5
Fotogalerie

80 hodin výdrž, vodotěsnost a velmi nízká cena jsou hlavní lákadla nového Bluetooth reproduktoru IKEA

Populární Ikea rozšíří svoji nabídku Bluetooth reproduktorů řady VAPPEBY o nový vodotěsný reproduktor. Právě malé repro jsou populární, je o ně stále zájem, a to i z důvodu nízkých cen. Ta u novinky od IKEA není známá, není ale pochyb, že bude nízká, aby výrobce nábytku mohl konkurovat zavedeným výrobcům audia.

IKEA_VAPPEBY_PH191960-b95b2647.jpg

Nový reproduktor je odolný a plně vodotěsný dle normy IP67, která říká, že vydrží ponoření do vody po dobu až 30 minut. To v kategorii malých, přenosných už začíná být standardem. V dané třídě je samozřejmostí pevné poutko.

Méně obvyklá je oznámená doba výdrže na jedno nabití baterie – Ikea slibuje 80 hodin. Sice při 50% hlasitosti, ale i při větším zesílení určitě bude výdrž několik desítek hodin, dobíjí se přes USB-C. Když nepřehráváte hudbu, reproduktor se po 5 minutách vypne. 

Spárováním dvou stejných repro můžete mít stereoposlech. Reproduktor se už začíná prodávat, k dispozici je ve třech barvách – černé, žluté a červené, cena je 329 Kč.

Ikea už prodává větší, přenosné BT repro VAPPEBY 20, dle posledních informací bychom se měli letos dočkat nenápadného upgrade. Bluetooth reproduktor dostane nové tlačítko Spotity Tap, které rovnou spouští přehrávání playlistu této známé streamovací služby. Dalším příjemným vylepšením bude automatické vypnutí do standby po 20 minutách, kdy reproduktor nepřehrává žádnou hudbu; ušetří se tak energie, či výdrž baterie.

Po zvukové stránce by mělo zůstat přenosné BT repro VAPPEBY 20 stejné, opět bude osazený 81 mm basovým a 25 mm výškovým měničem, přičemž napájené jsou zesilovačem s výkonem 20 W.

Zdroj: IKEA, gizmodochina

Určitě si přečtěte

Články odjinud