Hisense H32M2100

Cena

Hisesnse.jpg

Hisense H32M2100 není na trhu dlouho a není to u nás příliš známá značka, i když televizory vyrábí v Plzni. Snaží se nabízet za málo peněz hodně muziky a daří se jí to. V tomto modelu nechybí kompletní tunerová výbava DVB-T2/T/C/S/S2 včetně HEVC dekodéru, takže na budoucnost je připraven.

Televizor není vhodný pro připojení PC, má HD rozlišení 1366 × 768. Vstupů je dostatek, u tak malé TV mile překvapí čtyři HDMI vstupy, nechybí jeden USB vstup. Menu televizoru je dobré zpracované a možnosti nastavení dobré, reakce na dálkové ovládání jsou rychlé. Pokud chcete kompletní tunerovou výbavu za málo peněz, Hisense to plní.

Pokračování 5 / 7

Sony Bravia KDL-32WD605

Cena: 9 990 Kč

Sony Bravia KDL-32WD605.jpg

Letošní model Sony Bravia KDL-32WD605 nabízí kompletní tunerovou výbavu DVB-T2/T/C/S/S2 včetně HEVC dekodéru. Nechybí ani Miracast pro sdílení obsahu smartphonu, nahrávání na připojený pevný disk, on-line aplikace (YouTube, Netflix), či sídelní obsahu v domácí síti. Dva HDMI vstupy a dva USB konektory budou určitě stačit.

Sony tradičně nabízí výborné zpracování obrazu a dobrý zvuk. Slabinou tohoto modelu může být rozlišení HD (1368 × 768), takže pro PC monitor ho nevyužijete. Jako menší televizor do kuchyně či do ložnice ale hned tak nezestárne. U levnějšího modelu Sony Bravia KDL-32WD600 si dejte pozor, chybí mu tuner DVB-T2/HEVC.

Pokračování 6 / 7

Sencor SLE 2460TCS

Cena

sencor-sle-2460tcs-original.jpg

Ekonomické řešeni nabídne Sencor SLE 2460TCS. Přes velmi nízkou cenu mu nechybí všechny digitální tunery DVB-T2/T/C/S/S2 včetně HEVC dekodéru. Oceníte také funkci Time Shift, nahrávání pořadů na disk a časově posunuté sledování TV pořadů, z USB konektoru můžete i přehrávat filmy.

Jde pouze o televizor, což potvrzuje HD rozlišení 1366 × 768. Slabinou malých televizorů bývá typicky horší zvuk, který preferuje střední kmitočty, takže srozumitelnost je dobrá, ale basů se nedočkáte. Příšerné dálkové ovladače jsou už minulostí, horší je to s menu, které není nenásleduje nejmodernější trendy. Nicméně pokud televizor jednou nastavíte a pak se už jen díváte, vadit vám to určitě nebude. Cena je vynikající, výbava překvapivě skvělá. Sesterský malinký 19" model Sencor SLE 1958 nemá DVB-T2/HEVC, cena je ale dokonce pod třemi tisíci.

Pokračování 7 / 7

Na webu vanoce.zive.cz si přečtěte další články, ve kterých redaktoři technických webů radí, co by si sami koupili pod stromeček. Články budou vycházet každý den.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud